Mamici de noiembrie - decembrie 2006(36)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu.c spune:

Dragi burtici,

Va scriu pentru prima oara, desi citesc de ceva vreme mesajele postate de voi.
Voiam sa va impartasesc solutia pe care mi-a dat-o medicul meu la problema burticii incordate si a durerilor. Eu nu stiam ca poate fi un lucru rau, dar noroc cu doctorita. Mi-a prescris MagneB6 dimineata si la pranz si Nospa de trei ori pe zi. Pe mine ma doare mai mult cand merg si cand stau intinsa pe o parte. Cred ca ar trebui sa imi pun o perna sub burtica.
Oricum, cred ca e util sa intrebati totusi medicul inainte. Poate depinde de la caz la caz.
Sanatate multa!

Raluca 28fix saptamani

ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

Miro draga de tine trebuie neaparat sa te odihnesti. Acum ca intri si tu in concediu o sa fie mai bine.

Kokorino imi pare bine ca sunteti ok toti 3 si sper sa fie bine pana la sfarsitul sarcinii.

Ralumat ma bucur pentru tine, o sa va simtiti mult mai bine in casutza voastra.

Ce inseamna contractii BH?



"Cei mai frumosi ghiocei prin maracini se gasesc"

22+ cu Bianca-Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

Am schimbat semnatura ca ma certa Bianca

"Cei mai frumosi ghiocei prin maracini se gasesc"

23+ cu Bianca-Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

ralumat felicitari pt casa noua! sa fiti sanatosi si sa aveti parte numai de bucurii!

chris 25+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cpetrut spune:

Buna ziua la toate fetele de nov-dec!

Eu sunt Cristina Petrut, o de septembrie, prietena a Adinei (Adinazot). Azi Adina a sunat pe mobilul meu, dar telefonul era la sotul meu si i-a spus sa va transmit ca a fost internata in spital. Mai multe deocamdata nu stiu, dar o voi suna chiar acum si revin cu amanunte. Vorbisem cu ea dimineata putin pe messenger si imi spunea ca a durut-o noaptea burtica. Din nefericire mi-a cazut reteaua si nu am aflat mai multe amanunte.
Revin cit de curund cu noi vesti. Sa ne rugam ca totul e bine.

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cpetrut spune:

Am revenit.

Acum am vorbit cu Adina. Dupa cum probabil stiti ea avea probleme cu colul. Azi ii continuasera durerile de burta, ca de ciclu, si a plecat la spital. S-a constatat ca i s-a deschis colul si acum urmau sa-i puna perfuzii pentru oprirea contractiilor. Membranele nu i s-au rupt ca la sarcina precedenta si spera sa reuseasca sa mai tina sarcina inca vreo doua saptamini cel putin, pina in sapt. 32, timp in care va sta probabil in spital.

Cind mai aflu vesti vi le comunic.
Multa sanatate!
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:


multumim..ii tinem pumnii adinei si te rog sa ne tii la curent cu detalii....sper din tot sufletul sa fie bine

quote:
Originally posted by cpetrut

Am revenit.

Acum am vorbit cu Adina. Dupa cum probabil stiti ea avea probleme cu colul. Azi ii continuasera durerile de burta, ca de ciclu, si a plecat la spital. S-a constatat ca i s-a deschis colul si acum urmau sa-i puna perfuzii pentru oprirea contractiilor. Membranele nu i s-au rupt ca la sarcina precedenta si spera sa reuseasca sa mai tina sarcina inca vreo doua saptamini cel putin, pina in sapt. 32, timp in care va sta probabil in spital.

Cind mai aflu vesti vi le comunic.
Multa sanatate!
Cristina



dolores 26+David Cristian
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze
poze dolores

Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Potzi plange cand esti fericita, potzi sa razi cand inima itzi plange!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



Offff ce rau imi pare pt Adinuta, sa speram ca o sa fie bine si sa dea Dumnezeu sa duca sarcina pana la noua luni.

Cleo 28fix saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

multa sanatate adinei si sigur ingerul ei pazitor nu o paraseste in astfel de momente.deseara am sa spun o rugaciune si pt ea si pt bebe.le doresc multa sanatate!
eu stiu ce inseamna .........


27 + cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Buna burticute dragi,

imi pare rau ca nu am mai dat vesti de asa de mult timp dar ultimele 3 saptamani la mine au fost ca o telenovela.

totul a inceput cu un mail trimis de colega mea care imi era si sefa desi nu prea se arata catre finantatorul nostru (lucrez intr-o fundatie) si surpriza mare a fost ca ia raspuns f dur, spunandu-i ca nu are ce vorbi cu ea sa se adreseze mie ca eu sunt sefa ei directa.
am ramas masca am crezut ca nu am inteles bine. au urmat o serie de alte mail-uri cu alte persoane de la hr in care se confirma ca eu conduc fundatia, si asta de cand am venit adica acum 7 luni doar ca ei au crezut ca noi am inteles desi nimeni nu ne-a zis nimic.

va inchipuiti, colega suparata ca de la 50 de ani nu iti cade bine sa afli ca din sefa esti subordonata si inca in fata unea de 25 de ani. perioada aglomerata cum nu se poate ca vine septembrie si noi avem programe educative...

a plecat in concediu o luna, pe care si-l luase deja dar nu efectiv ci lucra in continuare. si uite asa am ramas eu singura cu toate pe cap.

dupa toate astea ii mai vine mai marelui o idee mareata sa deschidem gradinita. zis si facut si de marti gradinita va functiona - in doua saptamani am pus la punct totul, noroc ca daca ai bani totul merge repede - avem si un spatiu cu doua etaje si curte (la care inca se lucreaza) si totul e dotat dupa ultimele standarde.

dupa toate astea saptamana trecuta am simtit vineri seara ca nu mai pot si gata si sambata dimineata am plecat la munte. am sunat si le-am spus tuturor ca plec din tara ca am o urgenta si am inchis telefoanele si dusi am fost. am venit azi de dimineata.

cam asta a fost asa pe scurt ce s-a mai intamplat cu mine in ultimul timp. nu am reusit sa citesc din urma doar f putin si le multumesc celor care si-au facut griji pentru mine. azi am primit un sms de la miro care era ingrijorata si acum in timp ce va scriam m-a si sunat si am vorbit juma de ora si ne-am descarcat amandoua.

va pup si promit ca scriu mai multe, asa ca inainte.

Raluca 26 + si bebelina in burtica

Un om obisnuit, fericit in caminul sau, este mult mai binecuvantat decat un geniu traind singur.

Mergi la inceput