Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (76)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Simona, da' unde e poza cu tine "blonda" ? Eu voiam sa o vad ... prea tarziu, se pare!

Camy & Daria
POZE DE LA MARE
Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Sa revenim deci....

Gandacel pai de asta ziceai tu ca faci pauza de DC, erai ocupata cu bb2, glumesc desigur...sa fie intr-un ceas bun si sa ai parte de o sarcina usoara. Tinem pumnii stransi si te felicitam ptr curaj

Si eu vreau bb2, dar ma gandeam sa fie macar 2 ani diferenta intre ei, asta ca sa ma pot intelege cat de cat cu Mirunica zapacita, deci dupa calculele mele ar trebui sa raman gravida undeva prin mai-iunie anul viitor. Mai am timp...

Ma duc sa pun niscai poze si revin

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 7 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Mandy si celelalte mamici, VA ROG DIN SUFLET, daca mai postati mesaje cu orori despre bebelusi, anuntati-le la inceput cu ceva scris mare si rosu, pentru ca eu pur si simplu nu suport acest gen de vesti.
Nici nu ma mai pot duce la culcare acum dupa ce am citit mesajul scris de Mandy.
Imi vine sa urlu numai cind ma gindesc. AHhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati, alaptati, alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Gata..aveti poze de la mare la semnatura

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 8 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Cu cerealele... eu nu cred sa expire, din moment ce sunt pur si simplu fulgi de orez, in cutie de carton si in punga de hartie. Practic si dupa deschidere ii pastrez in aceleasi conditii (pun cate o cantitate suficienta intr-un borcan in bucatarie). Dar intrebarea era cum de apucati voi sa consumati atatea cutii de cereale ?? (cele fara lapte ma intereseaza, la cele cu lapte e altceva...)

Dayssy, din cate am tot citit, copiilor li se da laptele de vaca (si derivaele) integral, nu nedegresat. Iar cel tratat UHT chiar nu mai are nevoie de fierbere.


Maria & Cristian (22 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Bic, ma tem ca e o realitate romaneasca...stiu ca nu poti sa mai dormi caci aceeasi senzatie am avut-o si eu. Am postat pentru ca eram socata pur si simplu si cred ca ar trebui sa facem ceva sa dispara cazurile acestea si nu sa ne bagam capul in nisip ca strutul.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayssy spune:

Maria_Alexia si eu stiam la fel, numai ca am avut un caz in familie, adica nepotelul de 1 an jumate care dupa ce a baut lapte UHT nefiert a facut o super indigestie. Asa ca paza buna....

Alina si bb Dragos (11 noiembrie 2005)
Dragos
Varsta Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Mada, pozele-s dementiale! Sunteti toti 3 niste frumosi!

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Neata,

Cu trecerea la laptele de vaca eu v-am mai spus contraargumente, nu le mai repet.

Inca ceva: prin Manualul de pediatrie pt studenti scrie ca in conditii economice precare, daca familia nu poate asigura formula, se poate trece la lapte de vaca de pe la 4 luni, diluat/nediluat/ma-sa stie. Altfel, de la 1 an. Eu nu cred ca se incadreaza careva de aici.

Restul, cu procente de cazeina/albumina/etc, cu incarcatura de minerale si sodiu - prea mare in laptele de vaca, raportul calciu/fosfor, etc. nu vi le mai repet.

Suneti majore, vaccinate si luati singure decizia cea mai buna.

gabitaco si madau bine v-ati intors din concediu!

maria-alexia eu arunc luna de luna cam 2/3 dintr-o cutie de cereale, asta este.
Eu ii dau 1-2 masuri de cereale in piersica de la ora 12 si 1-2 in gustarea de seara daca ii dau fruct(mar). Iaurt cu cereale nu-i place.
Merg maine la drita si intreb daca-i OK.

camelia muscaturile de purece nu sunt strict intr-o zona: intr-adevar apar mai multe intr-o zona, dar nu dispuse simetric, nu stiu cum sa zic. La tine iteleg ca sunt multe-multe langa pasa. Daca ar fi purece ar fi 3-4 langa pasa, mai 2-3 pe piciorus sau pe burtica (pe undeva prin apropiere), eventual inca 1 mai incolo... cum a mers puricele. Eu stiu ca daca sunt la o raza de cativa m de un caine neingrijit automat colectez purec. Silvia la fel. [:-(]

Cu scutecele eu raman la Libero, sunt multumita de ei, am incercat un pachet de Pampers la inceput si cum n-aveau elastic nu mi-au placut.

Cu senzatia de apasare din prima zi de ciclu, vad ca nimeni n-o mai are, inseamna ca e ceva in neregula la mine, o sa intreb gineco cand m-oi mai duce. La anul [:-(]

Silvia parca tu ai zis, la fel gandesc si eu ca n-are sens sa ma omor sa-i fac nataliei jdemii de dovlecei umpluti sau mai stiu eu ce alte migaleli din moment ce tot le blendaruiesc la final.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Madau, super pozele si cred ca a fost o vacanta la fel!
Off, ce va mai invidiez cu plecatul la mare! De la noi e prea mare distanta, mi-e tare greu sa ne inchipui facand drumul cu masina, Cristi n-are stare deloc. Merg cel mult drumuri de o ora (ora lui de somn), altfel avem scandal maxim Ne-am gandit si la varianta cu trenul, daca-am gasi vagon de dormit sau cuseta... Dar si cand ma gandesc la mizeria din tren si la muntele de bagaje... Sper sa fe mai bine anul viitor.

Mergi la inceput