Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Neata, fetele!

Am fost plecati, ne-am hotarat asa, brusc si instantaneu, sa plecam vineri. Am fost in vizita la neamuri la Bacau, iar sambata am fost pe la manastiri, am vazut Agapia si Varatec, apoi Casa Memoriala Ion Creanga, si am avut de gand sa vedem si Cetatea Neamtului, dar e drumul ala pe jos, urcus, pana acolo, am urcat cam jumatate si a-nceput Ana sa urle ca ea nu mai vrea, ca vrea inapoi. Asa ca am coborat si-am renuntat . Cu alta ocazie, poate in viitor vor pune si ei telescaun, telecabina sau ceva ,acolo, ca la mine si la ai mei e cam greu, sa urcam atata.

Cu ocazia asta am facut rost si de carucior, si de patut, si de sterilizator, m-am scos! Mi le da cumnate-mea p-ale ei, asa ca am scapat de-o grija.
Cand am timp, pun si poze.

Dandusa, la multi ani si tot ce-ti doresti tu,cu scuze ptr intarziere.

Vad ca aveti o viteza de scris....am citit asa, printre randuri, aseara, dar de aseara pana azi nu mai stiu ce raspunsuri vroiam sa dau.
Mai tin minte ca intreba cineva daca dau cu ceva ptr picioarele umflate. Nu dau cu nimic, cand pot, stau cu ele sus, iar noaptea am o patura impachetata la picioare, si le tin mai sus. Nu am reusit sa-mi dau seama de ce in unele zile sunt mai umflate si in altele nu, cred ca de la caldura se umfla mai mult, dar nu sunt sigura, cand voi descoperi va spun si voua.

Va las ca ma pregatesc sa plec la scarbici. Pe diseara!

Roxana26+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

am uitat sa schimb semnatura, am mai crescut cu o saptamana.

Roxana27+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Salut fetele!
Am intrat numai putin, sa vad ce mai ziceti. La intalnire a fost super fain, e dragut sa vezi ca sunt si altele ca tina care discuta numai despre bebe. Si Miraco vreau sa zic in apararea mea ca poate a fost o greseala a aparutului de fotografiat?!
Pupici ca am o gramada de treaba!

Laura si bebe strumf 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Marcela, ce frumoasa burtik!!!!!! Se cunoaste ca sotul tau a terminat Artele!!!!...
Roxana, multumec de raspuns...eu eram cea care a intrebat de "labele de urs"....se pare ca mare lucru nu e de facut! Frumosa excursie ati facut si rentabila......Cum le-ai nascut pe fete? Normal sau cu cezariana?
Atudor, si pe mine m-a durut rau ieri in zona ovarelor, asa ca niste cutite, insa nu m-a tinut mult. N-am luat nimic...in orice caz ieri am experimentat niste dureri si senzatii noi in burtik! Nu m-am panicat, dar nu mai aveam multe! Daca nu trece, du-te la un control!
Dolores, pe unde esti?????

Oana 23+ cu Denis Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Da, Asiza, daca revine durerea imi voi suna medicul. Poate ca totusi sunt dureri normale, ne mai latim, se mai aseaza bebicii pe zone sensibile...nu stiu ce sa zic. Acum de exemplu se agita si imi da cate una de nu ma vad...
Vreau concediu!!!!!!!!!!!!!

Ana 30w3d cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by atudor

Da, Asiza, daca revine durerea imi voi suna medicul. Poate ca totusi sunt dureri normale, ne mai latim, se mai aseaza bebicii pe zone sensibile...nu stiu ce sa zic. Acum de exemplu se agita si imi da cate una de nu ma vad...
Vreau concediu!!!!!!!!!!!!!

Ana 30w3d cu



Las' ca mai ai putin si intri in prenatal!!!! Ana, atata timp cat bb misca si e vioi, cred ca nu ar trebui sa ne stresam, asta e cel mai bun semn ca se simte bine...bb meu nu a miscat azi deloc......iar ieri destul de putin...daca nu are de gand sa miste pana diseara, merg si eu la o eco...

Oana 23+ cu Denis Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melinda25 spune:

Uite ca am revenit si noi!
In w/e am fost plecati la o nunta la Sfantu Gheorghe, abia aseara am ajuns acasa, si abia acum am reusit sa recuperez ce am avut de citit.
Sa va fie de bine crema de zahar ars!!!!!
Clujencelor, va anunt ca vin si eu la gimnastica, mi-am adus deja hainele de schimb, caci eu vin direct de la birou, am programul pana la 4, noroc ca lucrez chiar in cladirea de vis a vis de terasa. Ne vedem la 4!!!

