Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (78)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Va urez o toamna linistita, bogata, vreme frumoasa sa va puteti scoate bebelacii la plimbare, sanatate multa,copii mincaciosi si voiosi!

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

S-a trezit inamica deci sunt pe fuga...Buluci ti-am trimis datele ptr reminder si ti-am notat in paranteza si nick-ul de pe DC. Multumim ptr urari

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 8 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

neata si multumim fetelor de urari.

DORDIA, scapati voi si de mucisori, cu toate ca mie mi s-a parut ca vladone a scapt f greu de ei cand i-a avut.
dar mai bine cu muci, decat cu tuse.

LAVI, nu stiu daca ti-am raspuns la sfatul cu compresele pt vladut .
i-am pus cu apa rece, dar nu le-a tinut decat cand sarea febra de 39. altdel le arunca cat colo.

Nu s-a dezmintit nici aseara, a dormit de la 21 la 23, s-a trezit in urlele si tipete si asa a tinut-o vreo 1 ora...i-a dat cristi apa sa bea si am ramas socata: II FIERBEA BURTA SARACU!!!! ca atunci cand era mic si avea colici.
era rupt de somn, dar se rasucea pe totate partile si tipa.
parca-mi vine sa-i dau SABSIMPLEX, BONNISAN.
mi-e mila rau de el.
unde-i SILVIA sa ma intrebe ce face burticel???
ma gandeam ca nu-i mai spun burticel ca i-a trecut..cand colo...

CRISTINA, am ras de numai cand am citit de steagul tau.

niic mie nu-mi mai place toamna..chiar nu o pot suferi.
de o iarna din aia cum era cand eram copil, cu zapada muulta mi-e mie dor.

sa va mai zic ceva: nu am scapat de laptele din titzi nici acum, daca o vad pe nasa ca-i da piticei ei sa suga, simt in sani cum "vine" laptele, iar daca strang saaaareeeee cat colo.
parca zau imi pare rau ca nu a vrut vladut sa suga...si cand te gandesti ca faceam treispepaispe ca nu am lapte....
asta-i viata!!!

STITI CE A FACUT VLADUT IERI?????
a plecat din sufragerie pana in dormitor si inapoi de-a busilea!!!! ii venea sa mor de dragul lui. incerc sa pun si eu niste filmulete...

pupici la fetite si baieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayssy spune:

Buna fetele,
Pentru cine o fi buna ca pt noi nu e. De cateva zile ne chinuim cu o raceala naspa. Acum suntem in refacere. Suntem o familie de super behaiti(toti 3). Dupa ceva tratament cu antibiotic Dragos e pe drumul cel bun.
N-am apucat sa citesc nimik din urma, sper ca sunteti toate bine.
Si a venit si toamna......
Multi pupici

Alina si bb Dragos (11 noiembrie 2005)
Dragos
Varsta Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Mai si eu is profa, da mai stau un an acasa , eu as vrea pana pe 7 dec 2007, da sa vedem ce zice sefu. Eu is titulara da nu pot sa refuz directiunea daca imi cere sa vin la lucru din sept.2007, ca au fost draguti cu mine si nu e frumos. Asa ca va urez un an scolar bun si plin de realizari.Azi fac si eu 10 ani de invatamant
Urez Multa sanatate le cei bolnaviori. Sa se faca repede sanatosi.
Noi am facut miercuri AR si vad ca suntem bine...faraaaaa FEBRA!!!!!Mateea nu mai vrea lapte cu bibe, am incercat toate variantele....deocamdata papam lapte cu cereale cu lingurita.Ii ies dintii de sus ...poate asta e cauza ca daca nu, nu stiu ce sa ma fac.....HELP . Da-ti si mie reteta de pilaf pt bb- poate papa si Mateea, ca noi nu papam decat blenderuit- cum gaseste o bucatica mai mare isi face greata si nu mai papa.
Olita nu avem inca.Poate cand innoim garderoba pt toamna cumparam si olita...mai vedem.
Da cineva vitamine la bb? de care?Dr ne-a zis sa ii dam niste vitamine acum ca incepe sezonul rece.Ne-a recomandat Multisanovit cu Ca si FE.Ati auzit de ele?

