Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (35)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



Cuscra unde umbli? Nimic nu ai spus azi, ori ai mancat toata crema de zahar ars si la mine nu te-ai gandit?

Te pup!

Cleo 27+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

ama.lia, spune-i celei de la resurse umane sa puna mana si sa citeasca legea.
eu am fost la mine la serviciu la resurse umane, bineinteles ca nimeni nu stia nimic. dar juristul a cautat legea, si m-a anuntat ca am dreptul.


23 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

am schimbat si eu semnatura.
am mai crescut o saptamana.

24 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare burtici

Azi multa umblatura si stat pe la cozi

Miraco -da ii trebuie un pic de bataita Laurei

Atudor -si la mine de vreo 2 zile se intareste burtica mai tare si ma doare in dreptul ovarelor da e suportabila durerea,maine merg la eco si o sa intreb daca este normal sa doara

Marcelac- super fain desenul pe burtica

Eu deja mi-am luat patut din ala pliabil cu material pe 2 nivele si deasupra cu baldachin, mi se pare destul de stabil ,primul nivel la mine este ca un fel de cosulet pe care il voi scoate dupa ce creste bebe dar voi pune o saltea, inca nu pot pune poze sa vedeti cum este patutul pt ca este demontat in cutie abia prin sept-oct il vom monta.

pupici ma duc sa ma odihnesc putin

bamboletta 28+ bebelina Antonia
"poze"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

quote:
Originally posted by ama.lia


Fetelor, am vazut la stiri acum cateva saptamani cum o mamica a facut prelevare de celule din cordonul ombilical si a trimis la o banca din strainatate pentru depozitare. Prelevarea i-a facut-o dr la nastere , nu mai stiu unde a nascut si cum se poate lua legatura cu banca respectiva, voi va aduceti aminte ceva?
am cautat pe net, dar nu am gasit mare lucru.

Va pup,
Amalia 26+ si Stefania



eu imi amintesc ca mamica era din timisoara.

24 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Am revenit de la intalnirea gimnasticoasa, bebelicoasa si burticoasa...Le-am cunoscut pe Marcela si Melinda...super burticoase ......am pus si poze...

Da, Amalia, e vorba de prelevarea de celule stem din cordonul ombilical, iar mamica era din Timisoara...mai mult nu stiu, insa a trimis Mirona un articol despre asta pe mail-ul nostru comun...intra si sigur te lamuresti!
Ingerasa, transmite-i colegei tale sanatate multa de la noi, si fetitelor la fel...


Oana 23+ cu Denis Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Desiree, plimbi copilul la mare, 'ai????? Frumos, se pare ca-i place balaceala...Bine ai revenit!

Oana 23+ cu Denis Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

quote:
Originally posted by m_monique

quote:
Originally posted by ama.lia


Fetelor, am vazut la stiri acum cateva saptamani cum o mamica a facut prelevare de celule din cordonul ombilical si a trimis la o banca din strainatate pentru depozitare. Prelevarea i-a facut-o dr la nastere , nu mai stiu unde a nascut si cum se poate lua legatura cu banca respectiva, voi va aduceti aminte ceva?
am cautat pe net, dar nu am gasit mare lucru.


eu imi amintesc ca mamica era din timisoara.


DA DA DA. Din timisoara - si e valabil inca link-ul.
Mergeti in mailul comun si acolo e un articol recomandat de mine. Cititi mai multe acolo.
Miercuri am intalnire cu dr. mea si ea e chiar la acea clinica - deci sigur o descos sa-mi zica toate cele.

Buey - clujencele - mi-au placut pozele - la suculetz nu prea v-ati aratat voi burtile ... da la gimnastica ... hi hi hi. Faine burti, faine fete. Melinda - ai o poza .... aia in care te uiti melancolica in tavan ... SUPER. Va pup pi toate.
Si nu detaliati? Ce exercitii ati facut? Cum sau comportat burticile?

hai ca mai citesc si revin


Miro29+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marcelac spune:

hello-hello

eu cred ca asiza imi curteaza burtica pentru bb-lu ei. Altfel nu se explica de ce e asha dragutza, si in plus s-a shi grabit sa scrie shi sa puna pozele...

ma bucur ca le-am cunoscut pe super fetele burticoase forumiste de Cluj...

suculetzul a fost bun de introducere ca am apucat si noi sa schimbam doua vorbe, gimnastica nu m-a dat pe spate, fata care a condus shedintza nu e foarte entuziasta shi mie shi exercitiile mi s-au parut destul de slabutze, Oricum o sa continu pentru ca singura nu fac nici atat. Am facut diverse exercitzii de mobilitate a incheieturilor si de respiratzie, dar din pacate fara prea multe exlicatzii despre care la ce folosesc si cand... Si tot din pacate, cursul teoretic ce trebuia sa fie dupa gimnastica nu s-a tzinut pentru ca nu a venit medicul... asha ca din punctul meu de vedere intalneala a fost putzin peste jumatate reushita, shi la sta sigur ca au contribuit fetele noastre forumiste.

Altfel, a fost f multa lume in sala, trebuia sa avem grija sa nu ne lovim cand lucram si se pare ca e invazie de baietzi... nu am vorbit chiar cu toate participantele dar din cate am aflat eram doar doua purtatoare de fetitze pe acolo (din aprox 20 de burtici). Si ne mai vedem miercuri , acelasi loc, aceeasi ora, acelasi scop!



marcela 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melinda25 spune:

Vin si eu din urma...
despre ce s-a intamplat la gimnastica, va povestit Marcela, dar cel mai important e ca le-am cunoscut pe fete, FOARTE dragute! Ma bucur ca am avut ocazia. Era asa ciudat la inceput: ne vazusem pentru prima oara, si totusi aveam impresia ca ne cunoastem de o viata.
Da, Mirona, intr-adevar sunt cam melancolica in acea poza, nu stiu ce era cu mine, probabil oboseala ce s-a adunat in mine de cateva zile, si faptul ca ne-am intalnit.
Ma duc, ca am pus chiftelele la prajit....

Melinda 26+ Dominik

Mergi la inceput