Naturiste si homeopate (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

Merci Monica de sfat.Am auzit lucruri bune de Muresan,cred ca numai la el nu am fost ca in rest...am fost la Stamatian,la Fulga Florescu,la Cezarin Todea,la Ona ,la Rosca,la Stanciu,la la la...la multi nu le mai stiu numele...Acum merg la Dr.Stefan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by Mirona

buna fetelor,
ma scuzati ca-mi mai bag si eu nasul pe la voi ... dar mi-era dor sa citesc sa vad ce mai faceti.
asadar -ici la toate.

adimercedes am vazut ca ai facut si acupunctura. Sper sa-ti fie de folos - cica are urmari ... in timp. Si eu am tras 10 sedinte in vara trecuta. Ai revenit la napraznic? Altceva nu mai iei? Doar ceai?
si bafta in continuare

bafta si naturistelor si homeopatelor ... BB-i cat mai curand posibil.


Miro31+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită



Mirona, te primim cu mare drag, caci ne esti model si cam toate vrem sa luam exemplu de la tine . Multumim ca ai mai bagat un ochi la noi si ne incurajezi...

Da, am facut acupunctura timp de 3 luni si mai bine - am facut 24 de sedinte. Sper ca efectele sa se vada si in timp. Acum iau ceai de napraznic, ceai de cretisoara (cand imi amintesc), capsule de peste (zilnic) si vit E in zilele recomandate.

Tie cum iti merge? V-ati hotarat la nume deja?




"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by tzuca74

Iau de vreo 17 zile Maca,adica din Z1 si m-am ingrasat 1,5 kg.Sunt disperata.Oare de la Maca?Pe cutie scrie "supliment nutritiv" si toata ziua as manca orice!!!!fir-ar!!!



tzuca74, imi pare rau pt tine. Si eu am avut senzatia ca m-am ingrasat de la MACA. Am pus pe mine 3 kg in 2 luni . Initial am crezut ca a fost de la altceva, dar am renuntat dupa 2 luni, ca ma indesasem cam tare. Nu era sigura atunci ca e de la Maca, dar acum ca zici si tu, e clar ca e de la MACA, desi mie nu imi crescuse pofta de mancare si aveam grija ce inghit...




"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Aoleu, chiar nu as vrea sa ma ingras, chiar sunt un pic... Mai bine as lua doar 10 zile pe luna, ce ziceti?

Cele mai frumoase flori cresc discret, in umbra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by chiquitita

Aoleu, chiar nu as vrea sa ma ingras, chiar sunt un pic... Mai bine as lua doar 10 zile pe luna, ce ziceti?

Cele mai frumoase flori cresc discret, in umbra...



chiquitita, nu stiu daca la toata lumea are aceeasi reactie. Pana acum doar la tzuca am auzit si la mine... si sunt f multe fete care au luat si nu au avut probleme.




"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Stiti cum ma simt eu? Un pic balonata..asta chiar am observat..foame nu imi da, dar ma umfla. Maca mea nu e de la Innovatics. E facuta de Laboratoarele Remedia si se numeste Vital Maca si a costat 245 000 lei. Nici nu o fi buna?!

Cele mai frumoase flori cresc discret, in umbra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

"SUA,m-au pus sa si masor,in timp ce faceam si graficul acela care vi l-am si trimis odata.M-au inebunit si astia de cap,cu monotorizarile si cu cit e de gros, trasparent,albicios,lungimea cu cit e mai mare e mai bun ...etc."



Monica, la ce anume te referi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Multumesc fetelor! m-am mai luminat acum. Inca nu stiu ce sa fac.
O sa astept sa merg si luni la dr si vad dupa. Dar cred ca nu fac nimic cat iau AC...

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geany_bc spune:

Fetelor, eu din prima zi a cm am luat B.U. Acum sunt in ziua 11 si ma intreb daca trebuie sa ma opresc sau nu sa mai iau B.U., mai ales ca joi pe 14 voi face analiza sangelui, a urinei.
Ce sa fac? Sa continui sa mai iau sau sa ma opresc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Am revenit si eu dupa o perioada cam lunguta!
Sunt tare dezamagita,desi am tinut tratamentul lai Andritoiu pe baza de produse apicole,nici urma de ovulatie,endometru anemic,ciclu la 42 zile,sindrom premenstrual fff accentuat!
Am abandonat!
Nici nu vreau sa mai aud de miere si altele!Poate doar ceaiurile alea sa le mai beau.
Mi-e teama sa incep un tratament hormonal de stimulare a ovulatiei!Nici nu-mi venea sa cred ca eu nu ovulez,daca nu-mi faceam monitorizare!Aveam toate simptomele de ovulatie:mucus cervical,intepaturi in zona ovarelor,sani putin durerosi,usoara balonare...Absolut tot ce-ar fi putut prevesti ovulatia!
Sunt pacienta dr.T si ma tot tinguiam la el:de ce n-oi ovula bla-bla!Si mi-a insirat tot felul de motive printre care si socurile emotionale.Si mi s-a aprins un beculet:eu in februarie am avut un acc auto si m-am speriat teribil!De la accident nu mi-a venit ciclu vreo 2 luni jumate!
Si m-am apucat sa-i povestesc lui Tutunaru ce si cum,dupa ce-a ascultat mi-a zis ca ma bate de ce n-am spus de la inceput ca era mult mai simplu!
Si m-a trimis val virtej la o homeopata sa rezolv problema si dupa 2 luni sa ma vada gravida!
De-ar fi asa usor......
Cert e ca m-am dus la dr.Vladutu care mi-a dat 2 remedii :ACONITUM si SEPIA.
Le-am cautat pe net si se pare ca Aconitum e pt traume psihice dupa accidente si sepia pentru probleme de fertilitate si dereglari menstruale.
Dupa o luna de tratament mi-a venit ciclu cam la 36 zile fata de 42 ultima data,fara spootingul ala premenstrual fara nici o durere de sani(nici n-am simtit ca-mi vine),cu vreo ora inainte au inceput sa ma doara putin ovarele si m-am trezit cu rosu din prima.Ciclul m-a tinut vreo 5-6 zile si nu a fost dureros deloc(inante de tratament aveam niste dureri groaznice).Mai am o sapt din remedii dupa care ma duc iar sa-mi dea si pt a II luna.Sa vedem ce-o fi!
Sunt destul de optimista!
Cele care aveti trat Homeopate ce luati?
Teo

Mergi la inceput