Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (35)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Am intrat sa va puuup muuult!
Bbita mea e tare vioaie, se misca ff des si o iubesc de nu mai pot!

Acum cateva minute mi-a trimis colega mea msg ca a nascut (gemene identice, era prin 37 sapt si i sa- rupt apa de dmineata). Pt sarcina gemelara a tinut-o extrem de mult, iar bbitele cred ca au avut in jur de 3 kg fiecare, daca nu peste! a zis ca sunt super bine toate 3 :) cand am detalii, va spun. A nascut cu Badiu, la Municipal, prin cezariana.

Pupicei, Ingeras 23+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Multumesc mult celor care mi-au dat sfaturi in privinta numelui lui bb. le-am trecut pe listuta mea, dar tot nu m-am putut hotari. Asa k listuta ramane deschisa si mai astept sugestii de nume rare.
In privinta picioarelor umflate mie imi face bine apa rece. Nu stau f mult cu ele in lighean, dar repet de cateva ori procedura. si mi se relaxeaza destul de bine. Iar seara la culcare, un masajel cu crema de corp si dormim f bine.
Durerile de burtica se pot datora miscarilor bruste ale lui bb, dar pot fi si contractii. Ele nu afecteaza bebelusul, dar dc se repeta, trebuie tinut sub observatie colul, sa nu se scurteze sau sa se deschida.cam astea ar fi explicatiile care mi s-au dat mie, caci ma confrunt si eu cu unele dureri, junghiuri sau burtica tare.
va pupic

Madalina 24+
cuburtika aferenta,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Am gasit crema in Carrefour, la raionul de cosmetice, acolo unde au produse pentru picioare. Miroase si fain, toata ziua ma dau:).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Fetele, crema pt picioare gasiti si de la Mustela.
Si de sani si de vergeturi. Sunt f bune

Pupici

Ana 30w3d cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Ktrinel[/red]da, scuze ai dreptate e Children Place. Am fost sa-mi cumpar centura pt periaoda asta si e exact ca si cea pe care mi-a trimis-o Florentina aici http://www.momshop.com/detail.aspx?ID=1340 si o gasesti la Thyme Materninty. A costat 32$+taxe. E super buna! Adica ma misc mult mai bine de cand o port si spatele nu ma mai doare chiar asa. Vreau sa spun ca o port zi si noapte. Noaptea ma ajuta f mult sa ma intorc mai usor de pe o parte pe alta. Intr-o zi nu am pus-o vreo 3 ore si am avut niste dureri de spate f mari. Abia dupa ce mi-am pus centra si durerile s-au atenuat, chiar disparut, am realizat cat de buna e. Eu zic sa incerci. Si pe mine ma doare la fel, la mijlocul spatelui si radiaza in sus.
Centura de dupa nastere am primit-o de la o prietena care a avut gemeni si a avut un burtoi imnes iar dupa 6 luni am fost in Cuba cu ea si nu mai avea burta deloc. Si nu e singura persoana de care stiu ca a avut rezultate bune la burtica purtand centura.

Am ramas in urma cu cititul asa ca mai revin.

Moni28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Fetele, am revenit cu amanunte: fetitzele colegei mele au avut la nastere 3.150 si 3.250 (gemene), deci ff mult! sunt bine, sanatoase, toate 3, mami si bebitzele.

Bulisor, este suficienta si 2D, stai linistita! tot ce are nevoie sa vada se vede si la 2D si la 3D si la 4D, singura dif intre ele este ca 3D sau 4D sunt in timp mai real, adica vezi ce facea bb mai aproape de mom ecografiei si la 4D e si un colorit difertit, spre maro si se vad altfel trasaturile. Dar din punct de vedere morfologic, se vede fix acelasi lucru :)

Dandusa, cu intarziere, sa cresti mare si frumoasa, sa creasca bb mare si sa fie sanatos si mancacios! La Multi Ani!!!

Pupicei, Ingeras 23+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama.lia spune:


Fetelor, am vazut la stiri acum cateva saptamani cum o mamica a facut prelevare de celule din cordonul ombilical si a trimis la o banca din strainatate pentru depozitare. Prelevarea i-a facut-o dr la nastere , nu mai stiu unde a nascut si cum se poate lua legatura cu banca respectiva, voi va aduceti aminte ceva?
am cautat pe net, dar nu am gasit mare lucru.

Va pup,
Amalia 26+ si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Buna fetelor........vai da cat a-ti scris........am ramas in urma bine....revin mai tarziu....mi-e o foame...acum am sosit de la servici si nu m-am putut abtine sa nu citesc ce a-ti mai scris....

alexandra 29 + cu
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

'na ziua fetiscane,

dandusa, LA MULTI ANI ! SI TOT CE ITI DORESTI !!! sa ai un bebe sanatos si papacios!!!


cine spunea ca mangaiatul burtii provoaca contractii? eu ma mangai zilnic, vorbesc cu bebe si nu am nici o contractie! mie mi-a spus medicul sa nu ma mangai pe burta in primele 3 luni cand e mai sensibil uterul la modificari..dar in rest eu stiu ca e chiar indicat..cum altfel sa stabilim o legatura cu ei daca nu prin atingere?

in alta ordine de idei se pare ca faza cu umflatul picioarleor este la ordinea zilei eu zis sa nu ne facem griji prea mari..ca trece..tinem piciorul mai sus decat corpul noaptea cand dormim!

fetelor noi am fost la mare in week-endul asta si a fost super ok!am avut soare din belsug, am inotat impreuna cu bebicul, am stat sub umbreluta si m-am fript pe fatza si mai ales pe nas!cel mia mare haz a facut al meu de mine cand incercam sa ma mentin la suprafta si bebe voia la fund !...scafandru il fac !

iar dupa o perioada atat de misto vin la bancomat si ce sa vezi..surpriza...nu imi gasesc salariul pe card...nu mi-au dat banii..am crezut ca vad verde in fata ochilor..totul s-a dus naibii...m-a luat durerea de cap, de burta..evident ca a fost o greseala care a fost remediata dupa cateva drumuri pe la personal cu explicatii, note, dispozitii de plata, etc...inca un dus ca asta si ma impusc...


ingerasa, grasuline bebelusele alea gemene! transmite din partea noastra colegei tale multa sanatate la fetitze!

va pup si mai vorbim












"Intr-o lume a minciunii universale, a spune adevarul este un act revolutionar"9George Orwell)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



Buna sa va fie ziua fetelor!

Acum am venit de la dr si am luat catelusul, din pacate s-a inbolnavit si fratele lui asa ca l-am luat pe unul si l-am dus pe celalalt. Ce sa fac daca l-am salvat pe unul trebuia sa il salvez si pe celalalt.

Miro merci pt informatie, esti o draguta ca de obicei

Nu am timp sa atasez pozele de la nunta poate mai tarziu, va pup pe toate!

Cleo 27+ saptamani

Mergi la inceput