Gabita si Mateea Ioana 7.12.2005
www.dropshots.com/new.php?userid=125123&cdate=20060818&cimg=0" target="_blank"> Mateea la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Buna dimineata!
Deci, a venit toamna... Mie imi plac toate anotimpurile. Fiecare cu farmecul lui. Cand eram mica cel mai mult imi placea iarna, dar erau cu totul alte ierni decat acum! S-a schimbat clima si noi odata cu ea!

Hai sa raspund la cateva trebusoare si ne intoarcem la piticul umblator.
Joy, in primul rand tie sa-ti spun ce am facut si am mai citit eu. Pentru oprirea lactatiei am luat tinctura de salvie, este f rea la gust insa are efect. Sanii mei nu mai plesnesc de lapte si nici nu ma mai jeneaza. Mi se mai umplu din cand in cand de lapte, la o emotie mai puternica, mai curge cate o picatura pe bluza asa, fara motiv aparent. Insa in general, ma simt ok. Daca strang insa curge imediat, sare cum spui tu pe cate 4-5 canale, cam la 50 cm. Am citit insa ca e normal sa se intample asta chiar si la doi ani dupa ce am intarcat, si ca toata ideea e sa nu simti vreun disconfort, sfaturile sunt sa porti tampoane absorbante in sutien... Deci incearca sa te mai verifici, nu mai strange, nu mai scoate, lasa laptele in pace unde este! Nu te mai gandi ca ai lapte in sani si ai sa vezi ca in curand o sa te simti mai bine.

Ce raspunsuri sa mai dau, ca la altele nu ma pricep si mai bine nu ma bag...

Asa ca am terminat mai repede decat ma asteptam!
A, Lavi, sa nu uit: daca ziceam dinainte ce aveam de gand sa fac cu operatia, poate eram castigata acum! Nu de alta, dar zau daca mi-a trecut prin cap varianta cu crema depilatoare! Ceata in capul meu!

Ma duc la pitic, ca se joaca cu cremele si parfumurile mele si le cara peste tot prin casa, de pe urma nu mai stiu de unde sa le iau. A duc o data o sticla din bucatarie tocmai in dormitorul din spate, dupa dulap! Am gasit-o cand am facut curat.

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza si de la noi!

Bulucel- mi-ai luat vorba din gura: va doresc tuturor mamicilor si bebelacilor o toamna plina de caldura - afara si in suflete, plina de realizari si de bucurii!

Noi azi noapte ne-am trezit la 1.15 suspinand dupa suzi, apoi am adormit la loc fericiti cu ea in guritza. Apoi un acnet singular e la 5 si ceva, dar a a dormit la loc pana sa merg la ea. E clar ceva ciudat, ca ea nu s-a mai trezit noptile de foarte mult timp. cred ca-s dintii de sus, bata-i vina!

Meems- ieri in parc nu a vrut nici Saraly sa doarma, asa ca am avut doar 2 ore de somn peste zi, ceea ce la noi e fff putin, deci obosita la maxim a fost cam show. Speram sa nu se mai repete.

Azi la pranz papam supa de pui cu galuste, asta ca sa va mai dau ceva idei de meniu.

Pischi si Joy- sa va traisca iticii si sa va bucurati de ei!

Joy, Dordia, Daysssy- sa vi s einsanatoseasca repede de tot ploduletzii! Tare trista sunt cand vad cat de multi bebelaci sunt bolnaviori....

Maria-Alexia- io pun ceva sare in mancare, de fapt in apa in care fierb legumele. in mamaliga tot asa, o sa pun cateva fire de sare in apa in care pun malaiul la fiert. sa veem ce gust are. Dar abia sapt viitoare ii fac.

