Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

DPN 11.12.2006

bogdana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns avdanaarhire spune:

Miro, si eu am picioarele umflate, si eu am fost la farmacie si mi-au dat Lioton gel. Acesta chiar contine heparina, dar heparina nu trece de bariera placentara. Asa mi0au spus, asa am facut. Si mi-e mult mai bine.

Dana 26+ cu Celeste Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marcelac spune:

fetele, vreau sa vorbim de patutzuri si alte "dispozitive" de dormit

eu vreau sa il culc pe bb cu noi in dormitor primele 2-3-4... saptamani si pentru ca nu incape un patutz am nevoie de un cos, de unde il iau ca nu am vazut prin magazine sau pe site-uri... si pe ce il pun ca sa nu stea pe jos?...

patutz eu ma hotarasem pentru unul de material cu plasa si decupaj lateral ca sa poata iesi bb singurel cand mai creshte fara sa fie nevoit sa sara peste margine. Sa fie si pe doua nivele ca sa imi fie mai ushor in primele luni. De astea sunt mai multe, de la mai multe marci, nu pot spune ca nu am de unde alege. DAR atzi venit voi cu o intreaga poveste ca nu e suficient de sigur/stabil...
Atzi vazut ca sunt mai multe tipuri, cu picioare si pe mijlocul patului, in diverse pozitzii, difera in functie de marca... cred ca o sa tot caut pana aleg totushi unul de material. Am mai vazut la un bbl si e adevarat ca abia are 10 luni, dar mama lui e multzumita deocamdata!

Iar ma mai gandeam eu cu capul meu ca pentru dupa 5 luni, cand nu mai folosesc etajul de la patutz, sa ii pun o saltea suplimentara, ca cele pentru patutzurile de lemn, pentru ca saltelutza lor din dotare nu mi se pare suficient de comoda...

voi ce zicetzi?

Oi fi singura care va avea patutz dematerial...?

marcela 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Asiza, stai linistita. Si al meu are momente cand se lasa asteptat cu loviturile. Uneori fac si ei miscari mai gingase Al meu se agita f tare seara; mai nou si-a mutat cartierul general in partea stanga dupa ce pana acum imi dadea numai in ficat; si, cel mai dureros, mai da si jos de tot cred ca prin vezica...

Pupiciosi

Ana 30w3d cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Draga Marcela, si patutul bebicului meu va fi tot din material asa..cu 2 nivele; il primesc de la nasi; fetita lor a dormit pana acum in el - si are 3 ani; ei au fost f multumiti de el

Ana 30w3d cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulisor spune:

Buna fetelor, o saptamana cat mai buna si usoara va urez si eu.Maine merg la echo morfologica fetala la dr.Iosup, din cate am inteles el o face pe 2d, eu ma gandeam la 3d, cu toate ca si dr mea mi-a spus de 2d ca este suficienta. Sunt un pic cam nedumerita.Ar trebui sa mai stiu si altceva?Eu ma multumesc si cu asta doar sa-mi spuna ca totul este in regula.bulisor21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Mirona eu folosesc o crema "Aver", Balsam pentru picioare obosite scrie pe ea si contine apa minerala, ulei Evening Primrose, extract de ginger si extract seminte castan. E si ieftina si miroase placut, ma relaxeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Marcela, nu cred ca vei fi singura cu patut din material...si prietena mea are si e multumita de el...acuma e adevarat ca eu le prefer pe cele din lemn, de care-mi voi si lua cred, dar stii tu, depinde de preferintele fiecareia dintre noi...sau de "stolul" pe care-l avem prin cap...de cosulet, habar n-am ce sa-ti spun, pentru ca nu am vazut!

Oana 23+ cu Denis Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

of si cu crema asta - o sa-i spun la dr. sa-mi dea reteta.

mayaione tu de unde ai luat crema Aver - de la plafar sau de la farmacie?




Miro29+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marcelac spune:

vad ca aici sta sa ploua asha ca intalnirea burtzilor gimnasticoase de azi se muta de pe terasa in restaurantul din spate, sau in barul aferent terasei, in functie de unde este mai putzin fum!! Melinda, daca lucrezi in zona presupun ca stii shi restaurantul (cu loc de joaca pentru copii).

fug sa incerc ceva de imbracat...

marcela 25+

Mergi la inceput