Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (78)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Ce concentrata e Ilinca, zici ca se uita la "stirile de la ora 5"!
Asa gros o ti imbracata in casa, sau la voi a venit deja iarna?/ori pui aerul conditionat?

Cristina, bine ai revenit!
Luni dai traseul?Bafta!!!!!

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Salut mamici!!!

Saru mana de urari si pupam si noi toti bebelacii!!!!!!!!

Cu ce ne laudam la 9 luni? Pai cu 6 dintuci,cu kk la olita executat in fiecare dimineata dupa papica, c-un zambet strengaresc si cu multa voiosie.

Cristina, am vazut pozele din Oltenia, uaaauuuuuuu. Super sunt. Ce faina chestia cu ziarul din kk.

Feli, da' cata concentrare pe Ilincuta.

I-am dat si noi Alexutei Visol pe la 5-6 luni si dupa ce am terminat sticluta au rasarit dintucii cu mare viteza si s-a mai lungit si parul.



Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Buluci desi sunt 23 de grade in casa, e un frig de mori! Acum eu am bluza de trening si pantaloni lunig. Nu mai mor de cald, ci de frig
Ioana_77 acum mi-a dat mama reteta de zacusca, dupa care eu ma topesc. E la fel ca a ta!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Feli mortala Ilincuta....pupa mama fata scumpa...cum sta ea concentrata..sa nu piarda vreun pasaj

Madutza io ti-am zis ca o sa-i placa mancarica...pai daca Mirunica e fan, apoi ginerica se poate sa fie altfel??. Mai poti incerca variantele cu conopida sau dovlecel. La fel de bune.

Noki nasol cu sensibilitatea asta. Tre sa fie tare pe faza..altfel e belea. Si eu am uitat sa-i dau ieri Mirunei cu crema la fundic si aseara era nitel iritata. Ea are si bulanele grasane, si e teritoriu taman bun ptr opareala. Acum am bagat Mustela la greu si sper sa se repare.

Bai dar bag de seama ca dintzosii astia sunt legati de luatul de vitamine. Noua nu ne-a dat Visol, ne-a dat Sanasol, numai ca proasta de mine nu i-a dat luna asta, ca am fost la mare si le-am uitat acasa. Offf, poate aveam si noi dintosi acuma, ca vad ca se cam leaga una de alta.

Uite ca desi azi dimineata eram posomorata, am si un motiv de bucurie, mi s-a intors manichiurista de prin pribegii si m-a sunat sa trec pe la ea, sa ma bage intr-o revizie generala (curatat, pictat, etc). Deci marti sunt pe baricade..ca n-am mai fost de dinainte sa nasc. Abia astept

A venit tati, fug sa papam si plecam afara cu martaloaga

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 8 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

am pus poze noi la semnatura si un filmulet, nu mai multe ca de-acasa se uplodeaza in cateva ore, ptiu. vacanta la mare a fost...cum sa ma exprim elegant....comfortabil pentru nichita.
eu sunt epuizata...
poetul a savurat piscina, se va vedea din poze si s-a speriat groaznic de mare. probabil pentru ca era neagra...sau valul nu semana cu dusul de acasa...sau acasa nu-i fuge nisipul de sub talpi cand se retrage apa...cert este ca ii e frica rau de mare.
este extrem de rasfatat, acum urla non-stop daca nu e in bratele cuiva. a slabit, marea nu i-a facut deloc pofta de mancare si a fost extrem de agitat. cred ca e lu-lu cu nervi, lui ii place la munte, trebuie sa-l duc in statiuni balneoclimaterice, se stie ca mediul de pe malul marii este excitant nervos....nu i-a priit, doamnelor, are nervii sensibili
ma duc sa citesc din urma, n-am citit nimic-nimicuta, sa vaz ce mai faceti si revin

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

bb alinus, bine ai revenit!!! idem si celorlalte fete revenite din vacanta.

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

camelia, n-am inteles ce a vrut sa spuna daria...nu ne-a injurat, nu?
felicia, ce se intampla in baby einstein asta? e dvd? am mai auzit de el, ce face, ce arata? pe toti copiii ii captiveaza sau numai pe unii (asta e intrebare din strafundul creierului meu epuizat de vacanta la mare...)
pfiu, cred ca stau toata noaptea sa vizionez toate pozele din vacantele voastre...las asta pentru dupa ce adoarme teroristul.

vad ca se poarta cura de slabire la copii, nu doar al meu s-a "usurat"...

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

dordia, sanatate!
noki, sensibilitatea la fund o sa treaca, nu ramane asa pana la nunta:) vorbesc serios, nu ma gandeam la alte prostii, si eu credeam ca o sa-l dau cu crema pe nichita pana se duce la liceu, dar acum nu mai are nici pe naiba. poa' sa stea cu orele...

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Salutare fetelor!!!

Am prin si eu PC-ul liber si nu-l mai las. Stefan doarme ca azi nu prea a dormit decat o jumatate de ora asa ca...acu'face nani. Tati s-a dus si el in pat asa ca eu hop,tzop pe DC.

Stefan e mai bine zic eu, adica nu mai tuseste deloc dar....muci tot mai are. Maine vreau sa il scot un pic la aer ca s-a capiat in casa.

Felicia e mortala nor'mea. Un de la stefan dupa ce se face bine de tot.

Intrebare: dupa o cura de antibiotic se face vre-un tratament cu vitamine? Eu asa am auzit si vreau si parerea voastra.

In alta ordine de idei...si eu ma simt mai bine si am tras azi o serie de clatite miam,miam cu dulcetzuri si cu finetti. Ca tot ma apuc din nou de regim, macar sa imi fac pofta.

De Corap nu mai stie nimeni nik???

Alta intrebare: Daca baiatul meu a depasit 10 kg iar cantarul Balantza e doar pana la 10 kg eu cum mai cantaresc copilul??? Raspuns: pe cantar electronic...ha dar nu am asa ceva...deci...astept sugestii pls...

Cristina bine ai revenit din concediu!!! Ti s-a dus lipsa sa stii! Abia astept sa ne mai intalnim!

Chiar mai facem o intalnire sapt viitoare??? Poate se indreapta vremea!!!Ce zicetzi???

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Anda ms mult! Superbe pozele cu nichita in piscina. Stefan nu prea voia in piscina ci mai degraba in apa marii era cel mai fericit. Nici cu colac sau barcutza nu era prea incantat! Dar...sa vedem la anu' cum s-o mai comporta!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput