Durerea unei pierderi de sarcina (5)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Dana este foarte dureros ceea ce ti s-a intamplat!
Trebuie sa depasesti momentele astea si sa te gandesti ca data viitoare va fi bine.Sunt sigura ca,cu cat ne dorim mai mult un copilas cu atat mai repede se va intampla
Toate fetele de aici am trecut prin durerea unei pierderi de sarcina si la un moment dat am crezut ca nu vom putea merge mai departe dar timpul mai estompeaza durerea si dorinta de a avea un va fi cea mai importanta.Suntem alaturi de tine
pentru toate fetele
MIRELA



fotografii

"Invata sa alungi lacrima cu un suras,invata sa zambesti atunci cand esti trist,caci numai zambind vei invinge suferinta." (Nietzische)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Dana, foarte grele sunt momentele prin care ai trecut! Dar sa stii ca pe masura trecerii timpului, dorinta de a avea un copilas estompeaza toate celelalte griji si frici. Cel putin asa a fost la mine! Ma strange in spate in continuare gandindu-ma la ce va fi, dar ...cel mai important in acest moment este sa raman insarcinata! Apoi voi lua lucrurile cate unul pe rand!
Cam asta ar fi si sfatul meu pentru tine: sa incerci sa iei lucrurile pe rand! Nu te poti vindeca imediat si nici nu are nici un rost sa te acuzi: tare ar fi bine daca am sti dinainte ce se va intampla! dar de unde norocul asta??

Mirela, bine ai revenit! Sper ca esti cu bateriile incarcate si gata de lupta!

Bubulina, te rog sa fii tare

Eu astazi nu am chiar cea mai bun stare. Aseara am aflat ca a nascut sotia unui coleg de-al sotului. Si mi-am adus aminte ca tipa a ramas insarcinata mult mai tarziu decat mine! Si mi-am amintit ca acum ar fi trebuit sa-mi tin copilasul in brate si nu sa stau la servici si sa ma rog sa dea Domnu sa raman cat mai repede! Of of...iar e greu!

Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

ileana, gata mi-au luat ieri singe ptr testele de hormoni tiroidieni, cum spui si tu e bine sa stiu daca e ceva sau nu.merci ptr sfaturi.

mari, imi pare rau de tine, e greu, uite si eu am o prietena este gravida cu 1.5 luni inaintea mea, si cind am uit la ea nu pot sa nu ma opresc sa ma gindsc, oare burta mea cit de mare ar fi fost, etc. dar ma bucur ptr ea, si uite ieri am aflat ca o alta prietena a ramas gravida si in ianuarie a trecut si ea prin ce am trecut eu, asa ca asta mi-a mai dat sperante si dorinta de a avea un bebe din nou, ma gindesc tot mai des, ca uite eu inca nu am curajul sa iau decizia de a mai avea, e devreme inca, dar poate ca as trece mai usor daca voi fi din nou insarcinata.....

dana, trebuie sa gasesti puterea de a mai incerca din nou si de a merge mai departe, ca nimic nu se compara cu faptul de a avea copiii, cel putin eu asa simt.

Flavia, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sgflavia/album?.dir=/f878
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noemi marian spune:

Bine v-am regasit!
Am fost in concediu o sapt,f putin,si nu mi-am reincarcat bateriile deloc. Si altul voi avea doar la anul.

Vreau sa va spun povestea unei prietene,poate,cine stie?,va ajuta putin la moral.
A nascut la 40 de ani un baietel frumos si sanatos,in conditiile in care ei erau deja obisnuiti cu gindul ca nu va fi si dupa ce au umblat amindoi ca nebunii pe la toti dr. despre care auzisera ei c-ar fi mai buni.Intr-un final au ajuns la CJ,unde,in urma analizelor facute li s-a spus ca exista o sansa mica ,de 1%, sa aiba vreodata copil.
Si ieri dupa-masa Darius mi-a dansat si s-a jucat cu mine si este un copil minunat.Asa ca exista si minuni pe lumea asta.

Dana,te inteleg si sint alaturi de tine.Eu te sfatuiesc sa incerci sa te linistesti si-apoi sa iei taurul de coarne:analize, teste,un medic care sa te indrume si tot tacimul.Fetele te vor ajuta si indruma oricind.

