Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (76)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dayssy spune:

Eu am incercat pt ca formula nu prea a mancat de la inceput. Si am zis ca n-ar fi rau sa incerc. Voi vedea cum merge.

Alina si bb Dragos (11 noiembrie 2005)
Dragos
Varsta Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Simona ,misto pozele ,e frumusica foc Patricia,sa-ti traiasca!!
Acu;' daca vrei sa strergi poze te duci la album pe cantul de yahoo ,selectezi poza sau pozele pe care vrei sa le stergi apoi dai un click pe edit si dai delete selected ...daca mai vrei sa stii ceva intreaba-ma ,mai stau un pic pe net ...

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE 8 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Scuze daca mai fac greseli ,sint obosita rau ,abia mai vad :))

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE 8 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona dragusin spune:

MADUTZA

SIMONA si PATRICIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Simona, e atat de dulce Patricia ta!! Sa-ti traiasca.
Asteptam sa te vad si pe tine blonda, dar se pare ca deja ai sters poza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

fetelor,

am avut azi o zi plina de simpozion - io tre' sa ies din businessu' asta, ca nu-mi place chiar deloc, fie ei banii citi or fi, nu ma face fericita ce fac la servici..... ma reorientez io rapid:).
la 5:30pm, cind am scapat, m-am dus si m-am preumblat pe la muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulte magazine, am mincat ca o regina la un restaurant super, m-am domnit, ce mai....:)
acuma ma uit la un film, lucrez un pic la ceva si ma culc. noapte lunga sa-mi ajunga, fara maya care ma scoala mereu intre 5 si 6am pentru o gura de lapte. lia a facut exact asa pina la un an jumate. deci mai e un pic, pic, pic...:)

meems, multumesc, draga mea, de aprecieri la adresa cuvintelor mele. multumesc .

bic, am si eu cu mine un albumas cu fetele si de-atitea ori ma uit la el, il sorb, il maninc, il inghit. sint nebuna dupa fetele mele, minca-le-ar mama................ pe amindoua de frumoase ce-s!

gandacel, o sa fie foarte bine. sa nu-ti faci nici o problema. o sa vezi cum va trece toata perioada, cu bine. de pe la 5 luni cu maya-n burta n-am mai ridicat-o pe lia deloc. stia deja, saraca, ca mama nu poate, ca mama cara un alt om in burtica. asta e. daca le spui copiilor, pricep ei pina la urma. si de fapt, de-atunci am ramas ca mama nu o prea poate ridica pe lia, ca lia-i grea si mama-i bleaga:).si cind vine bebe, sa-l implici pe bogdan in toate, cu bebe: la mincare/supt, la scutec, la baitza, la imbracat. am facut asa cu lia si aproape am neglijat-o pe maya mai mult decit a fost nevoie ca s-o fac pe lia sa se simta tot dorita, tot copilul meu, chiar la momente in care bebe mic era bebe mic pentru mama ...
cu alaptatul, io n-am fost prea grozava (6 luni la lia, 4 luni la maya - n-o fo' lapte, am fo' stresata, of), dar cu cit m-a durut la lia, cu atit nu m-a durut la maya. absolut deloc. am si dat degeaba cu lansinoh, n-aveam nimic la tzitzi, nu ma dureau sfircurile, totul a fost ca pe roate. asa ca sint sigura ca tu, laptoasa-girloasa cum ai fost cu bebe no. 1, o sa fii la fel cu bebe no. 2 si durere, ioc! pupici dulci pe burtelu' care creste ...

ma duc sa fac un dush..............

fiti cumintzele...............

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)


POZE MEXICO 2006
MAYA DE IULIE 2006
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Neata fetelor,

Am intrat doar sa ma descarc undeva...sunt socata inca si revoltata de ce am vazut ieri la TV. Unui bebe de 3 saptamani din Constanta i s-a facut o injectie Fenobarbital in piciorus, au intervenit niste complicatii din cauza ca injectia nu i-a fost facuta bine si s-a ajuns la amputarea piciorusului.
Cand l-am vazut ieri la TV, pe saracutul cu un singur piciorus m-am pus pe plans...Doamne, oare cand se vor termina toate cazurile astea de malpraxis din Ro? Un copil si o familie nenorocita pe toata viata.


Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

quote:
Originally posted by simona dragusin

Dupa doua ore de cautari a manivelei calculatorului,am reusit sa mai pun citeva poze!
Nu am inteles insa si cum ar fi trebuit sa fac sa apara albume ca la voi dar tot e ceva.Mai ales ca din gresala am pus si o poza cu mine si o sa vedeti cit sint de blonda
Acum o sa va rog frumos sa-mi spuneti si cum sterg o poza pe care nu o vreau in album.

Patricia maninca cereale o zi da una nu la masa de la 18 (milupa)pregatite cum scrie pe cutie.



SIMONA si PATRICIA




Simona, e superba Patricia ! Imi plac pozele, mai ales cea cu iaurtel la guritza si cea de la baitza !

Camy & Daria
POZE DE LA MARE
Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

quote:
Originally posted by Buluci

Cami, dupa cum descria Bic funduletzul Smarandei,Simon facuse si el candidoza aceea la popou!Noua ne-a trecut cu Nivea Wundschutz Creme!
E super buna ,contine 20 %zinc+pantenol(cu ce si-a rezolvat Felicia bikini line), ulei din germeni de griu.
Ti-am admirat odrasla , la mare!ce sa mai....doar superlative la adresa ei si nu numai, toti bebeii sunt super reusiti!

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze




Bulucel, iti multumim din suflet pentru superlative, esti o dulce ... iar despre Simon nu mai zic nimik, ca tu stii ca mi-e tare drag! (a nu se intelege gresit ... Meems )

Camy & Daria
POZE DE LA MARE
Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Hello everybody!!!!!!

Am revenit si noi de prin pribegii, de fapt ieri am venit dar comp meu a mers ca dracu si n-am reusit deloc sa intru pe DC. Cuscra vad ca m-ai "ochit" imediat (soacra nu gluma)

A fost minunat, vremea a fost dementiala, marea calda calda si fara nici un val. Miruna s-a balacit non stop, cum ajungeam pe plaja nu era chip sa ne instalam si noi cu sezlong, umbrela, etc ca mami trebuia sa se dezbrace repede si hop in apa ca altfel era jale..ne stia toata statiunea

Prima zi a fost mai reticenta, a intrat doar cu piciorusele un pic si a vrut afara, drept ptr care i-am pus apa in piscinutza ei si s-a balacit pe plaja. A doua zi insa....n-o mai scoteam din apa, decat dupa tipetele de rigoare, plans..un intreg tam tam. Partea cea mai haioasa a fost ca dupa ce facea repede 2 bai in mare cu joaca si balaceala o stergeam si o puneam in carut si adormea instantaneu, asa ca am putut sa ne "ciocolatim" si noi nitel.
Cu mancarica n-am avut probleme, a fost cuminte, a mancat de toate cu noi la terasa (lasagna, tortelini, ciorbitza, inghetata - gustat bineinteles), deci per total ma declar SUPER MULTUMITA!!!!!

Multumim celor care ne-au urat de ziua noastra si va pupam cu mult drag

Dau send ca e cam lung mesajul si revin ca mai am de pove

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 7 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput