O stea ... la propriu si la figurat!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Angelica, subscriu la ce ti-au scris fetele. Ma bucur ca am avut ocazia sa citesc randurile scrise de tine si sa-ti spun ca am invatat ceva pretios! Sa nu-ti para rau ca ne-ai impartasit experienta ta si noua pentru ca nu se stie niciodata, ar putea salva o viata! Ai mult curaj si esti o luptatore! Sa nu te schimbi niciodata si sa nu uiti promisiunile facute, desi nu cred ca vei uita vreodata... Sper sa ai parte de o viata minunata, pentru ca esti un om deosebit!

Lara & printesa ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Ma bucur ca povestea ta a avut un final fericit! sa iti traiasca baietii!
il cunosc pe dr. Catalin Carstoveanu si afirm cu mana pe inimaca este un medic deosebit si un om exceptional! ma bucur ca ti-a fost aproape!


Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danip spune:

Sunteti o familie binecuvantata! Sa fiti sanatosi, sa va bucurati de ceea ce aveti! Impresionanta poveste si un mesaj important: sa credem in Dumnezeu si sa cerem si o a doua opinie.
Razvan - Stelian este un frumos!

Dani35+Ovidiu
Burtica
Nasi de cununie si de botez

Ovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moira spune:

Buna fetelor,
Ma bag si eu in discutie, desi nu am trecut prin miracolul nasterii. Ceea ce am citit aici m-a emotionat profund, pana la lacrimi si m-a speriat deopotriva. Oare cum pot unii doctori sa fie atat de insensibili si sa se joace cu sentimentele, nervii si viata semenilor lor, pe care ar trebui sa ii ajute?
Va doresc la toate sa fiti sanatoase si fericite alaturi de copiii atat de mult doriti si de soti si sper ca nimeni sa nu mai treaca prin asa ceva.
Moira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica_g spune:

Multumim pt raspunsuri Olguta12, Lara, Danielac, Danip, Moira

... tocmai ce am citit povestea nasterii Mariei careia Dumnezeu nu i-a permis a face cunostinta cu cea careia i-a dat viatza...Andreea...

Stiti ce??!! Nu stiu cum sa ma mai opresc din plans! Toti cei 3 copii imi sunt bolnavi (receala, gripa, viroza, guturai - ce-o fi, ca tare pacatoasa mai e!)... Noi (eu si tata) ne-am alaturat lor (cu tuse, muchi, dureri de gat...) pt a fi solidari la ... bine si la rau...!

Una peste alta: SUNT FERICITA!!! II MULTUMESC LUI DUMNEZEU CA EXISTAM, ca L-am gasit si L-am primit in viatza noastra, ca ne-am putut cunoaste si iubii...

Si va multumesc voua, tuturor fetelor ce postati pe acest forum, ca ne daruiti minute pretioase din viata voastra pt a contempla impreuna miracolul vietii!!! Traim!!! Ce bucurie!!! Traim!!!

Simt ca iubesc pe toata lumea!!!

Si-atunci, de ce plang???!!!

... chiar si unui om credincios ca mine ii este greu sa intzeleaga voia lui Dumnezeu atunci cand decide ca lumea poate continua fara o viata umana, fie ea mai mica, mai mare, la rasarit, la amiaza, ... la ... apus!

Dumnezeu sa fie cu noi, cu toti!!!

Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

angelica, ai niste copii minunati si tu o mamica tare curajoasa! va pupam cu drag
ps multumim de donatia pt sebi!

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Angelica (ce nume predestinat unui om atat de credincios!), pentru mine (si sunt sigura ca nu numai pentru mine) esti un adevarat exemplu. Dau slava lui Dumnezeu pentru ca ne arata ca intr-adevar nu ne lasa niciodata, chiar si atunci (sau poate ar trebui sa spun mai ales atunci) cand ni se pare ca suntem singuri si abandonati. Esti o adevarata marturisitoare a minunilor Domnului si sunt sigura ca sunteti o familie binecuvantata.
Cu permisiunea ta voi copia povestea unei fete de la Odisee, de la mamici de ian-feb 06 (categoria din care, prin marea mila a lui Dumnezeu, fac si eu parte dupa sapte ani de tratamente nereusite Michelle este o fata care e insarcinata in 20-23 de saptamani (sper ca am retinut bine). Acum catva timp i-au gasit bebelusului lichid in cap si saraca e devastata. Am sa ii trimit povestea ta, sa stie si ea ca Dumnezeu lucreaza prin noi, dupa rugaciunile sfintilor Sai si mai ales pentru rugaciunile Maicii Sale.

Slava Domnului!
Cata 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica_g spune:

Draga Catalina,

Iti raspund cu intarziere pt ca am avut o luna f f complicata dpdv al timpului! Sigur ca-ti permit!!! Mi-a luat ceva timp sa prind curaj sa postez povestea Stelei mele, da' tocmai de aceea m-am decis: ca sa ajute pe cine are nevoi de ajutor!

Iti urez nastere usoara! Si eu tot la Municipal am nascut-o pe Sara... Iti spun un secret (shhhttt!!): mai poti omite din "personaje" pt "atingere"..., preturile sunt relative, nu are sa-ti ceara nimeni - nimic in plus daca nu dispui de sumele care le-au dat altii!!!

Numai bine!

Philip! Multumesc si tie pt timpul acordat!

Mergi la inceput