Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (81)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Melkuleeee e aproape rau, mai bine ma duceam direct acolo. Ca am fost la Piciul si sunt plina de "pitici" (mai bine ii ziceau Piticiul
).
Scot flacari pe nas, ca dragonul! Mama, nesimtite sunt vanzatoarele de acolo. Una imi vorbea la "per tu" ca doar fusesem colege de banca, alta abia raspundea, alta... avea treaba. Niste taranci.

gata ma duc sa fac mazare!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

Mai e un Piciul pe la Dr Sarii. EXACT ACELASI TIP DE VANZATOARE!!! De-ti vine sa le dai numai pumni in cap.
Cred ca e un criteriu la angajare.
Si-s tinerele, ar trebui sa-si dea interesul sa-si vanda marfa...in sfarsit...mi s-a taiat si mie de Piciul de mult.

melku & bebe Daria (2 nov 2005)
Pentru cine vrea sa ne vada la 9 luni
www.dropshots.com/melku" target="_blank">FILMULETE
Varsta Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Melku hai ca m-ai facut sa iau la rand toate cutiile de cereale pe care le am in casa..si nu-s putine

Deci io fara orez am asa: Grau cu miere de la Nestle, cereale cu banane si lapte de la Milupa, banuiesc ca si alea cu mar sunt tot fara orez. Si ar mai fi cele cu mar, fara lapte de la Humana (apropo Miruna e fan..chiar au gust de mar).
In rest noi mai papam cereale cu fructe si iaurt si cereale biscuiti, ambele tot Milupa (dar au si orez)

Fug afara cu pitica..ne reauzim deci dupa amiaza

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 8 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Io sunt amarata. Fii-mea e in continuare fornaita, mai ales cand papa lapticul, dimineatza si seara. Am cumparatazi Batista Bebelusului, dar nu am scos nimik-nimik cu ea. la noapte ii pun Karvol pe perna sa vedem ce iese. ieri i-am pus si Vibrocil, dar nici un rezultat. In rest e ok, nici o manifestare de raceala nu are.

Io cu vitaminele am fost si sunt contra. Nu am luat nici in sarcina decat cele strict necesare - fierul in ultimul trimestru si paca ceva CA. Dupa sarcina nu am luat nimik.

Anda77- noi am papat mamaliga cu granza Fagarash si galbenush d eou si i-a placut mult. deci nu cred ca e ceva wrong cu iaurt cu mamaliga. Cred ca pur si simplu nu-i prieste lui. Uita de mamaliga si treci la alte meniuri!Doar poetul e boem, draga..cum sa pape el mamaliga clasica? De somon fume n-ai auzit?

Tot lavi- io votez pentru Romstal Dr Taberei e mult mai mare ca cel de pe Stefan cel Mare si au de toate pentru toti.

Camelia- da, e de la Chicco, se numeste Play Gym Trio De lux. Sarah e fana. Ira io-s happy ca mi-am amortizat investitia. Ma rog, a lui mama mea.

Feli- mi-ai adus mingea la fileu: URASC VANZATOARELE CARE MA IAU LA PER TU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CU CE DREPT, NENE???? MAI ALES CA EU INTOTDEAUNA LE VORBESC CU DVS. Dar de cele mai multe ori, daca sunt obraznice - si de cele mai multe ori sunt, am avut nspe showuri cu aceasta categori sociala infecta, le pun la punct imediat: "nu va suparati? Ne cunoastem de undeva? De-mi vorbiti la persoana a doua, singular???" Sa vezi ce fatza baga...

Hai ca m-am enervat! Ma duc sa devrez o portocala...asa..ca la cura de slabire.

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 si www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by melku

Mai e un Piciul pe la Dr Sarii. EXACT ACELASI TIP DE VANZATOARE!!! De-ti vine sa le dai numai pumni in cap.
Cred ca e un criteriu la angajare.
Si-s tinerele, ar trebui sa-si dea interesul sa-si vanda marfa...in sfarsit...mi s-a taiat si mie de Piciul de mult.

melku & bebe Daria (2 nov 2005)
Pentru cine vrea sa ne vada la 9 luni
www.dropshots.com/melku" target="_blank">FILMULETE
Varsta Daria



What!
Gata, le trimit mail! Poate veti zice "ei si". Dar daca le trimit saptamanal? Ca paranoia e in floare la mine!
Noki ILinca mai este fornaita cand ii intra mancare in nas (piure, branza). Nu cred ca e raceala. Ar trebui sa tuseasca, macar.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Fetelor, poate bagati un oki si o parere la subientul deschis de mine la parinti: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83988

LAVI, pai eu si Maria_Alexia om fi exceptii din cauza branzei de oaie din Marginime! . Referitor la subiectul "ghiveta" eu as opta pentru ceva "intre", adica mai "loxos" ca Mondial, dar mai eftin decat cea aratata de tine. Cred ca la Romstal gasesti sigur ceva!

MADAU, pai sunteti pufoase rau la varsta asta! Pupici Mirunicii

Tania & BB Stefan (17.12.2005)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Feli, esti tare, ia-te de "piciul" obraznic!
Noki, am gasit play-gym-ul ... vreau sa-i iau si eu Dariei !!!! Suuuper !!!

Camy & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:



Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )



“ Inima mamei este un adânc abis la capatul caruia gasesti de fiecare data iertare “. Honore' de Balzac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

Buna ziua fetelor!

Multumim celor care au intrebat de noi( nu am timp sa citesc din urma), daca s-a intrebat.

Ce dor mi-a fostd e voi!
Revin!

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )



“ Inima mamei este un adânc abis la capatul caruia gasesti de fiecare data iertare “. Honore' de Balzac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Maiine o duc pe fii-mea la facultate!A se citi: trebe sa merg la ASE sa fac cererea de reinscriere de dupa inghetarea anului si nu am cu cine s-o las. Sa vedetzi voi distractzie cu mine si Saralyna prin bratze pe la secretariat, la cozi!

Tania- nu a nici o alta ideea decat fetele care ti-au raspuns deja. Si io zic ca o sa treaca cu timpul...Doar n-o ppa la nunta borcanase! Sau...?

Roxi- ce bine ca ai mai intrat! Si ce bine ca Alexiutza sta cumintica acasica cu mama ta. Super, ai mare noroc!

Intrebare: stie cineva programul de la aia cu munca din STR. PARINTELE GALERIU??????
Ca vreau sa-mi depun cerere pentru bani pe card - nu mai suport Posta, zau! - si stiu sigur ca itr-o anume zi nu e program cu publicul. parca joia? Sau ma insel??????????

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 si www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2
Varsta Sarah

Mergi la inceput