Sarbatoriti de aug-sept-oct 2004 (119)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

buna ziua.

nici eu nu sunt intr-o dispozitie prea roz (poate doar dupa meciul de aseara ).
in timpul primei reprize a meciului, Vlad se juca la masuta lui (i-am comandat o masuta+tabla magnetica, cu creta, creioane, litere si cifre magnetice, de la quelle); cand auzea publicul tipand, ridica ochii la televizor, intindea mainile si "striga" si el: "uuuuuuu"!

Aissa, iti inteleg frustrarea; si eu sunt un pic suparata pe familia mea; fiecare isi vede de viata lui linistita; nu as avea nevoie de suport material, doar de cateva zile din timpul lor, din cand in cand.
chiar acum, in concediu, i-am spus mamei ca mi-as fi dorit sa mai vad si eu malul marii noaptea, sau noul obelisc din Costinesti...
dar nu s-a putut, ea si sora-mea au reusit sa-si faca timp sa ajunga la Constanta cand noi ne pregateam de plecare, asa ca mi-am petrecut timpul langa Vlad...nu ca nu a fost frumos, dar totusi...ma asteptam sa inteleaga, mai ales ca pe mine m-a lasat la bunica de la Constanta pana la 4 ani; si de atunci in fiecare vara, cate 3 luni, cat ei mergeau in concediu.
asta e, si noi nu avem decat o bunica si un bunic...

in alta ordine de idei, inca ma lupt cu kk moale si muuult prea des (4-5 pe zi); mi-a spus dr ca foarte multi copii s-au intors asa de la mare...astept rezultatul la analize si merg sa vad cum il "repar".

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina si Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Uffff cate aud de socrele belele... ce sa mai zic
Herra succes cu burtica, da pai numai pe DC cati copii s-au intors cu burtica stricata de la mare.... numai noi pe dos, ne apuca acasa si-n conditii normale.
Bozo 2 saptamani? hm asa a durat la noi cand avea un anisor... ne apua raaar da' bine Bafta cu jobul, chiar ca cerc vicios, nu te poti angaja undeva cu vreo piluta cea ca sa ai un pic de "ghiont" spre alte joburi?
Ana si Mina tineti-mi mama pumnii sa-mi bea mucilagiu in orice forma ca nu si nu, seamana cu tac'su, cand aude de orez nu vrea si pace, doar eu sunt moarta dupa orez cu lapte... momentan am ramas si fara apa asa pe neanuntate de dimineata, noroc ca am prin ultimul jet cand ne-am spalat la fundulet ca altfel nu stiu. Ana, daaaa se vede domnule ca ai baiat mare.. hihi tablita cu litere am vrut si noi, avem cu cifre dar alea nu se prind de noi in afara de 0 si 4, cica sunt o si a, dar isi face destul de lucru cu ele... felicitari pt izbanda cu hainutele, o stochez pt vremuri de restriste in memorie.
Aissa.... ce mai faceti vorbaretelor? Hai nu lasa amarul sa te cuprinda, ganditi-va poate mai sunt locuri pe la vreo cresa de stat....
Uca mi-a plans o groaza si azi noapte, drept pt care acum 5 minute a adormit.... o las ca s-a chinuit cu burtica o groaza, nu stiu insa ce sa-i mai dau de mancare in afara de zeama de morcovi, carnita slaba, banane s-o mai stranga la burtica nu vrea, grisine baga dar s-a saturat de ele... ce ma fac? help, dati-mi idei de papa pt mofturici.... deocamdata mi se termina si apa plata si nu am cu ce sa mai fac supica, ii mai infund cu seringa niste Smecta dar mi-e o mila cand vad ca se roaga de mine sa nu-i dau....
haio ca m-am plans o groaza.
Va pup!
Pufy voi ce mai ziceti?
Miresucile cand se "miresesc"?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Va multumesc mult fetelor pentru suport. N-am vrut sa va impovarez pe voi cu problemele mele...ca na, fiecare le are pe ale lui, dar uite ca face bine sa mai auzi pareri ca incepusem sa cred ca sunt eu nebuna. Nu stiu frate cum sunt alte familii, dar nu am mai auzit sa ai 3 bunici in viata si copilul timp de 2 ani sa nu fi fost 5 minute cu unul din ei afara. Mama mai e cum mai e (desi si ei ii reprosez ca pe nepot a putut sa-l creasca, la mine nu se poate), dar soacra-mea fetelor nu a venit in 2 ani macar o data cu un covrig, cu o punga de pufuleti, cu ceva. Nu am nevoie sa-mi creasca nimeni copilul dar din pacate, ambele familii ne-au dat pe noi la o parte pe principiul ca "ne descurcam".
La cresa de stat nici nu mai incerc, e tare tarziu si....nu prea ma incanta (e una pe langa parc la noi, chiar ieri ma uitam la ea, zici ca e puscarie, are un gard de tabla gri si cu sarma ghimpata sus...horror). E f greu pentru mine dpdv financiar sa suport o gradi particulara, dar decat sa dau aceeasi bani la o baba cu pretentii de bona o voi duce cel mai sigur la o gradinita unde macar va invata ceva.

