Ai nostri, ca brazii! - ianfeb2005 (26)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magga spune:

neatza (in miezul zilei)

am citit, Crinuta, ispravile lui Rayan.
parca am vazut-o pe a mea. eu am intrat la banuieli, n-o fi fata hiperactiva?
am vazut poze/filmulete si mi-au placut. multe felicitari posesorilor de asa copii frumosi si zvapaiati.

Lavinia, saru' mina


Oana, ai vesti? sunt cu pumnii strinsi.

Coraly, tu ziceai ceva de un regim pt paraziti intestinali. Mi-l spui si mie, please! Just in case. Deocamdata suntem ok.
saru' mina

va pupam. :)


digitale dissidenz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Liviana cine a putut sa-ti spuna asa ceva? Eu inebunesc cand aud asta. O profa de-a mea de la psihoterapie a avut o pacienta careia ii ghicise cine in cafea ca va muri la 40 de ani. Pacienta nu murit in schimb a facut o depresie de a fost internata in spital vreo 3 luni. Am avut si eu o experinta asemanatoare, nu mai povestesc aici dar s-a infirmat ghicitoarea. De atunci ocolesc orice persoana care intentioneaza sa-mi spuna ceva despre viitorul meu. Prefer sa traiesc si cred ca pot sa influentez soarta mea.

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

AnaMaria, de regula nu ma ingramadesc la ghicitori de genul asta, insa in persoana respectiva am incredere caci o cunosc. Asta nu inseamna ca sunt absolut sigura ca nu se inseala, insa, corelat cu probl mele antecedente de sanatate si cu riscurile la care m-as expune la o a doua sarcina, inclin sa cred ca a fost un warning bun. Daca o fi sa raman gravida, sigur n-o sa fac depresie din treaba asta si voi merge cu incredere si ma voi lasa pe mana Celui de Sus, asa cum am facut-o si alta data. Fiecare cu soarta lui...

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Poze August

Forum despre Flori Presate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Liviana, te admir ca ai asa curaj. Eu nu cred ca as risca. Dar ce probleme ai tu de nu poti tine sarcina?

Magga, pai nu stiu exact la ce te referi. Regim alimentar sau tratamentul preventiv? Poti sa incerci o cura naturista cu Helmiflores (daca ti-l trimite cineva de acasa) si, pe langa asta, uleiul/samburii de dovleac si tinctura de propolis (fara alcool daca gasesti) sunt foarte bune antihelmintice.

Coraly si Sergiu

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

M-au cam trecut fiorii, Liviana! Dar mai degraba ai incredere in medicul tau decat in persoana care ti-a ghicit...e aiurea, oricum, sa-ti spuna asta...

Reteta de gogosari e asa: pt. "chestia" care se pune peste ei: la 1 l de otet se pun 2 l de apa, 1 lingura de sare la litru si o lingura de zahar la litru, foi de dafin, piper boabe, mustar boabe. Chestia asta se da in clocot. Gogosarii ii asezi in borcane, eu ii tai in 4, sa ii asez mai bine, pun printre ei hrean, frunze de telina si rondele de telina. Apoi pun peste ei saramura si fierb borcanele la bain-marie vreo 2 ore la foc mic, eu pun in borcane de 800g. Daca vrei poti sa gusti compozitia si sa mai pui zahar daca vrei sa-ti iasa mai dulci.

Aaa, Vladut a iesit afara cu bunicii dimineata vreo ora, apoi a dormit 3 ore jumate la pranz si am putut sa ne desfasuram in liniste.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magga spune:

quote:
Originally posted by coraly

Liviana, te admir ca ai asa curaj. Eu nu cred ca as risca. Dar ce probleme ai tu de nu poti tine sarcina?

Magga, pai nu stiu exact la ce te referi. Regim alimentar sau tratamentul preventiv? Poti sa incerci o cura naturista cu Helmiflores (daca ti-l trimite cineva de acasa) si, pe langa asta, uleiul/samburii de dovleac si tinctura de propolis (fara alcool daca gasesti) sunt foarte bune antihelmintice.

Coraly si Sergiu

poze



saru'mina
asa intelesesem dintr-un mesaj al lui kris.
multumesc

digitale dissidenz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magga spune:

Liviana, te rog, nu te mai gindi la prostii.

digitale dissidenz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Magga eu iti multumesc,esti ca o terapie pt mine.

Liviana nu stiu ce probleme ai dar lasa ghicitoarele.In Sighisoara,acum vreo 3 ani,eram la o terasa si a venit o tiganca cu multe fuste,vindea ibrice de cafea.Nici nu m-am intors catre ea,nu mi-a vazut fatza si a inceput sa-m zica ca o sa traiesc 78 de ani parca sau vreo 80,nu mai tin minte,ca o sa am 2 copii si ca am o mare iubire dar si multi dusmani pe iubirea asta(ce o fi vrand sa insemne asta nu stiu) ca o sa plec in curand peste mari si tari(si ntr-adevar plecam peste o sapt in UK ) dar i-am dat 10.000lei si i-am zis sa taca si sa plece.Eu personal nu cred in din astea,cred ca mai bine te rogi si vezi ce zic doctorii nostrii priceputi.

Bubu la cate bunatati faci nu stiu de unde ai atata energie.Ti-as face o vizita cand mi-e foame.Te admir ca ai si chef si iti si place sa gatesti.Mie nu mi-ar trebui bucatarie in casa la cat de priceputa sunt.Doar ca acolo e locul meu preferat de stat la o sueta sau de citit.

De Natalia nu va mai spun,parca e capiata zilele astea.

Lavinia

poze Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Lavinia, !

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

Liviana, eu zic sa te rogi mult, f bine ai facut ca ai mers la manastire, insa nu mai face ghiciri niciodata!... suntem pe lumea asta sa traim viata asa cum ne ghideaza Dumnezeu si liberul arbitru. si stai linistita, o sa fie bine fiindca tu ai credinta! Doamne ajuta sa-ti vezi visul implinit!

Bubu, tu esti comoara gospodina la casa omului, esti leita soacra-mea din acest pct de vdr.

pupici

Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput