mamici de sept-oct 2006 (68)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanae spune:


Oana felicitari pt. galusca, sa fie sanatoasa si sa va aduca multa bucurie!

Eu saptamana asta plec la mama pt. ca sotul pleaca si el in tabara cu fetita 5 zile la Curtea de Arges si nu a vrut sa ma lase singura acasa. Nu o sa mai pot intra decat duminica viitoare, nu ca v-ar fi dor de mine, dar asa este frumos sa va anunt .

Felicitari in avans noilor mamici care vor naste saptamana asta , sper sa nu fiu si eu printre ele .

Am si eu o intrebare.Cum se manifesta la voi contractiile nedureroase?La mine se intareste burtica si am impresia ca imi urca ceva pe esofag apoi simt ca si cum ma strange de gat.Iar la sfarsit traspir desi acum este destul de racoare afara.Ar trebui sa ma ingrijorez? La sarcina trecuta nu am avut asa ceva.Nu sunt regulate dar cel putin una intr-un sfert de ora apare, dar nu ma doare nimic decat ce am descris mai sus.Mai simte cineva la fel?Multumesc anticipat.

O SAPTAMANA BUNA!



Roxana + Diana-Rahela(8.05.2002)+ Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

quote:
Originally posted by roxanae Am si eu o intrebare.Cum se manifesta la voi contractiile nedureroase?La mine se intareste burtica si am impresia ca imi urca ceva pe esofag apoi simt ca si cum ma strange de gat.Iar la sfarsit traspir desi acum este destul de racoare afara.Ar trebui sa ma ingrijorez? La sarcina trecuta nu am avut asa ceva.Nu sunt regulate dar cel putin una intr-un sfert de ora apare, dar nu ma doare nimic decat ce am descris mai sus.Mai simte cineva la fel?Multumesc anticipat.

Eu
Exact aceleasi simptome.
Numai ca de ceva vreme au aparut insotite si de dureri de sale, mai ales seara....noaptea.
O saptamana cat mai relaxanta si tie.


Poze

Inni 38+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Lullabay un pt. dedicatie. Merci ca nu m-ai uitat.

Poze

Inni 38+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Eu la fiecare restaurant la care am mers am avut neplaceri din cauza mancarii. Intotdeauna m-am ales cu crampe nasoale de tot, balonari, greturi si deranjament stomacal n-am avut ..dar crampele...sunt teroare mereu.
Cel mai nasol m-am simtit la Taverna Sarbului. Nu pot sa sufar restaurantul ala, insa intotdeauna am mers invitata (io nu n-as duce sa las bani acolo) si inca din timpul mesei ma apucau durerile.

Insa cel mai bine am tolerat mancarea de la Thalia, (pana acum)


Poze

Inni 38+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanae spune:


Merci Inni.


Roxana + Diana-Rahela(8.05.2002)+ Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns credo spune:

Bine v-am gasit
Numele meu este Sophie Marie Theodora si am venit pe lume pe 22 August asa cum era programat prin cezariana.
Am avut la nastere 3405 gr, mami este bine si eu la fel.
Sunt toti f emotionati de venirea mea, acum se da lupte crancene sa papam san.
Laptic este doar ca eu sunt mica si sunt prima la parinti dar incet incet izbavim noi cumva sa papam ce e bun.
Am vazut ca au venit si alti bebei carora si eu lor bun venit, viata frumoasa parintii sa se bucure de ei si sa pape muuulta titi.
Va pupam pe toti si va dorim sanatate nasteri usoare si sa auzim de bine.
Cand mami va avea timp va intra si pentru alte detalii.
Sophie

Adina 39 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns credo spune:

Si bineinteles am uitat sa precizez ca am avut la nastere 49.5 cm, scor APGAR 9/9, am luat titi imediat cum a iesit mama din sala operatorie.
Am stat in spital pana sambata dupa masa datorita unor mici probleme cu mami care se vor rezolva cutimpul (dureri f puternicede cap in urma anesteziei)si dat faptului ca eu am scazut mai mult decat trebuia.
SPeram sa revenim cat de curand la greutatea normala, cum am spus se duc lupte crancene cu mine dar invat eu si asta.
Va pupam inca o data si sa aveti grija de voi cei noi si cei vechi.
Sophie


Adina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Lisa Maria,WELLCOME HOME SWEET HOME!!Sophie,

a pupic pe toate

Sa ne traiasca mamicile si tzatzicile sa dea cat mai mult laptic pentru pitici!!




+37SOPHIA
http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica/pictures

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Sophie bine ai venit pe lume. Credo refacere rapida si mult laptic.
Ileana...LA MULTI ANI ! SI MULTA SANATATE.

"neata burtici !

Eu am intrat sa va anunt ca ma duc la spital. Acum 1/4 de ora am mers la toaleta si am facut un pipi (al nu stiu catelea in noaptea asta) si cand sa ma duc inapoi in pat am simtit ca-mi curge ceva pe picior. M-am uitat. Sange...nu mult....
Nu am nici un fel de durere.Dar toata noaptea am avut contractii non-stop (nedureroase)...pe nici o parte nu am putut sa stau (ca niciodata). Sunt chioara de somn. Ma gandesc ca daca nasc....n-am dormit de la 2 noaptea....si cat o mai dura.

Va tin la curent.
Va pup.
Daca intr-adevar e inceputul travaliului.....imi pare rau ca nu voi veni azi sa va vad. Chiar imi doream sa ajung la intalnire.

Ileana...nastere usoara
Pupici...ma duc sa ma pregatesc...azi poate-mi vad bebelica....uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


Poze

Inni 38+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

He he inca doua bebeluse....au inceput sa apara fetitele vad ca recupereaza.
Felicitari Oana si Credo sa va traiasca printesele si sa va bucurati de ele.

Inni bafta se pare ca nasti.Sa vi cu bebe in brate si sa ne povestesti.

POZE

Monica 39 sapt

Mergi la inceput