Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Ioana, o iertam pe Maria pentru pupicul trimis lui Simonel. Oricum, vedem ca e destul de curtat baiatul, cam multe fetite il admira. Ce noroc pe noi ca e al nostru

Tania Si mie mi-a fost dor sa postez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Camelia, si eu suspectez o candida, Maria a avut si ea, mi-am dat seama dupa ce nu a trecut cu diverse alifii (mai putin antibiotic). Plus ca ii aparuse si in gura, deci era clara problemuta. Dar la noi era prezenta si la popou.

Meems, asa-i ca-ti creste inima cand vezi ca lui ginerica ii creste cota de piata?

Apropos de scutece, azi i-am spus lui tati sa ia deja pampers nr 5, ca astea 4+ mi se pare ca lasa urme deja. SI totusi 5 sunt cam mari. La noi nu am auzit de diversitatile astea de scutece, na, suntem in Moldova, ma bate un gand sa probez de la Billa, scutecele Clever, ati auzit careva de ele?

Tania, spor la impachetat.
Noi ne gandeam sa mergem in Grecia, la Halkidiki, dupa 18 septembrie si ati vazut ce prapad e acolo? Pai se duce naibii turismul din zona cu incendiiile alea.

Pup si eu fetele din schimbul doi, imi face mare placere sa citesc cand posteaza, chiar daca nu raspund nominal.

Poate mai indrazneste careva sa spuna ca scrie degeaba, ca vedeti voi.

Alinuuuuuuush, te asteptam.

Dordia e la mare, Corap cred ca e la Viena, cel putin intentiona sa ajunga, Madau e la mare.
Noapte buna!!!


Ioana si Maria (29.11.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Intru si eu rpd,intre un dus si un bibe facut la repezeala sa-i zic Gandacicii numai de bine pentru noul samburel din burtik,sa creasca armonios si sanatos,si sa fie cel putin la fel de cumintel ca Bogdanel!!

Cat despre noi:Stefanel e f fericit ca l-am lasat pe jos,deci nu mai maraie,ca nu mai are timp de-atatea cabluri de mestecat...

Va pup pe toate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Ioana, iti multumesc si tie pentru raspuns... maine luam masuri !
Acum fuga la baitza si la nani, cel putin asa sper, dupa ce a dormit Dariuca mea dela 5 la 7:30!


Camy & Daria
POZE DE LA MARE
Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Ioana, este un subiect despre scutece la Parinti intreaba...
http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52868
Despre Clever... parca numai rele am citit pe-acolo, vezi si tu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Cami, dupa cum descria Bic funduletzul Smarandei,Simon facuse si el candidoza aceea la popou!Noua ne-a trecut cu Nivea Wundschutz Creme!
E super buna ,contine 20 %zinc+pantenol(cu ce si-a rezolvat Felicia bikini line), ulei din germeni de griu.
Ti-am admirat odrasla , la mare!ce sa mai....doar superlative la adresa ei si nu numai, toti bebeii sunt super reusiti!

Maria,nu cumva a expirat cutia ta de cereale, daca ai deschis-o acum cinci luni????
Eu cred ca ar cam trebui epuizate , in maxim 3 saptamini!
Al meu papa cereale la masa de 17-18, dar nu am o masura, pun apa din oki si adaug cereale pina se face ca o crema omogena!Uneori ii mai adaug biscuiti/banana/mar.

Silvia, culmea, multi bebei de pe-aci iubesc rontaitul de cabluri!Al meu le savureaza , cu mai multa pofta decit supa!

Ma laudam zilele trecute ca eu il pun pe Simon in carutz si pot sa mai trebaluiesc prin bucatarie!Gata, minunea nu tine decit 3 zile, nu mai am scapare, vrea pe jos la cabluri sau in bratze!Va fi o perioada foarte grea pina va incepe sa mearga!


Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Amalia, piticot de BBALINUSH,daca mami nu vrea sa mai scrie, ia fa bine, logheaza-te tu,si da-ne niste vesti!

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Maria-alexia, saru' mana de link. Tocmai am aflat si eu ca se gasesc de la Mamia la Gima, maine musai ajung acolo.
byeeeee


Ioana si Maria (29.11.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

gandacioaico....
bravo! super!
ma bucur mult si numai bine!

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

piticul la 6 si la 7 luni

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayssy spune:

Buna seara fetele,

Scuze pt lipsa dar Dragos ma tine super activa toata ziua, iar nopatea dau stingerea o data cu el. Azi sunt mai putin obosita ca am bagat putin somn cu el.
Are 5 dinti(in mai putin de o luna) si inca 3 pe vine. Ma trezeste noaptea de cate ori poate, deja am uitat numarul, iar in we cand e la bunica doooooooooooooorm de nu se poate. De ceva vreme a invatat sa se ridice in picioare si numai asta face. Iar eu trebuie sa stau cu ochii pe el ca se mai lasa pe spate si mi-e frica de vreo lovitura naspa. A invatat sa se urce si sa se dea jos din pat dar tot sub ochii mei. Vorbeste de ma doare capul. Bate din palme si zice "Bao".
De vineri l-am trecut pe lapte Fulga UHT 1,5% si e f bine, mananca mai mult decat formula. Masa de pranz deja nu mai stiu ce sa-i dau ca s-a cam saturat de cele clasice. Azi i-am facut "fripturica cu sos" si i-a placut tare mult.
Gandacico felicitari!!!!!!! Sa ai sarcina usoara si nastere la fel.
Si eu il vreau pe bb2 dar sotul nu. Si nu stiu cum sa fac sa-l conving. Toata lumea ii spune ca e mai bine cu 2 dar el nu vrea sa auda de al 2lea. O sa vad pana la urma cum o scot la capat. Ceva sfaturi????
Noi o sa plecam la munte undeva dupa 11 sept cu socrii mei. Sa vedem cum o sa ne incapa bagajele in masina. Are cineva sine de portbagaj pt Megane2??? Ca portbagajul il avem(ala de pus deasupra). Am facut eu un recensamant si nu-mi ajung cele 520 l de la portbagaj numai pt Dragos, pt vreo sapt. Asa ca ne mai trebuie unul si pt ale noastre.
Dragos mananca cereale de la 6 luni in fiecare seara cate 5-6 masuri (de la Nan) in bibe de seara. Iar acum pt ca au fost pb cu dintii si nu manca f bine l-am trecut pe 4 mese si dim in lapte ii mai pun 2 masuri.
Se vede ca n-am mai scris de mult ca m-am cam lungit.
Melkule de la DRagos pt Daria si pt tine.
Multi pupici

Alina si bb Dragos (11 noiembrie 2005)
Dragos
Varsta Dragos

Mergi la inceput