Naturiste si homeopate (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

andicu, pentru endometru este foarte bun Maca! Poti sa iei in perioada asta pana incepi stimularea, te va ajuta cu siguranta!
Bafta multa si pupici!

Bubulina

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!
Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

buna fetelor,
ma scuzati ca-mi mai bag si eu nasul pe la voi ... dar mi-era dor sa citesc sa vad ce mai faceti.
asadar -ici la toate.

am vazut ca andicu cerea un ajutor pentru endometru. intr-advar este OK MACA - doar cel de la innovatics. Se ia doza inscrisa pe cutie. Problema insa este ca ea va lua AC pana in octombrie - deci pe perioada cat se iau AC - nu se pot lua produse naturiste si nici alte tratamente pentru fertilitate. Deci parerea mea este sa incepi stimulariel si pe parcursul CM-ului urmator sa iei 3 maca pe zi ... pana la final.
Mai voiam sa spun ca am citit zilele astea intr-o revista ca cercetatorii americani au aratat faptul ca femeile care sunt supuse acupuncturii in timp ce incearca sa ramana insarcinate prin tehnici de fertilizare in vitro au mai multe sanse de reusita. Deci nu ar strica nici o terapie de acupunctura in aceea perioada.

adimercedes am vazut ca ai facut si acupunctura. Sper sa-ti fie de folos - cica are urmari ... in timp. Si eu am tras 10 sedinte in vara trecuta. Ai revenit la napraznic? Altceva nu mai iei? Doar ceai?
si bafta in continuare

bafta si naturistelor si homeopatelor ... BB-i cat mai curand posibil.


Miro31+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Bubu si Miro, va multumesc mult. Intr-adevar, am Maca acasa, de la Innovatics. Am sa fac cum zice Miro, o sa iau la urmatorul CM, cand termin AC, ca sa nu influenteze nimic.
Miro, mai ai putin! sarcina usoara in continuare si multi tie si printesei!



Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

Iau de vreo 17 zile Maca,adica din Z1 si m-am ingrasat 1,5 kg.Sunt disperata.Oare de la Maca?Pe cutie scrie "supliment nutritiv" si toata ziua as manca orice!!!!fir-ar!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Andicule,imi pare foarte rau pentru nereusita dar o sa fie bine urmatoare sunt sigura .
Pentru endometru e buna Maca-toata luna dar si tinctura de marar ajuta,din ziua 3 pina in ziua 18,numai o singura luna.Eu zic sa incerci.
Nu stiu ce sa zic ca si la mine,odata e mai gros odata mai subtire si chiar acum cu prob.ta ,ar trebuii sa urmaresc si eu din ce motiv se intimpla asa.
Iti doresc multa bafta la a doua incercare si sa fi relaxata ,asta conteaza foarte mult.
MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

tzuca, da, si mie imi facea pofta de mancare maca; am constatat ca depinde de metabolismul fiecareia cum lucreaza pt. ca nu s-u plans toate fetele de asta; de ex. pe Mariee o durea rau capul de la acest tratament cu maca si l-a intrerupt; asta nu inseamna ca la majoritatea nu le facebine;

andicule, din cate stiu, ceea ce creste endometrul se bazeaza pe aport de estrogeni; orice ai lua, trebuie sa-ti controlezi estrogenii sa ramana in limite ca stiu ca daca-s mari, tot nu e bine; vezi sa nu se asocieze cu tratamentul dat de dr.; el iti va prescrie citindu-ti analizele care au fost sau nu sub vreun tratament naturist si la astea va raporta doza prescrisa; nu stiu daca m-am facut inteleasa;
in timpul FIV-ului, poate ca a fost mic din cauza tratamentului stimulativ (asa ai reactionat tu); parerea mea este ca dr., in acest caz nu trebuia sa mai continue procedura la noroc (daca el considera acum ca e cam mic de 8mm);
totusi, parca dr. TUTUNARU zicea ca endo ca sa prinda sarcina tr. sa aiba minim 8mm; deci se poate si pe 8mm dar, din nou, difera de la un organism la altul, la unele prinde iar la altele nu prinde; au fost cazuri mai rare cand s-a prins si la 6.5 mm;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

andicule,uite de sa citesti si sa te mai inf.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=25386 - 106k - Cached - Similar pages
,MONI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

Eu de cata vreme umblu pe la doftori,sa ma bata cucu de mi-a spus vreo unul de endomedru...da' niciodata!!!poate ca eu n-am
zau daca sunt normali la cap oamenii astia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

a a a si daca ii intrebi de ceva le cam sare tandara ca zic ca dupa ce mai mergi la medic daca stii tu mai bine... maine merg de buna voia la dozari hormonale (z20)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Tzuca,
te intreb serios la ce medic mergi in Cluj?
Nici mie nici unul nu mi-a spus in 6 ani,pe cuvint dar din prima zi de cind am inceput aici in SUA,m-au pus sa si masor,in timp ce faceam si graficul acela care vi l-am si trimis odata.M-au inebunit si astia de cap,cu monotorizarile si cu cit e de gros, trasparent,albicios,lungimea cu cit e mai mare e mai bun ...etc.
Eu, te cred ,ce spui ca si eu umblam de nebuna in Cluj la o gramada de doct. dar cel mai mult s-a ocupat de mine:Muresan Daniel,de la clinica 1,il poti intreba orice.Are si cabinet in Manastur linga BIG.
face si inseminari si in FIV,am avut o colega care a facut inseminare si are o fetita,trebuie decit sa-i spui ce vrei.
<MONI


Mergi la inceput