Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (81)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

BUna!
Ina, eu inteleg ca ramai acasa pe termen nedeterminat, nu? Nu doar un an, cat ai maternity leave. Poate faci intre timp si bebe2, macar sa stii ca atunci cand te intorci la munca, o faci for good!

Voi de ce luati banii de la posta si nu de la postas?! Ca mie mi-i aduce postasul si, daca nu sunt eu acasa, ii lasa unei vecine, ca i-am lasat copia dupa buletin si am aranjat cu postasul...

Despre Bogdan, sa va zic ca ieri a facut ture cu scaunul ergonomic de la calculator. Adica a mers invartindu-se cu el de cateva ori. La bucatarie, se invarteste in jurul scaunului de masa, insa masa sta pe loc. Scaunul de PC il invarteste cu totul! E un haios. Tot ieri s-a asezat singur in premergator. Care era, bineinteles, strans, adica la ultima treapta de jos. Si ce daca?! El s-a asezat frumos cu funduletul la locul lui si s-a jucat de parca ar fi fost in picioare, doar ca statea in fund.

NU-mi mai amintesc daca mai am ceva de zis, asa ca inchei.

Pupici la toate, ca azi am eu zi de smotru! Deocamdata am facut doar bucataria si cada.

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Gandacel, felicitari pentru Bagdanel cel miscacios si descurcaret!!!!

Camy & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Fetelor, buna ziua!!!

Raportez si eu prima busitura care s-a lasat cu un maaaare cucui in frunte. Am si filmat-o fara sa vreau. e de dat la aia cu faze comice insa mititelul meu.....a cam plans 30 sec dupa care si-a revenit. Sa va spun cum s-a intamplat: se juca in pat si lui ii place sa se arunce ca broscoiul din 4 labe direct pe burta. a ajuns pe perne si...s-a aruncat fix cu fruntea in lada de la studio(Noi avem pat din ala d epe vremuri de acum 100 de ani). Si uite asa s-a ales cu un maare cucui. Acum astept sa se trezeasca sa il vad cum mai arata.

Ce-o mai face Bubamara??? dar Corapino??? Sper ca sunt ok!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Dordia, o sa tot faca din astea! Al meu s-a busit zilele trecute atat de rau, deaspura si dedesubtul ochiului. N-am idee in ce... Insa cand s-a trezit era umflat si rosu. Eu nu-mi mai fac probleme, deja mi-a luat peste suta de cazaturi. De lovituri nu mai stiu, ca de multe ori nu zice nimic. Da cu capul de ma doare pe mine dar el nu zice nici psss.
Cu Corap parca v-ati intalnit in Tineretului, nu?

Camelia, eu iti multumesc pentru felicitari, dar abia astept sa treaca perioada asta, ca nu se mai poate! Azi impingea scaunul si masa din bucatarie... si nu se tine grozav de bine pe picioare, adica daca prinde viteza mare "mobila, el cade in nas. Maine-poimaine impingem caruciorul!
Edit: imi e dor de perioada in care il puneam pe burta mea sa nu mai planga si adormea asa...

Pana una-alta noi suntem suparati, ca am pierdut pe strada o ghetuta din aia faina si acum nu mai avem incaltari de mers pe strada chiar bune-bune. Asa ca ne cam impiedicam, ca astea sunt mai alunecoase la talpa si mai mari, plus ca sunt deschise in fata, la degete.

Gata, ne intoarcem, la smotru, numai sa adoarma cataratorul!

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Aoleu cuscra, ce facusi? Ti-am zis ca se face cascador ginerica. Pupa Ilincutza cucuiul ca sa treaca pana la nunta

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Felicia, ce facusi cu tetinele Baby Nova? Nici un raspuns, nimic.....

PRAJITURI

Veronica si Stefan Peter (07.11.2005)
Poze la 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by Hildegard

Felicia, ce facusi cu tetinele Baby Nova? Nici un raspuns, nimic.....

PRAJITURI
Veronica si Stefan Peter (07.11.2005)
Poze la 10 luni




Eu nu folosesc tetine Baby Nova. Cred ca ma confunzi.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Scuze, era vorba de Silvia
Asa-i daca sunt indragostita si fericita nu mai stiu ce scriu.

PRAJITURI

Veronica si Stefan Peter (07.11.2005)
Poze la 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Fetelor..azi e 13 ziua Busiturilor pt Stefan. A mai luat 2 busituri de atunci dar...mai micutze. Si tot se catzara peste tot si incearca sa se urce si mai nou da cu capul in Usa de la intrare. Oare ce o vrea sa imi spuna???

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by Hildegard

Scuze, era vorba de Silvia
Asa-i daca sunt indragostita si fericita nu mai stiu ce scriu.

PRAJITURI
Veronica si Stefan Peter (07.11.2005)
Poze la 10 luni




No problem.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput