Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (76)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dayssy spune:

Am uitat sa va spun ca si Dragos a lins sapunul in seara asta. Asa ca deschidem clubul mancatorilor de sapun.
Si o intrebare: Noi de ce nu mai aparem cu poza la promotie???? ca de trimis am trimis-o!!!! Poate acum imi raspunde si mie cineva. Sper!!!

Alina si bb Dragos (11 noiembrie 2005)
Dragos
Varsta Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

quote:
Originally posted by dayssy
De vineri l-am trecut pe lapte Fulga UHT 1,5% si e f bine, mananca mai mult decat formula. Masa de pranz deja nu mai stiu ce sa-i dau ca s-a cam saturat de cele clasice. Azi i-am facut "fripturica cu sos" si i-a placut tare mult.


cum ii dai lapticul fulga? Simplu? ii pui zahar la fiert? il combini cu apa? Ca ma bate si pe mine un gand nebun sa incerc lapte fulga 3,5%desi papa bine formula.

Gabita si Mateea Ioana 7.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayssy spune:

Gabitaco, Fulga UHT 1,5% fiert. Fara zahar, fara sare. Seara i-i dau 210ml cu 5 masuri de cereale, iar dimineata 120ml cu 2 masuri, pt ca mai mult nu bea.

Alina si bb Dragos (11 noiembrie 2005)
Dragos
Varsta Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Iaca am reusit sa pun si un filmulet cu pitica mea la mare
www.dropshots.com/day.php?userid=125123&cdate=20060817&ctime=101750" target="_blank"> Mateea la mare


Gabita si Mateea Ioana 7.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

dayssy, Mateea bea 230 formula dim si 200-230 seara fara cereale. Cereale ii pun in iaurt la ora 18 si in piureul de legume.Mi se pare ca bea cam putin laptic ...da ce sa facem, bine ca il bea si pe asta.

Gabita si Mateea Ioana 7.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

ia sa verific daca am reusit sa pun filmuletul la semnatura....

Gabita si Mateea Ioana 7.12.2005
www.dropshots.com/day.php?userid=125123&cdate=20060817&ctime=101750" target="_blank"> Mateea la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Salutare ,abia mi-a adormit pruncu' ,nu avea somn ,ca am fost afata si a adormit pe la 19:30 si s-a trezit la 21:00 cind ne-am intors ,s-a foit si marait pina acum ca nu putea adormi.
Fetele nu va grabiti cu laptele ,,fulga''?Eu zic ca e cam devreme dar fiecare hotaraste pentru copilul lui ,mie dr. mi-a zis ca dupa un an il putem da bebicilor ...
Stiti ceva de Madau?Am vazut-o online pe yahoo azi ,cred ca s-a intors de la mare dar nu a scris deloc,o fi suparata ???
Am si eu o intrebare:in cat timp tre' sa-i creasca dintosii ?Ca lui Orlando i-au dat la 7 luni si respectiv 7luni jumate (cei de jos) iar de atunci n-au mai crescut ,au ramas mititei ,e vreo problema?
Eu cereale ii dau doar de orez de la Milupa ,2 seara ,2 dimineata si atit ,cele cu lapte nu ile pot da din cauza intolerantei ,asa ca noi ramanem tot la cele de orez !

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE 8 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona dragusin spune:

Dupa doua ore de cautari a manivelei calculatorului,am reusit sa mai pun citeva poze!
Nu am inteles insa si cum ar fi trebuit sa fac sa apara albume ca la voi dar tot e ceva.Mai ales ca din gresala am pus si o poza cu mine si o sa vedeti cit sint de blonda
Acum o sa va rog frumos sa-mi spuneti si cum sterg o poza pe care nu o vreau in album.

Patricia maninca cereale o zi da una nu la masa de la 18 (milupa)pregatite cum scrie pe cutie.



SIMONA si PATRICIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayssy spune:

Gabitaco eu i-am inlocuit formula cu laptele exact cantitatea care o avea. Vezi si tu cum il agreeaza. Dar neaparat fiert, chiar daca e UHT. Si sa ai grija la reactii gen voma, diaree. Inca n-am inceput sa-i maresc cantitatea, mai astept inca reactii.

Alina si bb Dragos (11 noiembrie 2005)
Dragos
Varsta Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

dayssy noi oricum papam formula si vad ca ii place...deci nu as avea motiv sa o schimb...Da ma mananca pe nine pe undeva...sa vad daca alt lapte ii place mai mult. Oricum mergem pe lapte topfer cat mai mult posibil.

Gabita si Mateea Ioana 7.12.2005
www.dropshots.com/day.php?userid=125123&cdate=20060817&ctime=101750" target="_blank"> Mateea la mare

Mergi la inceput