Sarbatoriti de aug-sept-oct 2004 (119)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Neata.
Crismir la stat la varsta asta se primesc la cresa. Stiu, e o alternativa pentru multi. Dar recunosc sincer ca nu imi place ideea. Spuneam ca m-am uitat de afara la una si avea gardul de tabla gri cu sarma ghimpata in partea de sus (pe 2 randuri), cladirea era gri la fel si amenintatoare, curtea era de beton. M-a dus cu gandul la o puscarie, serios. Stiu ca sunt nebuna...dar nu vreau. Sper sa nu supar pe fetele care i-au dat la cresa, asa am eu in cap, am citit prea multe, am auzit tot felul de povesti.... Si chiar e tarziu, locurile se ocupa si pe aici cu pile si din timp.


Cristina si ghighiloi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Mirela multumim, e mai bine Gogo ca face pauza de lapte, am dormit si noi 5 ore continuu noaptea asta...
Aissa sigur ca nu superi, uite si eu aveam aceeasi oroare de gradi Hillary Clinton de langa mine (pe care toti o lauda) tocmai din cauza gardurilor de beton groase si urate. Cresa unde mergem noi mi-a facut impresie bunicica de cand luam nepotica de acolo, are curte cu verdeata multa, gardut prin care vezi inauntru tot si e portocalie Chestiile urate incerc sa le ignor fiindca nu am alta varianta, asa ca... cu Dumnezeu inainte sper sa fie bine si sa trecem peste anul asta sanatosi.
Pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

Neatza dragelor!
Pufi-multa sanatate lui Alesio..sper sa se simta mai bine azi.

Andora-la voi cum mai e burtica?

Azi dimineatza am luat-o pe urmele voastre...cu kk moale si de 2 ori in 15 min...am trecut pe ceai de menta...si tushea 'pitzin'..sper c atusea sa fie trecatoare si burtica sa se regleze repede...azi sigur nu o s afac nimic la servici..tot cu gandul la Iny...

Am reusit sa incarc cateva poze haioase AICI

Va pupic..sa aveti o zi minunata

Ania & Inutza (23 oct 2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59135" target="_blank">Inutza-sufletzelul nostru minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

neata fetele,
aissa imi pare rau, urata situatie. Nu ai nici o vecina, o matusa, la care poti apela? Contracost evident, da sfoara in tara prin parc, prin bloc.
Oricum cred ca cu o bona ar fi ceva mai ieftin, decat la cresa, plus ca e mult mai bine pt fata, zic si eu nu stiu sper sa nu imi sariti in cap.
Cu soacrele.... ce sa zic uneori mai mereu asa ma gandesc daca nu era bine bine sa fii adus pe cineva strain sau la cresa sa o duc, nu vreau sa intru in detalii, dar sa stii ca poate e mai bine asa, ca nu vine sa stea cu Ale.
Macar sa faca 3 ani sa o pot da la gradi si asta e.

Eu nu am avut niciodata buna cu soacra, iar acum vrand nevrand trebuie sa ne suportam, ca asta e adevarul.
In fine, nu vreau sa-mi stric ziua.

Ania super pozele cu Inuta, sanatate multa, fara kaka moale. Mie nu mi-a facut decat luni de 2 ori, poate scapati repede.
Noi suntem singurele, tati e in delegatie, cred ca ajunge diseara sau cel tarziu maine dimineata.
Uff ce nasol e fara el.

Aa sa va zic faza, asaeara pe la 7 au venit unii sa ne monteze repartitoare, unde credeti ca era Ilinca??? Fix in lada lor cu scule avea fata treaba. Radeau baietii aia de ea de numa

Blue(Cristina), ce face Marc, mai da-ne un semn si noua!
O zi buna va doresc


Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

buna, fetelor!

Mada, stii, m-am gandit la tine cand am vazut ce s-a intamplat la Budapesta; parca voi mergeati in vizita, la sora ta...

multa sanatate la toti copilasii cu diverse probleme!
Ioana, Alesio cum este?!

am fost aseara la dr cu analizele lui Vlad; ea suspecteaza o diaree virala - cu un virus estival - care dureaza de obicei 10-14 zile...

a, si m-am gandit sa va arat si ce cadou i-am luat lui Vlad, a ajuns cu o luna mai devreme:
masuta 2 in 1

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina si Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Wow ce poze frumoase, herra e super masuta cred ca-i place la nebunie!!!!! O foloseste deja sau i-o dai sde ziua lui? Aniela mai mai ce scumpica si cum s-a jucat mami cu pozele, superbe, sa va scoateti pozici adevarate sa impartiti familionului
Mai ce ziceti, diaree virala, 10 zile? ptiu sa nu fie asa! Noi n-am mai facut nici tare nici moale dar nu stim ce sa mancam, imi urla dupa iaurt si ...tort nu stiu e une le scoate saraca... asta e, regim neica. Alesio ce mai face?
Mada da, sunt multe avantaje si cu nbona ai dreptate, insa costa mai muult decat cresa si... e greu de gasit cineva de incredere....
Uf fug la uca papa o zi buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

Mercic mult Mada..si eu sper sa se regleze repede...cica pana acum nu a mai facut...

Herra-super cadoul pentru Vlad. De unde ai luat-o si cat a costat?

Ania & Inutza (23 oct 2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59135" target="_blank">Inutza-sufletzelul nostru minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frosa spune:

pupam pe toata lumea,

aissa te inteleg, eu de cand am copii am ajuns sa inghit multe lucruri de la fel si fel de pers. care au avut grija de copii mei, lucruri care le rezolvam foarte transant in alte vremuri. Dar cand esti disperat ... lasi mult de la tine numai sa fie bine copilului.

Ma gandeam ca ai putea sa-i propui soacrei tale bani ca sa se ocupe de copil ... cine stie poate accepta, suna ciudat dar si sa lasi nepoata pt un copil de pe scara este la fel de ciudat. Asta este.
Ai avea varianta bona pt care iti trebuie mult noroc sa o gasesti si varianta cresa (trebuie sa iei in calcul si faptul ca se mai imbolnaveste si trebuie sa stea acasa cu cineva)

herra de unde ai luat super masa asta. Am si eu nevoie de una. Aveau mai multe modele? Mi-ar fi buna si cu doua scaune ca sa nu se ia la bataie baietii care? de ce el si nu eu pe scaun etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

masuta am luat-o de la quelle - cine are catalogul o gaseste la paginile de jucarii.
mai sunt acolo niste bancuri de lucru, mie imi place ala pentru copii mai mari, are tot felul de "scule" in miniatura, bormasina si altele...

bine-nteles ca i-am dat-o deja, mai putin creta ca o baga in gura.
ii place foarte mult, el e fan magneti, aveam si eu trei pe frigider si ii confiscase.
acum macar am toata casa plina - masuta are litere ci cifre magnetice; literele - de 2 ori alfabetul.

a costat cu tot cu taxe postale 140 de ron.

dar nu are decat un scaunel.

si am uitat sa va spun ca, la sfarsitul catalogului sunt 4 cataloage speciale, dintre care unul "moda pentru copii" si altul "lumea copiilor" - cel din urma PLIN DE JUCARII! abia astept sa le primesc!

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina si Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

si pentru ca tot am un chef nebun de treaba la servici () am incarcat cateva poze de la mare!

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina si Vlad

Mergi la inceput