piticodromul de sept-oct 2005 (137)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

buna,

ma bucur enorm de mult ca in sfarsit i-am gasit tetina care-i place:sa fie rotunda, latex, de la babay nova. Aseara mi-a baut lapte formul ca niciodata 220 ml si a adormit in 5 min. in polly.Azi dimineata mi-a baut 140 ml.Asa da....ma frate.
eu mai am lapte...dar daca ii dadea numai eu ma storcea rau de tot noaptea, sugea des.
Acuma seara dupa bibe...cam dupa cateva ore papa inca 2 titi.unde incape in el atat????? 100 ml tot mai ia de la mine.
ma chinuiam cu tetine tesite de silicon....


PRAJITURI

Veronica si Stefan Peter (07.11.2005)
Poze la 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

da... treaba cu tetina e o problema complexa .
si eu m-am chinuit mult timp cu cele din silicon si tesite. pana i-am dat prin tetina rotunda (dupa muulte alte incercari) si culmea, cu gaura micuta rau. puneam si lapte cu cereale, dura 15 min sau mai mult pana bea tot laptele, dar il bea pe tot si ii facea mai multa placere, nu stiu...
acum am reusit din nou sa trec pe tetina tesita si cu gaura mai mare, bea mai repede, ca ma plictiseam cat stateam langa el sa termine lapticul.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

La multi ani bebeilor pt primul anisor din viata si facem multe pupicuri pt :Ioana-Alexandra,Florin-Alexandru,Bianca-Ioana,Andrew-Justin,
Matei-Cristian,Adrian,Tudor,
Maria-Teodora,Victor-Alexandru,Andrada-Natalia,Adrian-Stefan

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

deci cum stiti eu nu mai am timp de nimic plus ca sotul este iarasi plecat in delegatie ,asa ca ma descurc singurica ,este adevarat ca il am pe tata dar tot nu reusesc parca zici ca m_am dilit si acum sint tot in pijama nu stiu ce dumnezeu am ,acum i_am dat sa pape la pui(fasolica verde ) si ma bucur ca ii place ,l_am imbracat si a plecat cu tata afara la plimbare ,asa ca poate fac si eu ceva ,dar de unde m_am bagat pe net

am admirat o gramada de bebei frumosi
sanatate multa la bebei cu mici problemute

apropo si al meu a avut diaree si dr nea dat smecta care este foarte buna am vazut ca se gaseste si in romania

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

mey, care mai iesiti in parc la crangasi ca veniiim! de data asta sigur!

vreau mai pe dupa-amiaza, pe la 16-17 cam asa. in fiecare zi probabil de acum inainte.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Dana frantuzoaica, deci e bine in pijamale.

Prima fata din Bucuresti care cumpara sanie pentru copil o rog sa anunte aici, sa fug si eu sa cumpar.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Mandrelor,va pup!

Ne-am intors sambata seara din concediu si nu m-am lasat pana nu am terminat de citit din urma,asa stau linistita ca-s cu stirile la zi.

Mai intai si mai intai am de urat "LA MULTI ANI!"-ul pentru cei care deja se pot mandri ca au un anisor,adica pentru:Serban de Simodina,Sebastian de Samila,Mario de Simonique,Miruna de Ioana,Vlad de Irina,Luca de Romana,Andra de Otilia,Simon de Mariana,Mara de Clau,Robert de Anda,Ioana de Nicol,Florin de LiaMia,Bianca de gabitz,Andrew de Oana,Matei de Irina,Adrian de Ilinkuta,Tudor de ana -oana,Maria de Krysthyna,Alexandru de Marlena,Andrada de Natalia,Adrian de Adriana.

Mai acum sa va spun ca am avut un concediu frumos,fara neplaceri.Lui Mihnea i-a placut foarte mult apa,plangea cand il scoteam,desi nu pot spune ca era calda,el nu avea nici o treaba.A mancat mai bine decat acasa,a dormit mai bine decat acasa(desi l-au mai chinuit dintii si pe acolo).
Drumul a fost neasteptat de usor,Mihnea a dormit destul de mult,iar cat a fost treaz s-a jucat si a ras.
Tonnia,cand citeam ce ai scris tu despre Dinu la mare imi venea sa dau copy-paste,inclusiv la faza cu sociabilitatea si rasul catre toata lumea,in afara de faza cu boala,din fericire.Sper ca Dinu e ok acum.
Pup copilasi bolnavioari care sper sa se insanatoseasca cat mai repede:Nuka,Vlad de Jadi,Ana de Miaela,Radu de Kristinutza
.Daca am uitat pe cineva cer iertare,din nefericire sunt cam multi bolnaviori.

Urez si mamicilor ce s-au sarbatorit "La multi ani!":Bianca,Simo,Marinela.

Voi reveni cu poze edificatoare in legatura cu reusita primei vacante cu puiul()de fapt a doua ca am fost si vara trecuta cu el;era asa de cuminte la mine-n burta!).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Dam si noi un semn de viata.

Noi am avut un weekend plin, sambata am fost la niste prieteni la tara la un gratar.
Anca a fost in elementul ei, a mers de-a busilea prin gradina, a mancat pamant (exact ca Anya), rosii de pe jos (si stricate, ca de aia cazusera).
Dupa a mancat si gratar, si salata de rosii.

Ieri am fost la shopping in Unirii ptr ultimele cumparaturi ptr scoala. Apoi am mancat la Pizza Hut si am tras o tura in Cismigiu.

In rest, ce mananca un copil, celuilalt nu ii place.
Asa ca m-am scos, tot timpul apreciaza cineva mancarea mea.

Victor a spalat-o aseara pe Anca, o sapunea asa cu grija. Cand l-am intrebat de ce, mi-a spus 'ca sa nu se irite'.
A incercat si s-o adoarma, a leganat-o.
Era saracul in culmea disperariicand imi zicea 'am leganat-o, i-am dat lapte, i-am dat ceai, si tot nu vrea sa se culce.'
Si sora-sa e innebunita dupa el, il vrea tot timpul in camera cu ea.
Ii zice Victor : "Anca, tu ai fi moarta fara mine".

Mi-e tare drag de ei, au inceput sa se joace amandoi, se baga amandoi in dulap.

Cam atat cu laudele pe ziua de azi,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Diana bine ati rebenit! Ma bucur ca ati avut o vacabta frumoasa! He he he... cu bb cuminte in burtica... ce vremuri...

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Ioana super , dar gata am scapat de pijama am facut si dus

Diana sa va fie de bine vacanta

Cge dar ce le scoate Victor

poze

Mergi la inceput