Pupici,


Melinda 26+ Dominik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

multumesc mult pentru sustinere fetelor,
chiar am nevoie ... si chiar va simt aproape.

ziua a inceput bine - cu un control de la finante - asa ca ma gandeam eu ca sigur va fi sefu stresat cu astia si nu va avea timp de noi.
Eram doar eu si contabila in firma.
El a sunat pe la 9 - inainte de a veni ... si a dat de mine - s-a fastacit la telefon ... si a cerut cu un coleg care inca nu aparuse.
OK.
A aparut in 10 minute - dar bineinteles ca a fost retinut la el in birou cu controlul.

Acum sunt in pauza de masa - deci juma de zi a fost OK.
Sper ca va fi la fel si cea de-a doua jumatate.

Pentru cine nu a inteles faza cu canapeaua buclucasa - vizionati aici.
Ganditi-va ca e de doua persoane si daca o extinzi ... e doar de o persoana -> vedeti snurul de care tre sa tragi. Capisci???
Am sunat la cei de la magazin - initial s-au tinut tari si am renuntat la ea, urmau sa vina s-o ia si sa ne returneze banii - apoi s-au dat pe brazda si au acceptat si o vom tine pana pe 13 septembrie - atunci ne-o aduc pe cea buna si o vor lua pe asta.

Ruxandra si Roxana bine ati revenit.
Amalia din pacate asa e si la mine-vor sa-mi bage bete in roate - dar nu ma las. Nici nu-i mai spun nika pana miercuri. Fac foile si i le voi baga sub nas. Si cu asta basta.
Dia merci de PM - raspund deseara.
Danita ai incercat sa-ti iei tensiunea? Ia baga o cafelutza mica. Poate de la tensiune se trage. Stai cat mai mult in pat.
aelita si asiza acum vin de la farmacie - voia, si eu o crema pentru picioarele mele de ursoaica. Mai ca nu m-au dat afara din farmacie. Astea sunt repercursiunile sarcinii - nu ai voie sa te dai cu nimic. Lioton gel contine heparina - sper ca am inteles bine.
Orice crema se absoarbe si merge si la bebe. Mi-a recomandat sa stau cu ele in sus si sa nu mai merg atata.
Unii ma trimit la plimbari cat mai des, altii ma pun sa stau in banca mea- nu mai inteleg nika.
M-a trimis la plafar - ca pe baza de plante ar fi ceva , cica. O sa merg sa vad.

DECI - atenti la ce contin cremele.

pupici fetelor ca tre sa fug inapoi la lucru. Scuze daca am omis pe careva, pupici la toate si scuze si daca am facut greseli - nu am timp acum de corecturi.



Miro29+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Buuunnnn...Asadar, Meli, vii si tu la intalnirea gimnasticoasa.......Perfect! Ne vedem la 4.00...
Miro, da, stiu, ma uit mereu la ce contin cremele, insa Lioton e ok, mi l-au recomandat 2 medici + Dolores , ca am predispozitie la varice...n-am ce face, ca mi s-a spus ca daca se mai ingroasa venele, tre sa trec pe medicatie...si chiar nu vreau asta! Mersi de griji......iti doresc o zi linistita in continuare!

Oana 23+ cu Denis Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marcelac spune:

melinda - super!! ne vedem la 4 pe terasa! 4 bebelicoase de cluj merg azi la gimnastica!!

miro - imediat mai trece o juma de zi shi o sa fie bine.

asiza - nu te ingrijora, si bb meu are zile in care ma intreb daca il simt sau nu, dar cred ca mai dorm si ei... cica hormonul de creshtere actioneaza numai in somn, asha ca sa doarma linishtitzi ca sa creasca maricei, sa fie puternici cand dau piept cu lumea, ca nu mai au asha de mult!

Pe mine bb nu ma mai lasa sa dorm pe partea dreapta si ma loveste bine in zona aceea nana cand ma intorc... dar eu in somn iar ma rostogolesc pe partea mea preferata, si el/ea iar ma trezeshte... shi asha ne distram noi noaptea. Iar dupa noptile nedormite din cauza racelii mele au venit acum cele nedormite din cauza racelii lui tati... asha ca o sa fiu cam zombi in dupa-amiaza asta... dar pe baricade!


marcela 25+

Mergi la inceput