prichindei martie-aprilie 2005 (108)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Pisicuta, vazut si noi pozele si mi-a luat cateva minutele bune.... sa -mi dau seama unde era Matei la joaca( ma refer la topogan).
In rest numa' cuvinte de lauda....ca are cu cine semana baiatul...

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

raresionut, nici nu m-am gandit mai ca tu locuiesti in Bacau, iar noi am avut drum lung de strabatut, 8 ore in masina numai la intalniri nu mi-a stat capu'

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caramella spune:






Am revenit din concediu si noi,a fost frumos dar obositor.In primele 4 zile Alicia a fost un dezastru,numai crize de nervi,fugea pe plaja aiuria pe cearsafuri la oameni,numai ce vroia ea era bine.A fost o incurcatura cu cazarea,nu mai erau locuri unde voiam initial si platisem avans,decat din 20 august,asa ca am fost 4 zile in Costinesti la o vila si 4 zile in Jupiter la vila cu pricina sa nu pierdem avansul.La Jupiter ne-am intalnit cu 2 familii de cunoscuti cu copii de 3 si 4 ani.Ei bine fata mea s-a schimbat radical in ultimele zile de nerecunoscut.se juca frumos la nisip,statea pe langa cearsaf sau daca mergea mai departe venea inapoi,asculta ce-i ziceam.Si binenteles ca era tot dupa copii,facea si ea ce faceau ei.Se pare ca ii place in colectivitate.Problema cea mai mare a fost mancatul,a tinut greva foamei,doar ciugulea cate ceva,borcanase nici vorba ,unul singur a mancat in 3 zile,dupa care nu a mai vrut.Culmea de ieri cand am ajuns acasa mananca intruna ca o sparta orice ii dau.
Drumul la plecare a fost dificil,desi la cuseta nu vroia sa adoarma ,pe la 1 s-a culcat si s-a tot trezit ,am avut intarziere 2 ore,asa ca a alergat si pe coridor de plictiseala.La intoarcere a dormit aproape tot drumul fara probleme.
Mi-a fost dor de voi,trebuie sa citesc din urma acum.

Am vazut in listuta ca a nascut MAMANATI

FELICITARI,SA-TI TRAIASCA BEBELINA!


Carmen si Alicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenduta2003 spune:

Buna ziua.

Pisi, nu v-am parasit. Mi-am luat o pauza voita de forum, ca sa diger ultimele intamlari, am stomacul cam subtire.

In viata noastra sunt pe cale sa se produca niste schimbari foarte importante. Mihai a primit o oferta pentru un job in Bucuresti. Pleaca luni dupa-amiaza. Daca este totul ok, si afacerea va merge, va ramane definitiv in Bucuresti. Asta inseamna ca trebuie sa plecam si noi, eu si Rares, dar pana la luarea acestei decizii va mai trece ceva timp (o luna-doua).

Mai mult, cum Mihai lucra, in Constanta, cu o prietena de-a mea, care are un bebe de trei saptamani, va trebui sa-l inlocuiesc eu la servici, incepand chiar de luni. Nu putem sa o lasam balta in situatia in care este acum, cu bebe mic.

Asa ca vor fi multe schimbari de-odata: Mihai pleaca si ne lasa singurei, eu plec la serviciu de luni, iar Rares ramane cu mama mea. Sper sa fie bine si sa ne descurcam.

Oricum, toata situatia asta m-a dat peste cap, sunt extrem de stresata si putin tematoare. Sper sa ne fie bine.

Scuze ca m-am plans atata, simteam nevoia sa vorbesc despre asta.

Andira, sa stii ca si noi v-am vazut fetitele frumoase la botez, sunteti superbi. Imi place mult cum arati.

Pisicuta, foarte frumoase pozele voastre. Chiar a baut din suc, sau vroia sa fie si el in rand cu cei mari? Ai aflat ceva de jobul de la BCR?

Ligia, am vazut si pozele voastre si filmul, dar am uitat sa-ti scriu. Este simpatic foc Radu cand danseaza.

Mamacita, iti doresc sa iei decizia cea mai buna pentru tine si familia ta in privinta functiei respective.

Rp, imi pare rau ca nu va simtiti bine, sper sa treaca mai repede perioada asta, iar micuta Mara sa se vindece. Ai trecut de perioada critica cu sarcina?

Andruzza, am vazut si pozele tale. Ce sa mai spun? Vila superba, am vazut livingul, peisaje superbe, baietel frumos, mamica frumoasa si cu silueta...

Ana, condoleante pentru bunica ta.

La multi ani sarbatoritior de azi.

Poze Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

Andrruzza l-am vazut pe frumosul de Rares cat de bine s-a distrat la munte.Pe mine ma innebuneste cu genele luiFoarte frumoase peisajele.Cat de gros era imbracat Rares,asa de frig era pe acolo? Brrr!! Multumesc centru aprecieri
Mamacita nimic deosebit,am fost in parcul de langa noi,in care meregem aproape in fiecare zi si apoi ne-am intalnit cu niste prieteni si am fost la La mama in Orhideea.Dar noi asa ne distram in fiecare zi
Rares Ionut multumim.Eu acum am descoperit ca esti din BacauSotul meu este din Piatra si eu am nascut acoloca sa vezi cat de aproape am fost.
Caramella bine ai revenit din concediu.Bine ca pana la urma s-a terminat totul cu bine.
Carmenduta nu mai fi stresata,cu siguranta ca nu este nici un motiv pentru care sa nu fie totul in regula.Si in plus asta este o sansa in plus pentru voi,nu?!Ce mai face frumusetea de Brad?
Multumesc pentru apreciei,chiar a baut din liomnada.Cu jobul nu am mai trecut de al doilea interviu.Ma bucur ca nu ne-ai parsit
Ana condoleante pentru bunica ta





Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta_t spune:

Una las, alta gasesc. Las un topic si gasesc doua ???

Am citit pe diagonala doar capitolul asta, chiar ma miram ca in trei saptamani de la cap 106 s-a ajuns doar la 108 ?

Ana71, condoleante pentru bunica ta.

Mamacita, felicitari pentru propunere si intelepciune ca sa iei decizia cea mai buna pentru tine si familia ta.

Carmendutza, tin pumnii sa o ia viata voastra pe traseul pe care vi-l doriti.

Am revenit si noi aseara din concediu. A fost relativ bine, dar gravida eu nu ma mai duc la mare. Nu mi-a fost tare bine si vad ca starea continua si acasa.

Simonela, multumim ca ai intrebat de noi. Ce pacat ca ne-am intersectat asa putin. Dupa ce-ati plecat, a inceput si transformarea lui Mihai, nu-mi venea sa cred cat de mult putea sa-i placa in apa, desi singur sa mearga sa-si umple galetuta tot n-a reusit. NE trimitea pe noi si ne facea galerie de pe mal.

Recuperez din urma si mai revin cu poze si povesti.



Dana si Mihai (20.04.2005)
http://community.webshots.com/user/danuta_t

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

carmen, thx!Cat despre silueta, ce sa zic, mai e mult pana departe :) Nu se vad suncile in poze, da' sunt purtatoare

pisi, cum am zis, am prins si zile calduroase, si ploiose, si reci. Daca era imbracat mai gros, atunci era racorica. Noi eram imbracati mai subtirel ca faceam miscare, dar el in carutz sau sus pe umeri.. Iar prin padure dimineata era umezeala si racoare bine. Ca doar eram in inima muntelui, de la Piatra Neamt, Bicaz, lacul Bicaz si inca cca 10 km de la coada lacului. Se rostogolea Ceahlaul pe noi :)

danuta, bine ati revenit! Poze, poze, poze.. :)

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Ieri l-a pranz Rares a inceput sa aiba diaree :( Este pentru prima oara cand face diaree, scaun apos. L-am trecut imediat pe regim, i-am dat Hidrasec, smecta, dar nu prea au cine stie ce efect. Nu mai face chiar apos, dar e moale rau, n-a avut niciodata asa. Si ieri a facut de 6 ori de la pranz pana s-a culcat, 4 apoase si 2 moi. Ceai de menta nu vrea deloc sa bea, abia ii dau cateva lingurite de smecta. Hidreasecul la fel, nu-l vrea, l-a pus in biberon, oare e bine? Am cam intrat deja in panica. Poate fi din cauza eruptiilor dentare? Are toata gingia inflamata, i-au iesit in ultimul timp 2 dinti si o masea. Fiind la regim, in cat timp ar tre` sa-si revina? Help!

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Imi pare rau ca Rares are probleme si uite pana vine mamacita, dau si eu o mana de ajutor( ca noi anul trecut am avut 1 luna diaree) si suntem in tema...nici la noi nu a vrut smecta, asa ca am incercat Enterolul si saruri de hidratare orala si regim cu supa de morcovi( acum poate fi si supa crema de morcovi), orez, banane, painita prajita si branza de vaci. Oricum trebuie si un consult medical si poate o coprocultura....dar poate fi si reactie la eruptia dentara. In mod normal , in 2-3 zile de regim ar trebui sa se vada ceva efecte.
Noi va uram multa sanatate si o mamica ...nepanicoasa.

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Carmenduta, felicitari.... pentru sotul tau si chiar daca situatia pare acum un pic spinoasa , ai sa vezi ca lucrurile vor intra in curand pe fagasul normalitatii....si pentru faptul ca dovedesti(inca odata) ca ai un suflet de aur( mergand la servici in locul sotului). de la noi
Danuta, chiar ma gandeam la tine si ce face micul bebe....si asteptam poze si detalii.
Caramella, e bine ca zilele de concediu au fost compensate de comportamentul Aliciei....si daca ii place in colectivitate....poate ar fi cazul sa primeasca si un fratior( ca sa fie tot timpul cuminte si ascultatoare).
Daria, Laura speram ca sunteti bine....si asteptam vesti.

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Mergi la inceput