piticodromul de sept-oct 2005 (137)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Vladut si Miruna, sa va fie de bine prima tunsoare.
Si lasa ca tot la Ciufolici veti merge si data viitoare, numai ca presimt ca va fi fara programare.

Simonique, bine ai revenit in forta.
La faza cu gradi, du-lpe Mario la grupa mica de la 2 ani dar la alta educatoare decat bunica, sau treceti direct la grupa mijlocie.
Gasiti voi solutii.

Kristina, deci si tu ai comis papanasi.
Sa imi spui daca ii plac lui Radu. Ca sa nu ma chinui degeaba.
Anca mananca cam de toate, mai putin mamaliga.

Diana, ma bucur ca ati avut un concediu reusit si fara incidente.

Mai adaugam si noi ceva poze in albumele comune :'10 luni', 'Printese' etc.
Pozele nu sunt prea clare, ca le-am cu telefonu'.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Kristinutza, felicitari pt mergator, sa ne spui dak a mancat Radu papanasi
Diana30, multumim pt urari si te asteptam cu poze din vacanta
Cge, e suuuuper Victor, e cel mai tare. Aaaa, sa sti ca eu am baiat nu fetita

La pozele noastre nu se uita nimeni...

Simonique si bb Mario (22 august 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonique22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Scuza-ma, am citit de dimineata pe furis tot ce ati scris peste weekend. Uite si ptr Mario.

Ba da, eu m-am uitat la pozele voastre, si la pozele lui Diplodocus cu buburuza, dar am uitat sa si scriu.
Cel mai mult mi-a placut cea in care Mario este mare crai cu pampers si cravata.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

simonique, m-am uitat eu la poze si mi-au placut mult mult. mai ales cea cu mario in pampersi si cravata.

i-au placut papanasii, cat de cat.
cge, pai daca nu-i plac ancai, poate-i mananca victor.

haideti ca plec in parc! vremea e ciudata rau. bate vantul, dar totusi e cald, habar n-am cum sa-l imbrac pe radu.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Buna fetelor,

Am intrat repede sa va salut si sa va spun ca sunt foarte suparata..v-am zis ca a facut Bianca ieri febra,care nu a cedat la antitermice si ajunsese si la 39,3 si am scazut-o cu novocalmin,nu am reusit sa-I fac impachetari,ca plange de rupe.Una peste alta a facut diaree,mai bine zis a facut ieri 6 kk verzi,apa curata cu firicele de sange…si nu a mancat nimic toata ziua,am incercat sa-I dau lapte fara lactoza si a baut 20 ml dupa care a luat-o diareea.Toata ziua a stat numai la mine in brate si a fost maraita si plangacioasa.Noaptea s-a trezit de 2 ori in urlete de durere de burta.
Am suna-o si pe dr care m-a chemat de dimineata la spital s-o vada…diagnostic: enterocolita dezinterica,i-am dat si coprocultura…cica e bacteriana si trebuie neaparat antibiotic asa ca ne-a prescris Amoxicilina.Cel mai naspa e ca azi nu a vrut sa bea nimic,abia am pacalit-o sa-I dau antibioticul,cum vede biberonul cum urla…si nu a mai mancat nimic de ieri dimineata!!!
Nu vrea absolut nimic,a mai facut si azi 3 kk tot apa…eu sunt terminata,a venit si soacra sa ma ajute s-o mai tina si ea,ca vrea numai in brate.mi-e asa mila de copil,si nu stiu ce sa-I fac…mai ales ca nu vrea sa bea nimic,mi-e frica san u se deshidrateze.

Acum doarme,am incercat sa-I dau prin somn si nici asa nu vrea.
Asa nervoasa sunt ,ca nu stiu de unde putea sa ia copilul mizeria asta de bacterie,...cica e de la maini murdare,daca nici noi nu ne spalam ,apoi nistiu…daca pana acum nu sterilizam si dezinfectam chiar totul,de azi chiar c-o fac.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Vai Maddy ,uite ce mi_a zis dr sa fac sa bea cind a avut piticul diaree , sa ii fac faina de orez(am macinat orezul )dupa care l_am fiert dar intr-o cantitate de apa mai mare si cind era gata era ca laptele de gros dupa ce sa racit un pic am adaugat o banana mixata si l_am pus in biberon si i_am dat sa bea si abaut ,multi pupici tie si lui Bianca

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Maddy, imi pare rau ca v-ati procopsit cu bacteria, sper sa se faca bine Bianca cit mai repede. Nu vreau sa te sperii, dar gindeste-te ca daca ia o piatra de pe jos si o baga in gura, s-a dus toata munca ta de sterilizare in casa. E foarte greu la virsta asta sa ii tinem cu miinile curate.
Cristina, chiar si fara dublatul pretului la ciufolici din motive de programare, si tot e mai ieftin la Gett's Downtown. Sa nu inebunesti? E simpatic Victor; abia astept sa ne povestesti de la scoala, cu doamna invatatoare si colegele noi.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Maddy, tinem pumnii sa va faceti repede bine.
Respecta-i tratamentul, eu nu stiu ce altceva sa iti zic.

Canalizeaza-ti eforturile spre Bianca, nu e nimeni vinovat de ce s-a intamplat. Victor a avut asa probleme la 3 luni si era alaptat exclusiv.
I-a trecut si uite ce baiat mare e acum.

Pupici Biancai.
Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Maddy si pt tine si pt Bianca! Din pacate nu avem ce face, copilasii tot se vor imbolnavi oricat de grijulii suntem noi. Sper sa-i treaca repede! Cand am fost la Vaccin mi-a zis Calapod ca sunt multi copii bolnaviori si ca ea zice ca e virus ca la copro nu le iese nimic. Daca la tine e bacterie, sa privim partea buna, macar stii ce sa tratezi. Multa putere iti doresc!

Cge Victor e super-tare!

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christina-m spune:

Salutare!

Cu greu ne-a trecut si noua febra si doar cu antibiotic. Acum suntem bine pe partea asta, dar am dat-o si noi in diaree. Dr spune ca poate fi si de la antibiotic. Partea nasoala e ca s-a iritat Matei foarte foarte tare la fundulet si e super sensibil acum. Il spal la fiecare schimbat si plange si la atingerea apei. Sper sa treaca si asta...
Maddy si noua ne-a zis dr ca e ceva epidemie de enterocolita, ca sunt foarte multi copii cu diaree.
Nici Matei nu prea mananca, doar suge si bea apa.

Sanatate multa si celorlati copii bolnaviori.

Cristina si Matei (29.10.2005)

POZE

Mergi la inceput