Cristina si ghighiloi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Aissa, nici o punga de pufuleti ? Am ramas paf... ai dreptate e tarziu pt cresa de stat, succes la cautat gradi particulara.... langa mine e una nou infiintata care sigur are locuri, cred insa ca e f departe de tine...
Voi ce mai faceti, sunteti afara, noi aici dormim de zor, io cu mancarea.... nu avem apa.... distractie mare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salutare si de la noi!

Cris nasoala faza cu soacra....!Si eu vreau sa-l dau la cresa(gradinitele de aici nu-i iau decat de la 3 ani!) din toamna....sa vedem cum va fi!

Andreea multa sanatate la gogosica ta!

Si acum despre noi: astept sa vina Ovi de la sv sa mergem cu Alesio la medic!
Toata noaptea a avut temperatura(cu tot paracetamolul administrat la 6 ore), aseara a facut si diaree(i-am dat Smecta), acum iarasi arde(ultima data cand m-a lasat s-o masor era 38,4, iar inainte de asta era 39,3)....diaree nu a mai facut....Acum doarme...e apatic, nu are chef de nimic, e marait....sper sa fie doar o indigestie si nu altceva mai grav(in gat ne-am uitat si e ok, la plamani nu se aude nimic...nu tuseste....).
Cred ca nu a eliminat toxinele din organism(a facut de 4 ori diaree aseara si i-am si dat Smecta....poate daca mai asteptam era mai bine...) si de aceea face temperatura...si i-au iesit si niste bubitze pe piele...un fel de alergie....tot din cauza asta cred...
Sunt ffff necajita...si Ovi la fel...abia a plecat de acasa.....
Abia astept sa mergem la medic!
In rest numai de bine...

Pupici!


Ioana(36+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Sanatate multa Pufy pentru Alesio!

Cristina si ghighiloi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Aissa, subscriu si eu cu la adresa soacrei. Mai nene oamenii astia cred ca vor trai o mie de ani de-i indeparteaza de langa ei taman pe aia care le sunt mai dragi? Hm, ma scuzati, m-am incalzit de indignare..

In privinta portiilor vizigotului la masa raspunsul este nu, nu sunt portii intregi. Daca e portie intreaga la supa/ciorba e sigur doar jumate la felul 2 si invers. Desertul e in functie de situatie, ca daca e vorba de clatite e in stare sa bage 4-5 daca nu i le iau din fata.

Va pup pe toate ca-s tare in viteza.


Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu
http://community.webshots.com/user/vizigotubaiatmare

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Pufy, pupici lui Alesio.Herra, si voua pupici si sa va faceti bine!Aissa, ce sa zic, tre' sa gasiti voi o solutie!

Andora, eu am nunta pe 30 sept, si nu prea am facut pregatiri.Nici materialul de rochie nu il am, costum de mire nu avem....ieri am comandat florile, buchetele, lumanarile....si cam atat.Tre' sa ma agit, ce mai! A, si am comandat invitatiile!

Fetelor care sunteti in Bucuresti, daca pe 30 sept. aveti chef sa vedeti o miresica emotionata si o printesa cu un dinte spart , si daca nu va dorm bebeii pe la ora 16, va astept cu drag la biserica( detalii urmeaza, daca vreti si puteti sa ajungeti).

http://pg.photos.yahoo.com/ph/nature474/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Pufy aoleu sanatate si as va treaca repede-repede.. mananca ceva Alesio? Si uca a inceput acum cateva zile tot cu bubite rare ce-i drept.... Tare urat e cand sunt apatici.... pup sa va treaca
Nature la ce biserica aveti nunta? Cum iti faci rochia?
Mie mi-a mai cazut acum o plomba, bai nene da' bine-a zis cine-a zis ca necazurile nu vin singure.sper sa fie asta ultimul



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Fetelor suntem pe pagina 2...rusinica

HERRA sanatate puiutului tau!...cum mai e cu caca?

AISSA nasol cu soacra...imi pare sincer rau..dar chiar nu mai gasesti nicaieri la stat la o gradinita sa dai puiuta?... si sper sa fie totul bine pana la urma!

ANDREEA sanatate si lui Gogo,offfffff,draguta,cred ca e tare nasol... si sa va faceti bine!

IOANA sanatate multa si lui Alesio!...sa auzim de bine si ai grija de burtica

pe toata lumea ,pe maine!




Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Poze cu noi avem la casuta de sus

Mergi la inceput