cofetarie buna?!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by Alé


Am mai mincat niste prajituri, de asemnea excelente, de la o cofetarie de prin Baneasa, Maria ii zice, dar nu stiu exact unde e.




Este in Aviatiei, nu in Baneasa; se afla pe Sos Pipera, la intersectia cu Str Scoala Herastrau.

Alta cofetarie f buna, tot in Aviatiei, vis-a-vis de metrou (pct de reper: un magazin cu haine second-hand). Acolo au niste "cartofi" (ca tot spunea cineva) de-ti ploua-n gura .

Si...desigur, Alice si Tip Top.


Nunta noastra - 3 Iunie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Sa o iau intr-o ordine de preferinte: Tosca sau Toledo, nu sunt sigura, dar cred ca Tosca, de la Dristor intersectie cu Mihai Bravu, vis-a-vis de McDonalds de la Dristor, Alice de care spuneti toate si Maria.

Tosca bate multe cofetarii de renume din Bucuresti.

Si mai este una pe Campia Libertatii, dar nu stiu cum se numeste, are niste prajituri si torturi...de vis. yami-yami
recomand de aici prajitura cu visine si prajitura Cris


Bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Un vot si de la mine pt Cofetaria Alice. Noi am facut tortul la nunta acolo. Super

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns compi spune:

Liliana, pe 1 Mai (Mihalache acum) - spre Piata Victoriei, la intersectia cu linia 41.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Alice (de pe Mihai Bravu)
Acolo am facut tortu' de nunta, botez, zile de nastere, prajituri pt. diverse ocazii... sunt bune si mereu proaspete... chiar n-au cand sa stea prea mult prin frigidere...

Imi placeau si prajiturile de la Nefeli (dar in ultimul timp nu mai stiu cum sunt... cred ca n-am ami mancat o prajitura de la ei de mai bine de un an... asa ca nu mai stiu ce si cum)


Eliana si Elena (23 octombrie 2004)www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">
S-a mai nascut o stea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

sunt de acord cu Rufus in legatura cu Alice: serviciile lasa de dorit, asa ca eu nu prea mai dau pe-acolo, desi am fost clienta lor ani de zile pt mai toate ocaziile

mai nou merg la Agapitos si sunt multumita, am facut torturi cu foto pt zilele copiilor (cu Scooby Doo ), au fost f. reusite si f. gustoase

am retinut insa citeva sugestii de la celelalte fete si abia astept sa mai incerc si altceva


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

agapito are super prajituri. putin cam scumpe este adevarat.
cea mai buna cofetarie din PAntelimon este Scala, langa biserica Sf.Ioan.

o zi minunata,
Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Nu ati auzit de lantul de cofetarii "Cleopatra"? Nici nu ati mancat acolo? Mmmm, dar chiar aveti ce pierde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanaion spune:

Eu votez pentru cofetaria Andreea de pe Mihai Bravu. Si torturile si prajiturile sunt super. Si frisca e naturala. Mi s-a facut o pofta...
Si produsele de patiserie sunt foarte bune.

Tana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORE33 spune:

In DRUMUL TABEREI care este cea mai buna cofetarie?


Mergi la inceput