Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (78)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

MADUTZA!!! 800 g a slabit????
asa mult???
saracutu'...

DAYSSY, pupici la baiat bolnavior...

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Of, mai Noki, iar iritatie !!! Hai, sa va faceti bine repede!!!

Madutza, 800 gr .... mi se scoala parul pe mine cand aud de enterocolita!!!
Camy & Daria
POZE DE LA MARE
Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Da ,fetele 800 gr. ,noroc ca a avut de unde ,avea 7 luni si 9300 kg ,deci a fost ok ,iar ce daduse jos ,a pus intr-o saptamina dupa ce s-a vindecat !
Madau ,reteta ta a avut succes total ,i-a placut tare mult puiului ,numai ca i-am dat mai devreme si nu prea ii era foame ,a mincat doar jumate de castron,am pus iaurt in loc de smintana ,mi-a placut si mie foarte tare :)))

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE 8 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

salutare tuturor!!
da, ne-am intors acasa, suspinand dupa peisaje... aer curat... vacanta... ne-au ramas pozele, sa visam inca la ce-a fost. primavara viitoare sa vad ce traseu facem, vor fi si copiii mai mari, cred ca va fi si mai frumos!

am spicuit un pic subiectul de fata, in urma n-am inca timp sa ma avant. declar deschisa pravalia la primit date si poze de SEPTEMBRIE!

si sa dam si noi un scurt raport, irisuca a inceput sa se chinuie la 4 labe si mers prin casa, nu vrea sa manance nimic, acum a descoperit ce amuzant e suflatul in lingurita. nici fructele de la pranz nu le mai vrea. s-a rasfatat in vacanta, vrea numai in brate, nu sta singura nici o clipa. noaptea vrea sa doarma numai lipita de mine si cu sanul in gura, chiar daca nu suge. nu vrea suzeta, nu vrea biberon cu apa, ceai...
e maraita rau, ca o chinuie al doilea incisiv de jos... n-o impaci cu nimic, exceptand putina hartie. coala, servetel, carton, e la fel de gustos. dordia parca zicea ca a gasit samantza de floarea soarelui in kk... io am ramas tablou la o bucatica de revista...daca nu se zareau 2 litere habar n-aveam ce era formatiunea aia asa ciudata!

ma pregatesc sa incep si io cu legumele, desi la ce-mi face cu fructele nu visez prea departe.

pupicei la toata lumea, sper ca nu e nimeni bolnavior!

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Joy ,LA MULTI ANI PITICULUI ,CUM SE MAI SIMTE???

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE 8 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Cristina, welcome back! Asteptam si noi cu nerabdare pozele

Noi am primit de luat Visol (Ca + vitamine), incepand de la 6 luni (am inteles ca daca nu era alaptat primea de la 4, asa are doctorita schema), cate 10 zile pe luna. Chiar ma intrebam si eu de ce nu ne-a recomandat si fier, pe moment crezusem ca Visolul il contine, dar nu-i asa... Coincidenta sau nu, dar dintisorii dupa prima tura de visol au inceput sa iasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Ilinca uitandu-se la Baby Einstein
Dordia bravo! Asa imi place de voi!
Dayssy si voi? Sanatate!
Gabitaco eu n-am auzit, dar ma voi interesa. Si pe mine ma intereseaza problema. Ma gandisem la Imunobaby. Dar voi intreba si doctorul.

Noi acum avem alta problema: urlam la baie ca din gura de sarpe! De cand o bag in caditza si mai ales cand ii dau cu apa pe fatza. Si asta DOAR de cand am adus-o de la mare. Culmea e ca acolo ii placea apa, nu era prea rece. Nici nu s epoate spune ca ar fi suferit vreun soc, ca n-am fortat-o sa intre in apa. Nici cu capul la fund nu am bagat-o. Ce-o avea? S-o fi invatat cu spalatul in brate?

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

quote:
Originally posted by felicia74

Ilinca uitandu-se la Baby Einstein

Noi acum avem alta problema: urlam la baie ca din gura de sarpe! De cand o bag in caditza si mai ales cand ii dau cu apa pe fatza. Si asta DOAR de cand am adus-o de la mare. Culmea e ca acolo ii placea apa, nu era prea rece. Nici nu s epoate spune ca ar fi suferit vreun soc, ca n-am fortat-o sa intre in apa. Nici cu capul la fund nu am bagat-o. Ce-o avea? S-o fi invatat cu spalatul in brate?

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)



Mortala Ilinca uitandu-se la Baby Einstein!

Feli, sa stii ca si Daria tipa de zici ca o tai cand ii dau cu apa pe fatza! Nu stiu ce-o avea! Poate ne ajuta si pe noi fetele mai cu experientza ...

Camy & Daria
POZE DE LA MARE
Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

noi am facut analize si are hemoglobina 11,10 ceea ce e bine la bb, dar dr ne-a dat preventiv vitamine cu Ca si Fe a ziz ca asa se recomanda in trecerea de la vara la toamna-iarna. noi am mers pe mana ei pana acum si a fost bine- sa speram ca asa va fi si de acum inainte. Mateea are vreo 8500gr si 72 cm la 8 luni si 3 sapt ceea ce e f bine zic eu.Nu e dolofana da e sanatoasa si miscareata foc- nu sta o clipa . Vtaminele le-am cumparat si am inceput sa ii dau - sa vedem ce-o sa iasa.Ceea ce ma mira pe mine ca pe prospect scrie ca se dau de la un an, dar dr si farmacista au zis sa ii dam fara pb.
Mateea e si ea tare mofturoasa de la dintii de sus ca cei de jos se vad bine- musca tare fain cu ei .

Gabita si Mateea Ioana 7.12.2005
www.dropshots.com/new.php?userid=125123&cdate=20060818&cimg=0" target="_blank"> Mateea la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Feli, de unde ai tu "Baby Einstein"?

Hai, ca o am pe Daria in brate si vrea sa butoneze si ea ... Revin! "yubk by ghb nbf5 rt hio;"... asta e de la Dariuca!

Camy & Daria
POZE DE LA MARE
Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput