S-a nascut a doua oara!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Dana,desi noi stim asta inca o data Dumnezeu ne demonstreaza cat de bun este cu noi si stim ca asteapta ca si noi sa fim mai buni.Si pt noi si copilul nostru a facut minuni si-i multumesc in fiecare zi.
Multa sanatate in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Multa sanatate lui Stefanut cel puternic!

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

V am tinut pumni tot timpul de cand am aflat de Sfefa scump.
Ma bucur ca este bine si jucaus din nou.
Mamica frumoasa si curajoasa o imbratiare calda pentru toti 4, sa va triasca si sa va bucurati de comorile voastre



Laureta si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Doamne, ce ... dorinta de a trai! Sa fie sanatosi amandoi baieteii si voi pe lana ei si sa se bucure de viata pe care o au n fata!
Iar tu, mamico, sa fii sanatoasa si sa ai grija de ei in continuare, pana la 100 de ani, cand vor avea ei grija de tine!
Sa-ti traiasca!

Pupicei, Ingeras 23+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana MC spune:

Multa santate si zile senine sa aveti in fiecare zi multi ani de acum inainte. Dumnezeu are grija de copii si parinti.

Va admir pentru puterea si credinta voastra!

Oana si Matei (25 februarie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Dumnezeu e mare si puterea lui a fost demonstrata inca o data prin ceea ce s-a intimplat familiei voastre .
Cred ca El a avut grija de voi sa fiti acolo in Canada in asemenea imprejurari.
sa fiti intotdeauna o familie fericita si sa va bucurati intotdeauna de copii vostri.
Lui Stefan ii urez sanatate multa si tot ce este mai bun in viitor.

Mariana 14+
mama de Monica, Matei si Markus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Multa sanatate si putere!
Nici nu vreau sa ma gandesc prin ce ati trecut dar totul e bine cand se termina cu bine .

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 11+ album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Multa sanatate norocosului Stefan. Dumnezeu a avut grija de el

Irina si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lazy spune:

Stiu ce-nseamna sa te rogi pentru viata copilului tau,si sa nu mai poti respira pentru tine,sa respiri numai pentru el.Stiu deasemenea cum se alterneaza zilele bune cu zilele proaste,cum mori si invii odata cu ele.Cum e atunci ,cand, crezi ca greul a trecut,si te pocneste brusc perspectiva de a avea un copil cu handicap.Cat timp te rogi sa faca un pas,si cand l-a facut,sa te rogi sa-l faca bine.
Dar toate chinurile si supararile dispar atunci cand copilul este intr-un final bine.Mintea parca refuza sa stocheze asemenea informatii,iar amintirile care-ti raman par sa nu fie traite de tine.

Nu pot sa spun decat ce au spus si celelalte fete:desi stiam foarte bine povestea voastra,tot mi-au tasnit lacrimi,dar de aceasta data poate si de bucurie.
Sunt putine mamici care traiesc tragedii asemanatoare cu ale noastre,si ma rog la Dumnezeu ca toate sa razbeasca asemeni noua.

Si pe copilul meu il cheama Stefan,si cineva mi-a spus ca-n limba greaca(parca),Stefan inseamna invingator.

Ai doi copii foartea frumosi.Sa-ti traiasca !Sa va bucurati cu totii de viata, de sanatate si fericire.

Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

Fetelor, va multumesc din suflet pt cuvintele si urarile facute. Fiecare mesaj mi-a mers la suflet.
Vineri, sambata si duminica au fost zile pe care le-am trait prin prisma a ceea ce s-a intamplat acum un an. Adica ma uitam la ceas si ma gndeam ce faceam anul trecut la aceiasi ora?
Am vrut sa impartasesc cu voi bucuria ca Stefan e bine. Cred ca am si vrut sa vorbesc despre ceea ce s-a intamplat.
Adi nu vrea sa-si aduca aminte. Refuza sa vorbeasca despre asta. Cred ca isi impune sa uite. Dar eu simt nevoia sa vorbesc. Probabil ca si asta e un motiv pt care am scris povestea.

Va pupacim!!

Mergi la inceput