Mamici de sept-oct 2006 (71)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

Neatza Eu m-am culcat pe la 2am si m-am trezit la 8am. Cred ca e de la emotii ca nu mai am RABDAREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!

ELOISE-ar trebui sa incercam, suna bine

PUTZURUCA- felicitari pt 9 luni

GRIPO- LA MULTI ANI SI IMPLINIREA TUTUROR DORINTELOR, REALE SAU MAI PUTIN REALE!

INNI- de-ai sti cat te invidiez- dar pozitiv - ca iti tii comoara in brate... Eu am sentimentul asta care ma termina ca nu mai ajung odata sa-mi vad si eu ingerasul... Ah, am uitat sa te intreb: AI folosit mingea?

ALESSIA80 36+
poze
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;29/st/20060925/k/fb69/preg.png[/image]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Putzuruca multumesc frumos pt. lamurire, m-am luminat si eu! Si multumesc pentru urari, sper sa vin cu vesti bune.
Flori, Sephora, Adriana Mica, Susa, superbe camerele bebeilor...M-as uita non-stop la acele poze...

38+ cu Maria Cornelia
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

Am si eu programare azi la 1700 la Cezara! Fetelor, tineti-mi pumnii sa o pot convinge sa-mi vad si eu minunea duminica!

ELOISE- ce ai patit ieri? Probleme intemeiate sau de la hormonei?

ALESSIA80 37
poze
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;29/st/20060925/k/fb69/preg.png[/image]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

alessia80tu esti la Cezara Bucur la giulesti?Mi-a placut am fost si eu de vreo 2 ori la ea pina sa ramin insarcinata. Am auzit lucruri bune de ea si e si draguta.

notquitesoVezi tu dupa sa nu te trezesti cu nu stiu ce dantelarai sau cine stie ce se purta pe vremea lor.Eu am oroare de fazele astea cu "asa se facea pe vremea noastra la bebelusi ".

POZE

Monica 40 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

Neata fetele !
Dupa un WE fara net ( dar cu intalniri romantice ) am apucat si eu sa citesc ce ati mai scris. Primele pagini mi-au starnit o pofta teribila de ceva dulce ( noroc ca am fost la cumparaturi si aveam langa mine o cutie mare de Rum Kokos si una de bomboane cu votka plus jeleurile lu’ Ruty , ca daca ma prindeati nepregatita era jale ).
notquiteso mie la prima sarcina mi s-a modificat nr la pantof ( datorita retinerii de apa ) , dar dupa nastere a revenit la normal. Acum vad ca nu am mai avut astfel de probleme.
Cat despre chiloti pt spital , eu mi-am luat 5 perechi din bumbac ( ceva gen “moartea pasiunii” de-mi ajung pana sub sani ).
anangel_lexi ma inscriu si eu la dependenta de pixuri , stilouri , carioci , etc. ( am un bar plin cu asemenea minunatii ). Si NU le impart cu fiica-mea ( acum cand cumpar ceva cumpar in dublu exemplar )
Monique_newMai burticilor vad ca voi vreti sa va pregatiti de botez de va e gindul la pantofi cu toc de 13 ( eloise si alessia)si ciorapi cu fir.Cred ca nu se vor asorta cu caruciorul o perioda sau poate se fac la comanda” esti mortala

Noi am intrat azi in saptamana 34 . ( vine Ruty azi dimineata la mine si-mi spune " Mami de azi poti sa nasti orcand " ).
Si tot azi este si prima zi de gradinita ( am niste emotii teribile, atat de mari incat era s-o trimit pe Ruty la gradi fara chilotei pe ea, iar eu am plecat incaltata in papucii de casa, unii mov cu floricele, ce mai o minune .
Acum va si ma duc la bucatarie ca ma asteapta 4 kg de ardei capia de copt.


"Poti fi increzator in ziua de maine daca umbli astazi cu Dumnezeu!"
Alexxia 32+ cu Thea si Ruty 5 ani

RUTY DOMNISOARA DE ONOARE

PETRECERE RUTY

POZE

JURNAL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Alessia, iti tin pumnii la doctor!!!
Fetelor, de Roxana01 nu mai stiti nimic? O fi nascut???

38+ cu Maria Cornelia
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

alexxiaSa vb cu Ruty sa aibe grija de mami ca e cam aerianaF buni chilotii aia cred ca nu mai port in viata mea dupa etapa asta



POZE

Monica 40 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

quote:
Originally posted by bav


bb ralukutza sa ne povestesti ce ai facut la dr. Azi te duci? si te rog sa imi spui daca nasti normal sau prin cezariana. Eu as vrea cezariana dar dr. a spus sa mai vedem ; asa ca miercuri atac din nou problema
va pup si sarcina usoara in continuare



bav, asa mi-a zis si mie la inceput! ca vedem, mai incolo. nu prea vb de nastere, decat cand e f aproape. ea zice: lasa sa ajungem acolo si om vedea...dar pot aproape sa-ti garantez ca nu iti face cez doar pt ca asa vrei tu, fara indicatie...crede-ma, eu atac probl de fiecare data si...la mine, desi as avea indicatie clara, tot se mai codeste...vad azi si-ti zic....



raluca 38+
cu alexia-maria
pozishoare
...vinealexutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

MONIQUE- da, merg la ea de 2 ani si e o superprofesionista si mai ales un superom!

LEXI- Multumesc- si tie la fel! Sper sa venim vesele...tu tot la 5 ai, nu?

ALESSIA80 37
poze
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;29/st/20060925/k/fb69/preg.png[/image]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

http://www.youtube.com/watch?v=SQ7Sb1oimmM

Acum am primit-o si eu pe ym :)) E funny rau. Iar la faza cu traducerea, mi-am adus aminte de un concert la care am fost anul trecut ( sau acum 2 ani...) la care a fost invitat si ambasadorul frantei la bucuresti. Omu' a zis cateva chestii dragute, politicoase, facea deschiderea festivalului.. nu-mi mai aduc aminte care, ca de obicei ma duceam la toate...In fine, tipa care traducea o facea la mare arta.. Juma' de sala era pe jos de ras ( din cauza de traducere) iar cealalta, care nu intelegea franceza statea batz. Bietul ambasador nu stia exact daca lumea rade cu el sau de el..
Translate into whatever please :))

POZE
www.TickerFactory.com/" target="_blank">

Mergi la inceput