Mamici de noiembrie - decembrie 2006(36)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Nu este bine nici sa te scremi, pt ca se contracta si muschii pelvieni / de la burtik. Incearca cu supozitoare cu glicerina, sunt ff bune si mananca un Activia in fiecare zi. La mine face minuni.

Pupicei, Ingeras 24+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

kokorina am citit printre lacrimi tot ce ai scris ... Doamne prin ce poti trece. Multumim lui Dumnezeu ca sunteti toti trei OK. Doamne ajuta! ... nici cuvinte nu mai am.
Sa stii ca bine faci bucurandu-te ca traiesti intr-o tara civilizata ... nu vreau sa ma gandesc ce s-ar fi intamplat pana venea salvarea romana. Ma bucur enorm ca esti ok ... si stai cat mai mult intinsa ... noi vom fi aici pentru orice intrebare.

Pupici la maimutica si la ursuletul de munte ... si matusicii lor (pe care sigur ai speriat-o)... dar mai ales tie.


Miro30+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

doamne, prin ce ai trecut, kokorina ! nici nu pot sa imi imaginez ce ai simtit... ma bucur tare mult ca esti bine si ca bebeii sunt si ei ok. iti doresc multa sanatate si o sarcina usoara in continuare, fara astfel de sperieturi. lasa, ca atunci cand o sa ii ai in brate pe bebei nici nu o sa iti mai amintesti de <<sedinta foto>>.subscriu si eu la parerea celorlalte fete-daca erai pe meleaguri romanesti nu vedeai ambulanta atat de repede, ca sa nu mai vorbim ca oricum nu ar fi avut tuburile si tubuletele necesare.iar partea cu politetea pe aici e de domeniul sf-ului.
sa ne mai dai vesti cand poti, in care sa ne zici cat de bine te simti!

chris 25+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

De abia am sosit de la servici.....m-am enervat azi cu oamenii astia...vad la tv aseara ca poate va fi adoptata o lege pentru cei cu venituri mici si ei deja azi dimineata erau la usa la noi sa-si ceara dreptul....vaiiiiiii.......ce greu e sa lucrezi cu oamenii...
Apoi vine unul ca el si-a depus dosarul ptr indemnizatie in iunie si nu a primit banii...si la noi vin banii de la baia mare...pe cardul lor...noi suntem doar intermediari...preluam dosarele si le trimitem acolo....si ne-a amenintat si a zis cand i se goleste buzunarul ne aduce nevasta si copii sa avem noi grija de ei........gataa...acum trebuia sa ma relaxez nu sa ma enervez....parca m-am mai golit..
Nu se pun problemele mele pe langa ale Kokorinei....pai daca eram eu in locul tau cred ca ramaneam cu sechele....ai fost destul de tare....ma bucur ca sunteti bine toti 3 si sper sa fie bine si in continuare....greu ti-a fost......sa aveti grija de voi.....
Miro...vezi de aia am refuzat si eu concediul medical si ma mai chinui sa merg la servici..daca stau acasa cine stie ce mai nascocesc....ma gandesc numai la lucruri rele....asa ca la servici trece vremea mai repede si nu ma gandesc la probleme .....Numai ca mie imi e mai usor la servici ca ,colegii ma menajeaza.....
Va pupic si ma duc sa coc vinete.......trebuie sa fiu si gospodina...
Dolores...pe unde ne umblii???????

alexandra 29 + cu
poze

"Exista doar un singur colt din univers pe care poti fi sigura ca il poti imbunatatii, si acela este tu insati."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Kokorina, ma bucur din tot sufletul ca sunteti bine toti trei, of, Doamne, prin ce ai trecut!
Stai si tu linistita si odihneste-te cat mai mult :)

Pupicei, Ingeras 24+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



Buna ziua la toate fetele!


Dolores mama nu mai bantui pe net si seara si dimineata, ce ai facut ai luat-o pe urmele mele? Davidutul mic ce face?

Pupici

Cleo 28fix saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluta.v spune:

Buna fetelor
Kokorina e groaznic prin ce ai trecut ai fost tare, acum sunteti bine toti trei un , sa ne spui cum te mai simti.
Miro m-ai ai cateva ore la munca si termini si o sa te odihnesti si relaxezi acasa uraaa.

