cofetarie buna?!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana-alexia spune:

Cofetaria Toscadin Dristor.

DANA & ALEXIA (12.06.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

quote:
Originally posted by anabordea

Eu sunt fan al gustului prajiturilor de la cofetaria din Piata Veteranilor (Militari) dar nu stiu cum se numeste ca nu are firma luminoasa si reclame..Dar sunt cele mai delicioase prajituri si torturi mancate de mine vreodata (amandine, visine in ciocolata, si orice tip de tort de acolo)

Ana, mamica de Diana Alexia (28.02.2004) si Daria Oana (6.01.2006)
Album



La Veteranilor este Tip-Top!

"Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472


Pozeeee

Mancarica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by RUXMAX

Ah , de ce m-ati facut sa merg la ALICE..erau cel putin 10 persoane la coada, eu sunt gravida, asa ca am rams cu uitatul la vitrine...

Cand sa vin si eu si sa nu gasesc atata omenire acolo, in spatiul ala asa de stramt?..
Ruxmax

Eu n-am gasit niciodata mai liber...
Dar roaga (de fapt nu merge cu rugatu' ca sunt multi nesimtiti...) anunta populatia ca esti gravida (nu ca n-ar vedea... dar se fac ca nu observa) si nu poti sa stai atat in picioare... Si te duci direct in fata.


Eliana si Elena (23 octombrie 2004)www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">
S-a mai nascut o stea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

quote:
Originally posted by RUXMAX

Ah , de ce m-ati facut sa merg la ALICE..erau cel putin 10 persoane la coada, eu sunt gravida, asa ca am rams cu uitatul la vitrine...

Cand sa vin si eu si sa nu gasesc atata omenire acolo, in spatiul ala asa de stramt?..
Ruxmax



N-ai sanse; nici daca vezi 4 persoane sa nu te bucuri, 2 dintre ele precis cumpara cate 10 platouri si, dupa aceea, vor si factura. Cat despre bagatul in fata...mai bine te razgandesti. Poti sa-ti strici ziua definitiv si sa-ti stea in gat ce cumperi.

poze multe cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Nu sunt din Bucuresti, dar am locuit multi ani acolo. Atunci obisnuiam sa merg la cofetariile Ana. Aveau praji foarte bune, mai ales mini-urile, si o rulada super cu alune si crema de cioco. Oare acum nu mai fac praji asa bune, ca vad ca nu-s pe lista...
Chiar daca sunt innebunita dupa amandina, care este o prajitura clasica, nu pot sa nu fiu de acord cu Natasa, in toate cofetariile gasesti aceleasi tipuri de prajituri. In Cluj exista o cofetarie care exceleaza din punctul asta de vedere: ce vezi la ei nu vezi nicaieri in alta parte. Plus ca toate prajiturile sunt absolut delicioase, facute din ingrediente 100% naturale si de cea mai buna calitate (asta se reflecta in pret, ca sunt destul de scumpicele, dar merita). Friandise se numeste, daca aveti ocazia sa treceti prin Cluj, mergeti sa va convingeti.

Nunta noastra de vis

www.youtube.com/watch?v=A0TRU7LWAb0" target="_blank">Videoclip nunta 1

www.youtube.com/watch?v=ymnOMBTa_RA" target="_blank">Videoclip nunta 2

Luna de miere

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanicea spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Nu sunt din Bucuresti, dar am locuit multi ani acolo. Atunci obisnuiam sa merg la cofetariile Ana. Aveau praji foarte bune, mai ales mini-urile, si o rulada super cu alune si crema de cioco. Oare acum nu mai fac praji asa bune, ca vad ca nu-s pe lista...
Chiar daca sunt innebunita dupa amandina, care este o prajitura clasica, nu pot sa nu fiu de acord cu Natasa, in toate cofetariile gasesti aceleasi tipuri de prajituri. In Cluj exista o cofetarie care exceleaza din punctul asta de vedere: ce vezi la ei nu vezi nicaieri in alta parte. Plus ca toate prajiturile sunt absolut delicioase, facute din ingrediente 100% naturale si de cea mai buna calitate (asta se reflecta in pret, ca sunt destul de scumpicele, dar merita). Friandise se numeste, daca aveti ocazia sa treceti prin Cluj, mergeti sa va convingeti.

Nunta noastra de vis

www.youtube.com/watch?v=A0TRU7LWAb0" target="_blank">Videoclip nunta 1

www.youtube.com/watch?v=ymnOMBTa_RA" target="_blank">Videoclip nunta 2

Luna de miere

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect




alina, uita de cofetariile ana....nu-s in top si s-au deteriorat groaznic...; nimik nou, nimik spectaculos...aceleasi retete invechite si personal cu atitudine cahhhhhhhhhhh

dupa cum ai vazut nici fetele nu au scris si nu le-au mentionat....; domnul prorietar nu a mai bagat nici un banuzt in investitiile pe partea asta....asa ca rezultatul este unul nici pe departe pozitiv.

pupi tuturor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabordea spune:


Ntz!!! E una in spate, unde e si coaforul "de stat" in gangulet (pe partea stanga cum te uiti spre piata...)

quote:
Originally posted by ana_maria222

quote:
Originally posted by anabordea

Eu sunt fan al gustului prajiturilor de la cofetaria din Piata Veteranilor (Militari) dar nu stiu cum se numeste ca nu are firma luminoasa si reclame..Dar sunt cele mai delicioase prajituri si torturi mancate de mine vreodata (amandine, visine in ciocolata, si orice tip de tort de acolo)

Ana, mamica de Diana Alexia (28.02.2004) si Daria Oana (6.01.2006)
Album



La Veteranilor este Tip-Top!

"Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472


Pozeeee

Mancarica






Ana, mamica de Diana Alexia (28.02.2004) si Daria Oana (6.01.2006)
Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

quote:
Originally posted by Alynutza
Friandise se numeste, daca aveti ocazia sa treceti prin Cluj, mergeti sa va convingeti.




Si unde anume e minunatia asta in Cluj?

poze multe cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Liliana de pe 1 Mai(merg acolo de macar 10 ani) si Magic-intersectia Calea Vitan cu Octavian Goga.La Magic,cum mai spunea cineva aici,sunt niste Foret Noire delicioase.
Apropo,azi am trecut pe langa Alice pe la 9 fara ceva si era full.
Dar o cofetarie buna se cunoaste si dupa cozi.Si la Liliana,si La Magic,si la Alice sunt mereu cozi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

DELICATERIA TRAITEUR,situata pe str. Eminescu,nr 73 si in Feeria Baneasa! Prajituri scumpe,dar merita fiecare banut,sincer!!!
Noi cumparam de acolo cam o data pe saptamana (as vrea in fiecare zi,dar bugetul nu imi permite)cate 3-4 prajituri si ma ling pe degete dupa fiecare!
Sa le savurati cu placere !

Claudia si Nicholas (25.11.04)
http://community.webshots.com/user/misticgirl

Mergi la inceput