Dr. Tutunaru (15)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Ileana io zic sa-l suni inainte, de obicei era dimineata pana pe la 10-11, dar mai stii? Ptr mai multa siguranta...tel ramane sfant

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 9 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

ileana, este de dimineata, la 8 intra la raport cam 15 min, pe urma se ocupa de paciente, ca sa te vada eu zic (asa am facut) sa-l cauti la et 2 la maternitate putin inainte de 8 sa te vada ca ai venit si iti spune unde sa-l astepti (de obicei te trimite jos la colposcopie);
madau, ai avut dreptate, nu a fost chiar asa de rau la control; suntem bine, chiar m-am intalnit cu o fata de pe forum, m-a apucat nostalgia cand am vazut atatea burticute;asa ca dariana, n-ai de ce sa te temi;

anasia mami de Alessia Anca

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

madau merci mult.

Marina 23+

burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Fetelor stie cineva ceva de Alexutza???? Trebuia sa nasca ieri nu? Sper ca acum e bine cu bb in brate.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 9 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Anasia, ce minune de fetita poti avea; m-am indragostit de ea
Sa va traiasca, sa fie sanatoasa! E cumintica? Va descurcati? Pe mine iar ma apuca panica...


Ana 35w3d cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Mamici si viitoare mamici, de Alexutza stiti ceva?

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

quote:
Originally posted by alexutza_26

Buna seara mamici si viiotare mamici!!!!
Eu SAMBATA NASC!!!! - am fost la control azi si tinand cont ca sunt in 39 de sapt ...dr T a zis ca daca vreau sa nasc cu el pana pleaca, o pot face fara probleme cu cateva zile inainte....eu avand DPN - ul pe 4 oct
Eu sunt in culmea fericirii...nu-mi vine sa cred ca vine ingerasul mult asteptat...
Asha ca sambata la ora 9 sunt programata la nastere....sper sa fie la fel de usoara si fara peripetzii ca si sarcina ...
M-au luat asha nishte emotzii...trebuie sa ma uit inca o data in bagaj sa nu uit ceva....si parca vad ca voi uita ceva (fie el cat de mic)
39+ cu Gabitza
Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!



Oau! Alexutza, super!!! de-abia astept sa ne spui ce si cum! Sa ai un travaliu cat mai usor si sa fiti sanatosi!

Pupicei, Ingeras 28+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Adriana mica, felicitari! sa va traiasca puiul si sa fie sanatos si fericit!

Pupicei, Ingeras 28+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

quote:
Originally posted by marinar

fete am si eu o intrebare- la 28 de sapt este obligatirie eco morfo? mie mi-a zis T sa merg la el, deja am programare, dar nu stiu daca trebuie sa ma programez si la iosup (m-a luat valul cand mi-a dat o poza frumoasa cu bb si am uitat sa intreb). merci mult.

Marina 23+

burtika



Buna,

Nu mai este nevoie decat daca ai avut probleme cu IR-urile la ultima eco facuta, dar atunci ti-ar fi zis el sa mai faci.
In mod normal eco morfologica trebuia sa-ti faci la 14 sapt (plus TT) si la 18-19 sapt. T stie ca nu ti-ai facut eco morfolofica 2?
Dupa aceea iti face el eco, ca si-a luat 4D, au am fost vineri la cabinet (aveam 28w1d).
Parerea mea este sa-l suni si sa-l intrebi.
Eu analizele le-am facut la Medicover.

Pupicei, Ingeras 28+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

atudor, multumesc;de cumintica, nu stiu ce sa zic, nu prea; pt ca sunt singura in timpul saptamanii, uneori ma apuca disperarea, sunt momente cand nu vrea sau nu poate sa doarma si eu sunt terminata, cand are crize de colici si ajung sa alaptez din picioare, cand ma doare spatele si coloana dupa baita, dar toate se uita si trec cand o vad cu titi in gurita si rade sau cand gangureste;eu zic ca ma descurc, chiar f bine, asta si pt ca am un ajutor in fetele de pe forum;

anasia mami de Alessia Anca

pozici

Mergi la inceput