Am fost foarte impresionata de povestile voastre.Evident ca m-a apucat plinsul,ca de fiecare data cind citesc despre copii,dar imi va trece.

si va doresc si voua o minune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Della spune:

Noemi, imi pare tare rau ca nu ai reusit sa te incarci. Stiu, este grozanica ideea, ca nu mai ai concediu decat la anul .Lasa, ca suntem noi aici, si ne ajutam reciproc .
Flavia, asteptam rezultatele de la analize! Cum se simte Dominic? Sper ca e ok. Sanatate
Mari, da, al saptelea simt, sau sa-i spunem oricum... Defapt al saptelea simt ma conduce cam in toate. Cu logica doar subliniez corectitudinea lui . Simt ca se apropie momentul deciziei, tot mai tare.Oricum, veti fi primele care aflati "roadele" .
Dana, este f. greu, te inteleg. Parerea mea este, dupa ce am citit povestile tale, ca urmatoarea sarcina va fi ok. Presupun ca vei sta la pat, sa nu se declanseze nasterea sub nici o forma. Crede-ma, merita. Nu exista nimic mai de pret decat copiii , si merita! Pentru ei merita totul .
Mirela, bine ai venit de la mare! .
Ileana, fa-ti testuuuuuuulllllllllllllll!
Bubulina draga, nu fii tare desumflata, important este ca esti bine! Oricum, daca si sotiorul tau lipseste o vreme, nu e asa mare problema. Lasa ca vremea trece .

Despre mine nimic, adica ieri am pus niste zacusca pana pe la 12 noaptea . Cum sotul meu are mainile in recuperare (inca de la accidentul cu , Roberta m-a mai ajutat cat de cat. Acuma imi miros mainile a zacuscaaaaaaaaaaa .


Poze
Pentru ca raul sa triumfe, este suficient ca cei buni sa nu faca nimic. (Lacrimi din soare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaflor03 spune:

NOEMI, intr-adevar este o minune ce i s-a intamplat prietenei tale, chiar avem nevoie sa aflam de cazuri fericite,pentru ca in felul asta ne revine optimismul.
la toate fetele.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Fetelor am facut testul si e cam neclar. A 2-a liniuta a iesit f slaba. Uite!
http://pg.photos.yahoo.com/ph/eiancu/detail?.dir=62edre2&.dnm=1febre2.jpg&.src=ph
De ce nu sunt si ele clare sa poti sa fii 100% sigura?
Poza a fost facuta la 2 ore dupa ce am facut testul si scrie pe el sa nu fie citit mai tarziu de 5 min ca poate da un fals pozitiv. Deci cred ca s-a mai colorat un pic intre timp.
Credeti ca sunt II?

Ileana
Nepotul meu David
Nepotul meu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

io zic ca esti!!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Ileana cred ca esti insarcinata!
Mergi si fa analiza beta hcg din sange si atunci vei fi sigura.
Am emotii pentru tine si ma bucur nespus de mult!
Sunt multe fete carora le-a iesit a doua liniuta mai slaba si care acum au un copilas.
Ateptam rezultatul.

MIRELA






fotografii

"Invata sa alungi lacrima cu un suras,invata sa zambesti atunci cand esti trist,caci numai zambind vei invinge suferinta." (Nietzische)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

ileana eu zic ca esti, ptr. ca in prima perioada a II liniuta e ceva mai neclara...asa ca felicitari mamico:))
oana am citit ce ai scris la alt subiec, cum ca tie iti vine cm numai cu duphaston? te rog mult daca poti sa-mi spui si mie ceva mai mult ptr. ca si eu cred ca sunt in aceiasi situatie cu tine...si anume: luni fac 8 saptamani de la pierderea sarcinii, adica de la chiuretaj si de atunci eu am avut cam 4 sapt. o scurgere maronie, care s-a oprit si de atunci tot astept cm dar nu vine, mi-am sunat medicul care ma urmarit in sarcina si care mi-a facut si chiuretajul si mi-a spus sa iau duphaston 5 zile,dupa care sa astept inca 5 zile si daca tot nu vine sa merg la el.m-am apucat de duphaston (cate 2 pastile/zi) dar intre timp am sunat o cunostinta medic gineco. care mi-a spus sa fac o cura de 10 zile apoi sa mai astept o sapt. si daca tot nu vine inseamna ca am sinechie uterina si ca trebuie sa mi se faca histerosalpingografie sau histeroscopie , tie ti-a spus de asa ceva?....eu acum sunt in a 9 zi de duphaston, deci as mai avea de asteptat, numai ca nu mai am rabdare si simt ca nu se mai termina prob. la mine.
pupici

Mergi la inceput