cofetarie buna?!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Banti spune:

quote:
Originally posted by bychi

Cofetaria 'Liliana' de la intersectia str. 1 Mai cuT urda. Fff. faine praji si torturi si destul de ok ca pret.

Cofetaria Alice mai exista? La sf lunii iulie am mers acolo si locul era gol. Poate o fi fost in renovare.

Bychi




Si eu zic la fel, mai ales ca folosesc frisca naturala. Toate sunt bune.

Ioana - de 3 x mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Si eu votez tot pentru Alice. E adevarat ca ma enervez de fiecare data cind stau la coada dar...imi trece cind ajung acasa si maninc prajiturele delicioase.
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ECMI spune:

quote:
Originally posted by LORE33

In DRUMUL TABEREI care este cea mai buna cofetarie?


LOREDANA si MIHAI

"Infrint nu esti atunci cind singerezi,nici ochii cind in lacrimi ti-s.Adevaratele infringeri sunt renuntarile la vis."



In drumul Taberei, castiga detasat cofetaria Piticot (ti-o spune o cunoscatoare.
gust + aspect + pret

http://photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikka spune:

Buna tuturora!!!

M-am bucurat sa vad ca am primit atatea raspunsuri cu atatea sugestii...
Nu fac un sondaj, asta cu siguranta.
Ideea e ca intr-un week-end am umblat cu prietenul meu tot bd. lascar catargiu - eu sunt din buc - in cautarea unei cofetarii despre care citise el ca ar fi foarte buna (Deca se numea). Pana la urma, nu am gasit nicio cofetarie... Nici nu suntem siguri ca mai exista
Asa ca de atunci mi-a venit acesta intrebare in minte... care cofetarie ar fi cea mai buna din Bucuresti.
Agapitos este o cofetarie care si mie imi place mult. Caffe Latte la fel, mai ales ca este aproape de mine (eu stau in zona Cismigiului).
De multe dintre restul cofetariilor sugerate de voi nu am auzit, din pacate, dar o sa incerc sa testez parte din ele.
Multumesc mult de tot.
Pupici la toata lumea.

Nikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniver31 spune:

Sa treci si pe la Maria din Aviatiei!Sunt convinsa ca ai sa revii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annablue spune:

Eu locuiesc in Drumul Taberei de cand m-am nascut. Ca si cofetarii bune, recomand Cofetaria Indiana (langa Romancierilor, liceul PTTR) si mai nou cofetaria Georgi de la Drumul Taberei 34 (pe partea cu Policlinica, langa Astral).
Despre Piticot, o stiu si pe asta, am fost o data acolo cu cel mic (noi am mers la cresa apropae 2 ani langa statia de Salvare, la Valea Ialomitei, e chiar pe strada cu cresa) si m-am jurat ca anunt pe toate mamicile pe care le cunosc despre ce am patit...
Adi s-a imbolnavit asa de rau incat timp de 48 de ore a vomitat incontinuu, nu suporta nici macar 1 ml de apa dat cu seringa la distanta de 5 min (era foarte deshidratat si am refuzat sa mergem in spital pt ca stiu conditiile) si am tras cateva zile cum n-am mai patit-o niciodata...
Probabil veti spune ca a fost de la altceva... ei bine nu a fost cazul. Oricum, si mie mi fost rau (am mancat jumate de prajitura, ca el n-a vrut mai mult) dar eu am facut o forma usoara de enterocolita. Daca ar fi fost de la mancarea de la cresa, cel putin un copil s-ar mai fi imbolnavit... Iar el altceva n-a mancat seara acasa decat iaurt (ca deja ii era greata la vreo 3 ore dupa ce mancase prajitura)...
Probabil ca am avut noi ghinion de o praji/set de praji cu probleme, dar eu nu m-as risca sa mai calc pe acolo, chiar daca a fost un caz izolat... Asta mi se pare ca spune multe despre cofetarie.
Cat despre Indiana, eu nu stiu vreun caz de copil/persoana care sa se fi plans (si chiar acolo e un parculet plin de copii care merg adesea la praji cu bunicile/bonele).
Oricum, e clar ca parerile sunt impartite...

Ana

_
Annablue si Adita(1.11.2002)
"De noi depinde sa avem o viata frumoasa..."

fotografii cu noi

coafura preferata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Nikka, sigur nu faci un sondaj, ca mie asa mi se pare?! In sfirsit, il faci sau nu, nu conteaza, o sa-ti raspund si eu. Dupa parerea mea noi nu avem cofetarii bune. Gasesti peste tot aceleasi 10 feluri de prajituri si marea calitate a unora este faptul ca frisca e naturala! Cred ca noi nu avem maestiii cofetari si asta se vede in orice cofetarie. Oricine a iesit din tara a vazut ce inseamna o cofetarie sau o patiserie oriunde in afara (chiar si la vecinii nostri bulgari, ca sa nu mai vorbesc de austrieci, de francezi...) Cam asta e parerea mea despre cofetariile noastre. Apelez si eu la ei cind n-am incotro si ma grabesc si de fiecare data imi jur ca va fi ultima data. Orice amarita de prajitura facuta in casa e mai gustoasa decit ce se gaseste la noi. Poate ar trebui sa fim si noi mai putin generosi in aprecieri sa-si mai creasca si ei calitatea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

cofetaria Lilianade pe 1 mai!

www.lucavasile.go.ro" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabordea spune:

Eu sunt fan al gustului prajiturilor de la cofetaria din Piata Veteranilor (Militari) dar nu stiu cum se numeste ca nu are firma luminoasa si reclame..Dar sunt cele mai delicioase prajituri si torturi mancate de mine vreodata (amandine, visine in ciocolata, si orice tip de tort de acolo)

Ana, mamica de Diana Alexia (28.02.2004) si Daria Oana (6.01.2006)
Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RUXMAX spune:

Ah , de ce m-ati facut sa merg la ALICE..erau cel putin 10 persoane la coada, eu sunt gravida, asa ca am rams cu uitatul la vitrine...

Cand sa vin si eu si sa nu gasesc atata omenire acolo, in spatiul ala asa de stramt?..
Ruxmax

Mergi la inceput