Va rog spuneti-mi si mie cum se manifesta contractiile BH.
Eu aseara cand stateam in pat ma durut iar burtica jos si in acelasi timp se si intarea apoi imi trecea iar bebica incepea sa se miste mai puternic, peste 5 min iar m-a apucat durerea de 4 ori s-a intamplat. M-am speriat si l-am trezit pe sot si daca se mai repeta o data vroiam sa ma duc la spital, ca dr. meu este in concediu.
Amalia si Adinozat daca puteti sa ma ajutati sa-mi spuneti ce simtiti in acel moment cad aveti contractiile, sa ma linistesc si eu ca nu mai pot sa astept pana pe 8 cand am programarea la dr.
Va pup pe toate.

Camelia 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

Buna fetelee,

citesc zilnic dar de scris nu am scris...sunt ocupata cu arsurile care imi dau groaznice dureri de cap si lacrimi in coltul ochilor.

am intrat ca sa urez kokorinei sa nu mai aiba parte de asemenea evenimente pana ls asfarsitul sarcinii, vorba uneia dintre burticoase..cred ca nu mai ramaneam intreaga psihic dupa asa ceva..apropo de harbuji, unde o mai fi veronici?

miro, esti o fericita ca ai intrat in concediu..la cat suflet depuneai in jobul asta....te cred ca ai contractii...las-o pe kara linistita si stai cu ea..si cu noi..mai mult....de luni incolo...pupici

eu am stabilit cu al meu ca raman la servici atat cat ma tin picioarele...termnenul "acasa" nu exista deocamdata..pana nu amenajez o bucatarie si o camera unde sa stam...avem multe de facut si de cumparat pana vine bebe pe lume..asa ca mai bine vin aici si ma mentin activa...o sa iau doar un medical in octombrie sa petrec cateva zile la munte la bunici...

asiza, sa te faci bine...axeaza-te ( daca poti si nu e prea grava infectia) numai pe remedii naturale deocamdata..e mai bine pt bebe..sper ca repaus la pat (si nu mers la servici sau surmenaj prea mult in bucatarie )scrie pe tine...


mai stiti ceva de cristina?

mi se pare mie sau azi nu am vazut-o pe dolores pe aici?

desiree 25+





"Intr-o lume a minciunii universale, a spune adevarul este un act revolutionar"9George Orwell)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Buna, fetelor. Intru si eu scurt sa va dau cateva vesti despre mine.....de azi am intrat in concediu, asa ca bietii colegii mei au scapat de figurile si toanele mele. Partea proasta este ca abia de acum incolo incepe alergatura pentru mine.Dumnezeu a fost in continuare alaturi de noi, si sotul meu a primit o garsoniera de serviciu pe termen de 2 ani. Nu va inchipuiti cat pot fi de fericita....vom avea cuibuletul nostru si nu ii vom mai inghesui pe unchii nostri, care ne-au oferit cu marinimie spatiul lor atunci cand nenorocirea ne-a lasat fara casa. Ce urmeaza....stiti si voi: varuit, igienizat....de aceea ziceam ca urmeaza "zile grele".
In afara de asta, eu de cateva zile am inceput sa fac febra. Contractiile BH nu mi-au dat pace nici mie, tocmai de aceea am ales sa imi iau dreptul de CO, pe urma medical, pe urma prenatal.....macar nu mai stau 9 ore pe zi pe scaun si atunci cand simt ca trebuie sa ma odihnesc, o voi face. Incerc sa tin febra sub control cu algocalmin si sa ma feresc cat pot, dar vremea asta imi da mari dureri de cap.
A, si sa nu uit....aseara am fost si noi la control. bebe e bine, are 1.200 gr, e cu capsorul in jos, si dragutul de el....ne-a facut favoarea sa ne arate aseara ca sigur are limba (pentru ca a scos-o la taticul care se uita fascinat la ecran)
Gata, va las....imi cer scuze ca nu apuc sa citesc si sa raspund din urma, dar al meu sot insista sa stau la pat..sper ca in maxim 3 saptamani sunt gata mutata, si atunci sa vedeti...toata ziua bantui pe aici, de o sa va plictisiti de mine!

Raluca 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Scuze, am uitat sa schimb semnatura.....
Week-end placut tuturor burticilor si bebicilor!!!!!

Raluca 26+

Mergi la inceput