Lavi- cerceteaza musculitzele si daca sunt cumva negre sau gri inkis si au forma triunghiulara = musculitze de fasole. Te duci in camara, descoperi fasolea infestata, cureti totul si dispar singure. Noi am patit-o asa odata cand satatea in garsoniera si am fost plecati la Bistritza. la intoarcere, full casa, tot asa, mai ales la geam trageau. Disperata am sunat-o pe mama si ea mi-a dat solutia. era full-fulll in camara, valuri-valuri. Am aspirat la anialutze de numa'. Mi-era si mila de ele, ca-s simpatice si pasnice, vorba ta. Da' tot intruse erau!

Dau send ca se comporta ciudat PC-ul si revin.



Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 si www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Tuturor "profelor" un an scolar plin de realizari !!!!

Dayssy, sanatate multa, multa Dragoselului si parintilor lui , sa va recuperati repejor-repejor! Sa vii si tu cu vesti bune cat mai curand!

Camy & Daria
POZE DE LA MARE
Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Io am observat mai demult ca sunt telepatica cu enele fete de pe aicea.

Uite, vroiam sa urez o toamna frumoasa mamicilor, hopa-tzopa vne Bulucel si face acelasi lucru.
I-am pus lui Bulucel in paranteza nick-ul de pe forum, hopa-tzopa la fel a facut si Madau.
Cooool, nu?

Gabitzaco- noi Nu luam vitamine, ca doctorul nu ne-a spus niciodata ca ar fi cazul. Ba nici fier nu luam, dar de maine incep cura de calciu - ca luna trecuta nu i-am dat si de vitamina c. Cu vitamina C insa sa vedem daca ma pot tine de cura, ca acum 3 zile cand i-am dat suc de grapefruit care are multa vitamina c, mi-a facut iar iritatie la fundic.

Oricum, fetelor dragi, vreu sa va zic cu tristetze ca dupa iritatia aia mare de tot la fundic, de fiecare data cand nu schimb scutecul IMEDIAT dupa ce face kk se irita rau de tot. Chiar daca sta un sfert de ora sau jumate de ora. Deci am capatat o super-sensibilitate. Asta e. Trist dar adevarat. Si cand ma gandesc ca inainte statea neschimbata cu orele, cand era micutza, ca adormea inainte s-o schimb si cine o mai trezea? Dar deh, nici papa de om mare nu manca...ce vremuri...s-au dus!

Hai c-am cazut in borcanul cu jale...


Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 si www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Salutare fetele!!

Am avut in sfirsit o noapte linistita ,cu o singura trezire (de sete) ,s-a trezit la 7:30 ,apoi somnic pina la 9:30,azi e super vioi ,activ ,mai nou nu mai sta nici in fund ,vrea doar in picioare tinut de inute ,merge din ce in ce mai bine ,sta si singur citeva secunde ,sper sa mearga cat mai repede!!
Buluci,Orlando e bine ,i-a trecut burtica in 2 zile ,asta pentru ca i-am dat de la mine putere ,din pripa ,Boitics si Enterol ,n-am mai ajuns la dr. si e super bine vad!Simon ce mai face?Am vazut ca a slabit ,nu-i bai ,ia la loc foarte repede ,asa am patit si noi la ultima enterocolita ,a slabit 800gr.
Catutza,Eu i-am luat lui Orlando geaca din Carrefour ,tare misto ,training ,bluze ,hanorac de la Piciul si de incaltat maine din Plaza ,sint scupi dar merita ,eu numai de acolo i-am luat pina acum ,sint exact ce-i trebuie ,cu taloneta ,piel;e moale (de la Crido mai exact)
Dordia ,imi pare bine ca v-ati vindecat !
Madau,abia astept sa vad daca-i place noul meniu :)),iti spun dupa cum a fost ,merci de reteta!

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE 8 LUNI

Mergi la inceput