Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (81)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Gandacel perfect de acord cu tine! Deja m-am obisnuit cu busiturile!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya spune:

Fetelor, multumim mult pt idei si sfaturi pt cadou botez. Acum am la ce gandi 2-3 zile pana ma duc sa cumpar. Oricum, am sa dau raportul !

Cand e Baby expo?Poate iau de acolo ceva...

In alta ordine de idei, din capitolul "E mucii mei si fac ce vreau cu ei" am cumparat si eu azi Batista Bebelusului. M-a impresionat ce stie sa faca, DAAAR, fimi-u s-a speriat rau de aspirator. Am unul mai batran si obosit (asa ca mine) care scoate un sunet de zici ca-i JumboJet.Asa ca acum ma duc sa gherai in garaj, sa caut aspiratoru' de masina si sa-l ingineresc nitel, ca nu degeaba am invatat eu sa tin un letcon in mana...imi fac superscula

In mare parte vad ca se continua discutiile de ieri...

Noki
de mult am vrut eu sa pun niste pentru tine k si tu mi-ai tinut galerie cand am zis de slabit? merge cura? dc nu iti dau eu una simpla si garantata la care cel mai misto e k nu faci absolut deloc foamea. de fapt e interzis sa-ti fie foame. Dc eu de la 80 shi treaba mea am ajuns la 68...in conditiile in care am mai si scapat la papa bun...

Tania, al meu uraste borcanasele, dar iti zic cum a facut nasi-mea care a avut aceeasi problema: a gatit similar cu borcanasul (ex: pui cu legume), a portionat (k doar nu faci o lingurita in fiec zi) si a bagat la congelator, dupa care a inlocuit, cate o lingurita, crescand doza din 2 in 2 zile. la ea a mers, sper ca si la tine sa aiba succes... Ideea e sa faci si tu aceleasi continut ca si borcanasul, si dc poti sa respecti proportiile lor (daca le scriu)

Mai itram si mai pe seara!!


Adina si BB Razvan

Razvan-Nazdravan
Razvan la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya spune:

tot vroiam eu sa intreb, la ce numar de mesaje devin si eu incepator"? ca m-am saturat de "nou-venit"

Adina si BB Razvan

Razvan-Nazdravan
Razvan la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Addya, la 100

PRAJITURI

Veronica si Stefan Peter (07.11.2005)
Poze la 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya spune:

asta inseamna sa nu ma mai "placintesc", bag mai mici si mai multe

Adina si BB Razvan

Razvan-Nazdravan
Razvan la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Iaca am aparut si noi, am fost afara si ne-am inatlnit cu 2 muciosi, adica cu Razanel al Addyei si cu Karina a Ank-ai.
Ne-am palavragit nitel ca doar asa ne sade bine, apoi am dat o raita prin piata de unde am achizitionat prune. Am ajuns acasa am papat supica de pui cu galusti, iar acum tocmai a terminat don'soara de hapait o pruna. Remarcati ca nu zic mancat..ci hapait ca asta a facut realmente. . Si mai cere..nu mai am trai cu ea, atat mi-a trebuit...daca m-a mancat undeva...

Addya sper sa ai noroc cu batista asta smechera sa mai scapati de mucisori, succes la inginereala!

Dordia pupam baiatul cucuiet, lasa ca pana se insoara trece..uite vad ca si soacra e de acord

Feli trimite-le mail..mama lor de ordinari..nu acum serios eu m-am lecuit sa mai cumpar de la ei, dupa ce am patit exact ca voi, m-am dus sa iau niste body cu ms, i-am explicat ce vreau si aia imi arata orice altceva numai ce cerusem eu nu. Dupa 15 min de (c)foiala, a catadicsit sa-mi spuna ca nu au ce vreau eu, la ce dracu nu mi-a zis de la inceput ca nu mai pierdeam timp si nervi.
Iar a doua oara..am patit asa cu niste jucarii, eu ii ziceam ca vreau ceva ptr 1 an, ea imi arata zdranganele din alea de plastic, cu care fimea se juca la 2 luni. Si evident vorbind tot la pers a 2a, sg. Deci cred ca e criteriu de selectie..nu stiu cine zicea..dar zicea bine
Na ca m-am "aprins" si eu..niste dobitoci

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 8 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Addya mai ai doar 10 mesaje...mai baga niste trancaneala si gata v-ati facut baieti mari

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 8 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Madau,trancaneala??
Addya, si eu am batista bebelusului. Sa sti ca e de mare ajutor.

PRAJITURI

Veronica si Stefan Peter (07.11.2005)
Poze la 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

sa mai trancanim putin, sa ajung si eu la 100 mesaje...
fetele din invatamant, MARA, STEFANALEX, incepeti scoala , cum e la voi in judete?
la cluj e in coada de peste situatia.
n-a intrat inca pe card indemnizatia. oare de ce? astept nerabdatoare...




Bianca, mama lui Serban

10 decembrie 2005
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551231989&security=bIObPb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

va dau o reteta super buna si super rapida:

-se pun macaroane la fiert in apa cu sare.
-se pun la fiert cartofi ca pentru piure: 6-7 cartofi. Cartofii fierti se fac piure, se zdrobesc numai.
-se calesc 5-6 cepe
- se amesteca toate astea cum:petse macaroane pe pun cartofii apoi ceapa calita cu tot cu uleiul ramas in tigaie.
-la sf. se adauga jum de punga mare de pesmet si se amesteca toata compozitita.
- se mananca cu iaurt simplu. Cum? o lingura de macaroane, o lingura de iaurt si tot asa pana simtim ca nu mai putem.
Se poate manca cu sana, sau diferite alte iaurturi simple.

P.S intai fierbeti cartofii, ii faceti piure si lasati sa se raceasca. Intre timp puneti macaroanele la fiert.

-------iami, iami

testati!!!!!!

PRAJITURI

Veronica si Stefan Peter (07.11.2005)
Poze la 10 luni

Mergi la inceput