Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (81)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Neata fetele!!
Am avut o noapte linistita ,fara nici o trezire ,deci am dormit ca ,,ursu'' ,sint super odihnita azi ,baiatu' e bine ,misuna cu preme p'aici ...
Anda ,eu am patit la fel duminnica ,a mincat foarte mult si dupa am incercat sa-i dau niste ceai de fructe ,care nu-i placea ,a varsat tot ce mincase iar dupa ce si-a revenit maraia de foame si dupa o jumatate de ora i-am dat lapte pe care l-a varsat ...
Despre mamaliga nu stiu ce sa zic ,poate nu-i place poetului dar al meu e fan ,ar minca non stop ,cu brinza de vaci si iaurt ..

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE 9 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Hello fetelor! N-am mai reusit sa intru ieri pe forum ca mi-a picat netul acasa!

Daria este mult mai bine; n-a mai facut febra de ieri si sper s-o tina tot asa! Insa daca e sa fi fost de la vaccin AR, oare trebuie sa-i fac analize, ceva?! Eu raman la ideea ca febra a fost ractie la vaccin, si pe langa febra am observat ca de vreo doua zile are plorapele usor umflate si par a fi iritate (un pic rosii).
Acum sa va spun altceva; ieri a cazut in patutz, se tinea cu manutele de una dintre margini si cred ca la un moment dat si-a dat drumul si s-a lovit de o alta margine cu capul Am zis ca mor! A facut un cucui de toata frumusetea si nu va zic ca ma gandeam sa merg sa o vada dr-ita, pentru ca nu mi se par tocmai in regula loviturile astea la cap ... insa cand m-am gandit ca tre' sa merg la madam doftoreasa lu' peste .... Sper sa nu avem probleme de la asta!

Madau, ma bucur ca sunteti bine ! Graozav ii sta micutei cu olita pe cap !
Joy, felicitari pentru ridicarea lui Vladone!

Lavi, nu stiu ce sa-ti zic referitor la "ghiveta" ... ca si eu as vrea sa renovez baia, insa cred ca poti merge pe modelul "Mondial" si mai raman ceva banutzi si pentru piticutze ! Dar poate ma ajuti tot tu, dulapioarele din MDF au fost scumpe, de firma?

Feli, suuuper Ilincutza "urcatoare" de trepte!

Camy & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Romstal are magazin pe compozitorilor, pe langa billa din dr. taberei.

Am vazut ca se discuta de stat fara bebei.Eu am fost 10 zile in concediu fara Vic si a fost Super, el a stat cu mama si i-a fost f. bine.As mai pleca fara sa ma uit

Ile si bb Victor - 22 dec 2005
Varsta Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

camelia- pleoapele iritate pot fi de la febra.Cu analizele eu zic sa nu te complici daca fata e sanatoasa- stresezi bb degeaba, si nu mai zic de stresul tau.Asa i-am facut eu Mateei analiza la urina si am primit niste rezultate eronatede-mi venea sa le crap capul olora de la lab. Si de atuni am jurat ca nu mai fac analize decat daca e nevoie.
Cu statul fara bb - eu nu pot nici juma de ora -deocamdata, dar daca am o urgenta o las. Poate cand va mai creste ma voi obisnui sa o mai las si cu bunicile.

Gabita si Mateea Ioana 7.12.2005
www.dropshots.com/new.php?userid=125123&cdate=20060818&cimg=0" target="_blank"> Mateea la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

LAVI, mai au un magazin pe STEFAN CEL MARE, langa BCR, aproape de intersectia cu LIZEANU.
apoi un magazin cu depozit...pe FUNDENI, nu stu' -ce aiurea apare scris!!! - exact.
si la VITAN BARZESTI, in spatele sp SF IOAN langa IML.



joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

referitor la branza cu mamaliguta....Mateea nu papa branza de vaci in nici o combinatie si de nici un fel...Asa ca am scapat de stresSerioa acuma...as vrea sa ii dau branzica da cum o simte pe limba isi face greata. Dr a zis sa o las in pace ca papa iaurt si laptic fff bine.Dar papam din cand in cand cascaval si cas taranesc sfaramat cu furculia. Nu mult...da e un inceput bun.

Gabita si Mateea Ioana 7.12.2005
Mateea la cules recolta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza si de la noi. Io am fost tare harnicutza pe ziua de azi: am luat CIC-ul, l-am si cheltuit, dar macar am facturili platite.

Ati scris iar mult, asa ca am de recuperat.

Madau- super tari pozele!

Melk- am io de-alea de la Milupa, cu musli si respectiv cu iaurt. AMBELE AU orez. Dar am si de la Nestle - Grau cu mier3e si alea nu au. Si sunt bune rau.

BIC- de unde ai scos-o nene, ca merge singura????????? As vrea io! Sta singura in picioare de demult de tot, sprijinita de diverse mobile etc. A stat singura-singura de cateva ori cateva secunde, dar de mers singura no way. A mers de cateva ori doar de o manutza, dar nu-i place, nu se simte in sigurantza!
Cu suzi, si noi la fel.

Feli- ce scumpa e Chitzi! Si noi avem pasunea scarilor!

Lavi- io votez pentru ala mai misto. Io am luat de la Romsatl ghiuveta - numai aia vro 3 mil, pe care am incastrat-o in mobila facuta la comanda. Coool, nu?Ni, ca ti-am vandut un pont!

Anda77- stiu ca ai zis ca nu vrei haine, dar o salopeta groasa de iarna de la orchestra s-ar incadra la fix la bani. Noi am avut si am amortizat-o la greu.

Ma citesc si revin.




Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 si www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Editez: nu era vorba de Anda77, ci de Addya inainte. Scuze, am cam citit pe diagonala.
Si inca mai am de citit.

PS -Fii-mea tocmai amortizeaza Play-Gym-ul in creierii mei. Da nu-i bai, ca scaate sunete faine. Io votez si pentru asa ceva. dar e cam 2 mil. La BE insa l-am luat cu 1.800.000, in primavara.

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 si www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

Noki, multam mult pt raspuns. Ma ajuta sa nu iau toate cutiile de pe raft la rand si sa le caut de orez. Bagam Nestle. .

Copila mea e in greva foamei. Pranz abia cateva lingurite, iaurt la fel, lapte seara abia suta de ml. Doar laptele de dimineata il mai dovedeste pe tot, maxim 250 ml.
Vai de capul meu. Pun asta pe seama medicatiei pe care o ia in continuare: nurofen/calpol/oscilococcinum, da' nu-mi place deloc.
Acum tuseste in somn si nu numai si-i curge si nasul. Cand tuseste rupe din gat.
Off.Cand mai trece odata?

Felicia, mag TCM e intre statia de tramv 41 de la sir si urm statie de tramv 41 (Orsova ii zice), directia spre crangasi, pe partea cu sir. Sunt mai multe mag la parterul blocurilor si e si asta pe acolo.
Daca te duci, sa ne zici si noua ce e pe acolo.


melku & bebe Daria (2 nov 2005)
Pentru cine vrea sa ne vada la 9 luni
www.dropshots.com/melku" target="_blank">FILMULETE
Varsta Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Noki, ce fel de Play-Gym aveti? Chicco?
Poate ajung si eu la baby expo saptamana viitoare ...

Camy & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput