Mamici de sept-oct 2006 (75)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicole2005 spune:

fetele e adevarat ca administrarea de calciu grabeste venirea lui bebe? stie careva? medicul de familie mi-a zis sa iau inca o data calciu dar ginecoloaga a zis sa nu iau ca sa nu vina inainte de termen.

nicol
39+ Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Mai sa fie ....Gripo a si nascut? Pai pe la ora 16 jumate posta un mesaj aici pe forum. Cand or fi apucat-o durerile, cand a ajuns la dr si cand a si nascut? Suuuper repede.

Felicitari!! Sa iti traiasca bb si sa fie sanatos. Refacere rapida si te asteptam sa ne povestesti.

Eloise multumim pt info.

Roxana ma bucur mult pt tine! Stai linistita ca daca dr ti-au spus ca nu e nici o pb inseamna ca asa e.... Pupici Dariei si sa ne pui poze.

Bedrosmart bine ai revenit si refacere rapida. Multa sanatate micutului.

Itzy-Bitzy
38+ cu Ana-Maria

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

WOWWWWWWWW! Gripo felicitari!!!!! m-ai luat prin surprindere!
Refacere rapida, mult laptic pentru bebic si multa sanatate la amandoi!

Roxana stai linistita ca se va vindeca fara probleme manuta piticei!(mai ales ca te-au asigurat de asta mai multi dr!)....si cel mai important : nu e vina ta ca s-a intamplat asa!

Bedrosmart bine ai revenit!Refacere usoara si mult laptic la bb!

Ma duc si eu in pat....oare mai naste cineva la noapte?

Pupici!


Ioana(39+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
Povestea bazucului
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

Gripo Felicitari Sa ai mult laptic pt bebic

37 +
pozele noastre
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by nicole2005

fetele e adevarat ca administrarea de calciu grabeste venirea lui bebe? stie careva? medicul de familie mi-a zis sa iau inca o data calciu dar ginecoloaga a zis sa nu iau ca sa nu vina inainte de termen.

nicol
39+ Antonio





Da asa se spune...eu nu stiu exact ...dar se pare ca dupa 7 luni calciul nu este prea indicat deoarece provoaca contractii

Itzy-Bitzy
38+ cu Ana-Maria

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilona_m spune:

Felicitari lui gripo pentru bebe si refacere rapita!!!!

Giuliellain mod sigur ca as face totul daca as stii ca este spre binele lui bebe,de aceea si caut raspunsuri inainte sa iau o decizie....de fapt simt deja ca incep sa imi asum responsabiliti in ceea ce il priveste ....si nu e simplu deloc.
Am si strangerea de inima ca din cauza ca eu nu pot sa duc sarcina pana la capat,sunt obigata sa il scot mai devreme....ca asa trebuie...nu ca asa vrrea el.
Parca sunt si un pic invidioasa pe fetele care pot naste natural...macar fac tot ce depinde de ele sa fie bebe bine!
Ai perfecta dreptate in tot ceea ce spui legat de nasterea naturala!
Oricum incet ,incet incep sa ma linistesc...multumesc inca odatapentru rabdarea cu care mi-ai explicat!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Felicitari Gripo si Gabitzica !!!

Ilona, in ce parte a Frantei nasti ? Adica in ce oras esti ? eu stau in Nantes . Cum ti se pare sistemul medical de aici ?


Sibylle 35 +
Pozele mele Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Gripo felicitari! Refacere rapida si mult mult laptic pentru bebe!
Eloise ti-am luat si eu nr de telefon cu toate ca mai am pana nasc...

Cami 37+ cu Luca-Ionut
Pozici cu burticutza
Inca putin pana la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Bufnitzeaza cineva cu mine? Am arsuri...nu pot dormi, nu pot sta intinsa. Cami mai esti pe fir? Da da, adreseaza-te cu incredere, cand o fi sa fie, transmit vestea cu promptitudine!

Eloise 34+ cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Eloise, eu nu am avut treaba cu subiectul vostru pana sa fie vorba de nasterea Andreei (Mexxa)...
Dar daca tot nu ai cu cine "bufnita", ma ofer eu voluntara, mai ales ca suntem iesence amandoua

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput