Ai nostri, ca brazii! - ianfeb2005 (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Pai Crinuta, am fost la mare (la Pendine, pe malul marii irlandei care un soi de mare interioara a atlanticului) si la bunici (in Wales)
M-am intors ca n-aveam laptopul la mine si nici niste acte si niste suveniruri. Mai am ceva trebusoara pe aci dar nu mai dureaza mult (vreo 4 luni maxim:) )

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Ca'caa'uu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Pai zi asa ca io n-am de unde sa ghicesc unde sunt bunicii.
Adica tu ai si parintii si bunicii acolo si tu locuiesti in Ro?

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

celor care poata numele de ALEXANDRU si ALEXANDRA!

Bubu, dar ce harnicuta esti! Bravo! Spor la umplut magazia!

O zi minunata!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Aaaaaaaaaaaaaaaaaa, acum am citit a doua fraza, ca mai dureaza 4 luni.
Wow, ce ma bucur pentru tine, serios. Sper sa va mearga foarte bine.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

am revenit aseara de la munte, m-am repezit sa va scriu, dar n-am vazut subiectul asta, asa ca am scris la cel vechi: "in seara asta am revenit, a fost foarte frumos, a fost si vremea
buna. pe copii i-am dat la ciobani, sa invete sa mane oile la muls (
aveti aici filmulete http://dropshots.com/adita ). au alergat intr-
una, ne-am simtit bine cu totii.din fericire n-au racit, dar i-am si
imbracat gros. si ramasesem tablou cand am vazut pe cineva care baga
un copilas de 3-4 ani complet dezbracat in paraul rece ca gheata. ai
mei ar fi facut pneumonie la asa tratament. am pus si
poze ( http://pg.photos.yahoo.com/ph/viorel_calin/album?.dir=d2a3re2
)"

mamica de trei copilasi : Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Adita, ce familie frumoasa sunteti!
Cum te descurci cu 3 copilasi?
Tu cum te mai simti? Burtica? Orice raspunsuri mi-ai da, esti de apreciat. Felicitati!



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Kris, multumesc. de obicei zic ca ma descurc bine cu trei copii, dar daca m-ai intreba acum, nu stiu ce ti-as raspunde, ca sunt tare nervoasa. fecioru-meu ala mare, la acre am ceva mai mari pretentii, s-a apucat si mi-a stampilat toti peretii din dormitor. am incercat sa spal, dar fara prea mare succes. aveti idee cu ce se curata tusul de pe vinarom?In rest, cu sarcina merge bine, si eu ma simt foarte bine, am facut ditamai burtoiul

mamica de trei copilasi : Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Crinuta, Kris, mersiiii! Chiar imi place sa am camara plina(adica dulapul din balcon ), abia astept sa pun gogosarii si castravetii in otet si mai fac un sos cu gogosari super bun(am reteta de la MihaT), aaa si ardei iute bulgaresc, bineinteles. Am mai pus la congelator ardei copti si nu va zic cate vinete am copt ...vreo 25 kg....am 10 pachetele pt. iarna! Compot si gem mai am de anul trecut, nu mai fac si de-astea.Gata, m-am laudat singura!

Crinuta, pai vezi, nu gaseai stilist bun si el e chiar langa tine!

Adita, f. frumoase pozele, cred ca v-ati distrat! Intr-adevar sunteti o familie f.frumoasa cu atatia copilasi!

Anda, vrei sa zici ca pleci in UK de tot??

PS: Frumoasa povestea de la Atlantic!


Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Rayan se dadea ieri jos de pe canapea intr-un mod ciudat, alunecand, ma rog nu stiu sa explic, si cand ajungea in picioare spunea " hopaaaaaa", dar asa de dulce spune acest hopa ca si cand el ar fi mama si i-ar spune unui copil.

Azi dimineata cand imi beam cafeaua, mi-a adus un fel de chipsuri ( nu sunt chiar chipsuri) si ma hranea, dupa care imi stergea gura, ca o mamica. Ma amuza cand il vad atat de atent si serios.



Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Buna fetele,
Wow, Bubu, ce bine ca ai reusit sa faci conserve pt iarna. Dar Vladut v-a lasat sa faceti treaba caci nu putem cu Matei pe langa noi... Da-mi si mie te rog reteta pt gogosarii in otet caci mie nu mi-au iesit prea buni anul trecut...
Adita, ce m-am distrat vazandu-ti copiii ca mici pastori. Ma bucur ca s-au simtit bine. Am vazut si pozele... frumos tare, ce sa zic. Vacantele sunt minunate si pt adulti si pt copii. Lasa, nu mai fi suparata din cauza tusului. Uite, eu am alta suparare. Stiti ca eu imi doresc BB2, desi poate nu chiar acum. Totusi, mi-a citit cineva de incredere in palma si mi-a zis ca mai bine nu-l mai fac pe BB2 caci e posibil sa murim amandoi (eu si BB2). Luni insa m-am oprit cu sotul la manastirea Lainici unde e una din cele 4 icoane facatoare de minuni din tara, cea a Sf Maria cu pruncul. M-am rugat la ea ca daca imi rezista corpul, sa-mi mai dea un bebe. Am lasat acum in mainilie sfintei decizia asta si nu voi face nici un tratament medical special.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Poze August

Forum despre Flori Presate

Mergi la inceput