Dr. Tutunaru (15)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Cata eu m-am confruntat intotdeauna cu problema papatului la Miruna. Ea a fost dintotdeauna o mare fomista, in spital sugea cam 30-40 ml la san si tot urla de foame, ii mai faceau asistentele supliment 30-40 ml si il radea si pe ala. Odata ajunsi acasa am zis sa nu-i mai dau lapte praf, am pus-o la san, a terminat de supt (cam 50-60 ml), a adormit si dupa o ora cine urla de foame????? Probabil ca asta e si problema piticului tau, nu ii ajunge lapticul. Noi am facut echipa buna cu sanul si cu laptele praf la nevoie, nu mi-a refuzat niciodata sanul din cauza asta si a crescut super bine in greutate.
In rest...toate se invata din mers, la noi primele baitze durau 1h, pana terminam cu curatat de nas, urechi, ochi, etc...acum totul e gata in 10 min. O sa devi experta crede-ma. -ici la pitic, sa creasca mare si frumos..si tie o , sunt sigura ca esti o mama perfecta!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 8 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Andreea of ce de patanii ati avut. Bine ca acum sunteti ok. Pitica mea avea cand era mica un talent deosebit de a se inneca cand sugea fiindca era haplea, asa ca am trecut de cateva ori prin episoade din astea cu invinetit la fatza, nu mai respira, dadea ochii peste cap...si eu mai mult moarta decat vie o tineam cu capul in jos si o bateam pe spate sa-si revina. Nici acum nu stiu de unde am gasit puterea sa raman calma.

Sfat: daca acum papa Milupa si ii e bine, NU mai schimba laptele. Ramai pe Milumil, orice schimbare din asta poate atrage dupa sine un nou episod de voma, diaree, etc.

Aveti grija de voi

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 8 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Alexutza ptr tine incepem galeria nastere usoara si bb sanatos. Sa ne tii la curent cu tot!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 8 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cata_adr spune:

mada, asa e si la mine. Nu se satura cu sanul. Eu ma mulg, dar putintel, cam 20-30 ml, si nu se satuira. Azi am vb. cu doctorita si mi-a zis sa-i completez si cu lapte praf cand nu am cant. necesara e la san. Eu ii dau Humana. Azi a papat 70 ml. si acum daorme bine. Sunt fericita.
Sper sa vina si la mine mai mult laptic si sa-i treaca mai repede icterul care-l leneveste
Azi i-a cazut buricutul

Pup


Cata - o mamica fericita
Robert Alexandru
----------------
You really can change the world if you care enough!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheryll spune:

Tanima - ultima data cand am fost la Tutunaru , dupa masuratori mi-a schimbat DPN pe 25 oct si dupa data asta am scris eu 36+ . Mi-a venit sa rad cand am citit ca te duci cu bagajul , credeam ca numai eu sunt nebuna.....luni ma prezint si eu la bucuresti cu bagajul . Eu l-am intrebat de internare dar abia la 38 sapt a spus ca ma interneaza.

Am dureri groaznice de coloana si nu pot sa ma ridic din pat fara ajutor si in afara de asta am dureri de burta tot timpul si iau nospa dar nu imi trece . Mai are careva dureri asa mari de burta, in partea de jos ? Ce sa mai fac?

Alexutza - Mult succes, curaj si sa vii cat mai repede acasa cu un bebe frumos si sanatos !

sheryll 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

fete am si eu o intrebare- la 28 de sapt este obligatirie eco morfo? mie mi-a zis T sa merg la el, deja am programare, dar nu stiu daca trebuie sa ma programez si la iosup (m-a luat valul cand mi-a dat o poza frumoasa cu bb si am uitat sa intreb). merci mult.

Marina 23+

burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

marinar recunosc ca-s nitel in ceatza cu problema asta, eu am facut ultima echo morfologica la Iosup la 23 sapt. Tu la aia te referi? Ca mie T mi-a zis ca in afara de aia nu mai trebuie mers la Iosup, bine io am mai mers sa-mi masoare IR-urile dupa Pregnyl dar asta e alta mancare de peste.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 9 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

madau eu acum la 24 de saptamani am mers la T nu la Iosup. La Iosup am fost la 16 saptamani, iar acum nu stiu cand este urmatoarea eco morfo.


aaaa si mai am o intrebare: pe voi unde v-a trimis sa faceti cultura de col- pt streptococ B. eu am m-ai facut analiza asta dar inainte de a ramane gravi si mi-a recomandat sa merg la IDS. acum pe biletel scrie medicover side aia sunt contrariata.

Marina 23+

burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Servus,

Ma jutati si pe mine cu un raspuns?
Cine stie/a fost la spital la Tutunaru?
Trebui sa merg luni dimineata, sa-i duc niste analize...si nu stiu cam la ce ore-l gasesc la Ellias.
Eu merg din Brasov...


Merci,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Pai atunci e clar ca tre sa faci si morfologica acum. Culturile de col si streptococul le faci la Medicover.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 9 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput