prichindei martie-aprilie 2005 (108)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rp spune:

La multi ani sarbatoritilor! (eu nu am calendar bisericesc asa ca merg pe mina ta, Andira )

Si mai vreau sa o felicit pe Mamanati, sa fiti fericiti pina la adinci batrineti alaturi de minunea voastra.

Si un mare pentru Andira si micuta crestina Nati, am vazut pozele de la botez. Are un suris de strengarita, mi-e tare draga.

Am vazut si citeva poze din concedii cu familiile voastre, mi-au placut tare mult:Ligia si micutul dansator (abia astept sa se cunoasca puii nostri si Mara are aceeasi pasiune pentru dans), Ana cu familia ei superfrumoasa, Adriana si Andrruzza in pozele de grup parca faceati reclama la fericire, Daria- tineri si frumosi, ca de obicei, de Brien ce sa mai zic, o adevarata desfatare sa admiri un asa copil inteligent.

Marutza, iubirea noastra

roxana 11s si marutza (22.03.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Ana 71, atunci cand dispar oamenii dragi de langa noi, simtim ca viate e nedreapta, dar nu putem sa spunem decat ca ...asa e viata, cu bune si cu rele. Condoleante ptr. bunica ta.
Ei, si acum meriti un pupic mare ca ai facut primul pas...restul sunt usoare...stai sa vezi cand ai sa conduci singura( si eu sunt in aceeasi breasla cu tine), si acum fur masina si plec cu Rares acolo unde e nevoie....si sotul tare se mai bucura ca are o sotie ambitioasa...ce daca vine cu ea un pic zgariata si cu tabla indoita....avem scuze la toate...noi sa fim sanatosi.
Rp, imi pare rau ca toate " urateniile pamantului" au venit sa o deranjeze pe scumpica de Mara ......sa treaca toate si sa nu doara nimic. Ce face bebe cel mic, ca maine -poimaine suntem moase virtuale.
Andira, pupici si strumfaritei Nati si pentru scumpa ei surioara Iri.

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Am dat un ochi in calendarul ortodox si spunem si noi La multi ani tuturor celor cu nume de Adriana si Natalia!

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:



Ne-am intors aseara din Ceahlau. Prietenul lui Bogdan are o vila superba in satul Ceahlau, la 5 km de statiunea Durau. O zona superba. Statiunea ce sa zic, draguta, hoteluri renovate, multe vile, pensiuni, dar cam adormita. Rares s-a jucat toata ziua cu catelusa copiilor, a alergat prin curte, casa, a vazut multe animale, vacute, caini, cai, oi. Am prins o vreme frumoasa, zile caniculare, zile insorite, ploioase, seri friguroase. Mi-a fost cam teama sa nu raceasca, statea seara pana tarziu afara, dar a fost bine. Ne-am plimbat prin padure, am facut gratare, am admirat peisajele, a fost frumos intr-un cuvant. Dar si obositor:)
Am pus si poze in albumul Ceahlau daca aveti timp!

Aseara tarziu am citit din urma. Am inteles ca fetele au ales sa deschida alt subiect. Din punctul meu de vedere e ok. Ca exista simtatii si antipatii iar nu-i nici o nenorocire. Dar ca exista lipsa de respect fata de unii membrii, ca unele mesaje contin exprimari care lasa de dorit... urat, foarte urat. Si eu cred ca ar tre` sa nu incurajam un astfel de limbaj, indiferent cui ii este adresat. Am vazut ca i s-a facut bagajul si ceniei, pacat! Acum ca oi deranja, ca n-oi deranja....

La multi ani sarbatoritilor de astazi!

mamanati, felicitari!

rp, thx!

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Bine ai revenit andruzza!, am vazut si pozele si sunt super( ma refer si la peisaje) si tot stand si gandindu-ma mi-am amintit ca am avut o colega de grupa exact din Ceahlau....si cine stie poate e cunostinta comuna?
Si, acum o intrebare ce-mi sta pe "limba", ce-naltime are domnul Rares , dar nu de alta , dar arata f. bine la varsta lui (noi cum stam cam prost la capitolul asta). Multi .
Mi-a placut opinia ta, iar din punctul meu de vedere prezenta ta nu va fi nici odata un deranj , ci chiar o placere sa te am ca interlocutoare.....ca de, imi esti simpatica.


Alina si printul Rares
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

tuturor celor care isi aniverseaza azi ziua de nume.
Pentru bebe strumf Nati

Andrruzza bine ai revenit,ne-a fost dor de voi.Imediat ma pun pe vizinat pozicile pe care le-ai pus.Evident ca in nici un caz nu deranjezi aici!Ma bucur sa aud ca lui Rares i-a placut in concediu la munte,nu a mai facut nici o cucerire?

Am pus si eu niste poze aici

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Am vazut poze:Doamne,andruzza,nu-mi vine sa cred cum doarme Rares de frumos la voi in brate!Al nostru abia zicem bogdaproste ca a invatat sa doarma in pat!Zona superba,intr-adevar,voi relaxati;pulovarul albastru parca nu-l avea Rares anul trecut.I-ati luat deja garderoba de toamna?Ca eu nu am inceput,ma gandesc ca in felul asta poate mai trag putin de vara
Am vazut si o pisicuta si un Matei care se iubesc nevoie mare,sunteti asa simpatici!Unde v-ati distrat asa bine?

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Ana,condoleante!
Felicitari ptr.carnet si curaj!Practica inseamna totul si vei vedea ce bine e sa ai independenta data de masina.
LA MULTI ANI sarbatoritilor de nume si dragelor noastre Natalii!

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

raresionut, noi nu avem nici un fel de cunostinte p`acolo. Gazdele sunt din Bucuresti, acolo au casa de vacanta. Exact acum o luna i-am facut ultima masuratoare, avea 85 cm. Ce am vrut eu sa-ti spun, am trecut pe la voi prin Bacau. Am fost placut impresionata cat de frumos este orasul, cata curatenie, cat spatiu verde bine ingrijit. Foarte frumos!

pisicuta, de unde atatea cuceriri ca eram cam pustiu. L-am vazut pe Matei, ce distractie pe el. Iar pe tine, recunosc, mi-am cam sucit gatul, da' a meritat, esti frumoasa!

mamacita, am urcat intr-o zi in padure si probabil aerul curat din padure l-a adormit, ca era doar 10-11 dimineata si a adormit sus pe urmeri la Bogdan. Asa ca a trebuit sa-l caram la vale in brate, pe rand. Pulovarul il are din primavara, nu i-am cumparat inca nimic pentru toamna.

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Andruzza, se justifica nedumerirea mea, pai intre puii nostri e o diferenta....... de " un cap"(10 cm).
Si cum, ai trecut prin Bacau, fara sa dai o veste, chiar si eu sunt....inabordabila( scuze, mamacita, nu-ti fur titulatura, dar n-am gasit alt cuvant la indemana)?
Totusi suntem bucurosi ca v-a placut orasul nostru.

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Mergi la inceput