Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-11

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Tare draguta fata esti Ioana, si meriti toata atentia pe care ti-o putem noi acorda pentru ca si tu la randul tau ai fost alaturi de toate fetele. Asa ca nu te simti ca povestesti prea mult, mult de tot vrem si noi sa auzim de la tine. Ca e de bine sau de rau aici suntem cu toate pentru a ne sustine una pe cealalta. ce alta treaba avem? Vesela si optimista asa vreau sa te vad, sa astepti sau sa te bucuri nu conteaza noi suntem aici. Pentru tine si pentru fiecare.

LauraVoinicu, tu cumintica cum esti, asteapta acolo si nu te ingrijora, aici snt daca iti vine sa dai cu ceva dupa oameni, te pup si te sustin. As lua eu Duphastonul pentru sustinere...dar ce l-as mai lua, insa am impresia ca daca il iau il iau numai ca sa il provoc pe CM asta care se cam lasa asteptat. Si am si sanii mariti si un pic durerosi. De aceea il astept pe CM si nu l-as forta sa vina si el singurel...
Oare pot sa iau Duphaston fara reteta? Si ovamit imi va trebui, dar dupa ce il sun pe T.
Pup toate fetele si spor la intalneala de la cabinet pentru fetele ce se controleaza astazi

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Ioana, io fata dulce, inca nu e nimic pierdut, pana nu vin rusii, doar stii asta. Offf, scumpa mea, te inteleg atat de bine mai ales ca si eu luna asta am avut exact aceeasi stare ca si tine... poate la tine va fi cu happy-end! Stiu ca nu esti de fier iubita, dar te rog eu, indiferent cum o sa fie, zambeste frumos cum numai tu stii! asaa... vezi, ce frumos iti sta? si bebicului ii place muuult cand zambesti si o sa vina mai repede la mamica lui!

Lauravoinicu, tin pumnii stransi sa dea roade foliculasii tai de luna asta!

toate fetele!

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariana1 spune:

Buna fetele,
Cat sunteti de dragute si optimiste voi! Eu sunt ziua 2 si mai am de asteptat o luna pana la operatie. L-am sunat ieri pe T. si mi-a spus ca peste 2 saptameni termina cu renovarile. Asa ca mai am de asteptat pana sa vad o speranta si la mine. Am o colega la servici care este in luna a 7-a, are un baietel grasunel, iar saptamana asta am aflat ca o alta colega a mea este insarcinata. Nu stiu, nu pot spune ca sunt invidioasa, ma bucur pentru ele, dar cu cat aflu despre mai multe fete care isi implinesc visul asta si care nu s-au chinuit asa ca noi, ma apuca o stare de depresie, de neimplinire ca om.... Nu credeam niciodata ca voi ajunge in situatia asta, ca imi va fi atat de greu sa fac un copil. In familia mea nu a intampinat nimeni greutati de felul asta, copii au venit de la sine.
Cand am aflat ca nici luna asta nu fac operatia am plans toata ziua, parca mi se naruise tot visul meu de a deveni mama. Imi este frica de operatie si tocmai de aceea vreau sa trec mai repede de ea, imi este frica ca imi pierd curajul.
Va las acum sa nu va molipsesc si pe voi cu depresia mea. Insa ma bucur ca am cui impartasi gandurile mele.
Va pup drag pe toate.

Ariana1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hitomi spune:

Buna fetelor !
Eu m-am reintors la lupta .Am fost saptamana trecuta la dl .doctor si luna aceasta voi incepe stimulare cu Menogon si monitorizare .Este prima luna de monitorizare si tratament si am mari emotii ,in ceea ce priveste injectiile cu Menogon .Voi ati facut careva acest tratament ? Va rog sa-mi dati vreo idee ,unde as putea sa fac injectiile ?
Va doresc o luna plina de reusite !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Hei hei ce-i cu starea asta aici dragutelor? Vreti sa cadem toate in butoi? Haide, fruntea sus, o sa reusim toate pana la urma. TREBUIE!
Ioana, Ariana , va inteleg perfect si suntem toate alaturi de voi, trebuie sa fim optimiste si sa gandim pozitiv, DD ne va auzi rugaciunile si ne va aduce curand, stiu eu.
Clau deci a mai trecut o zi si nu au venit uratii. Eu sper in continuare pt tine fata frumoasa.
Lauravoinicu stai cumintica sa se aseze bine bebele in burtica. Pup fata zambareata si optimista, ca asta mi-a placut cel mai mult la tine cand ne-am intalnit, vorbeai cu atata convingere ca o sa avem toate copilasii doriti
Amely, cu mine nu mai vorbesti? Am vazut ca-ti faci analize, te pregatesti de IA in septembrie?
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_id spune:

prea sunteti triste dragele mele....ce e cu starea asta?? afara e soare, e cald, toata natura vibreaza de energie si voi va inecati in melancolie. hai sa va inveselesc eu putin....ca urmare a starii mele de bine sotul meu m-a amenintat ca divorteaza pentru ca abuzez de statutul meu de sotie si imi cer drepturile(). a zis ca am facut dreptul numai sa pot sa-l bat pe el la cap cu ce drepturi si ce obligatii au sotii in casatorie.Am avut o intreaba dezbatere pe tema " ce ar zice judecatorul daca i-ar spune ca divorteaza pt ca nu mai poate face fata .am ajuns la concluzia ca tot eu as castiga si ca atare am abuzat in continuare de el:)
sper sa iasa ceva....
am emotii pt azi
vezi ca eu de la duphaston am ramas prima oara insarcinata asa ca.....iti tin pumnii
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Cum sa nu vorbesc eu cu draguta mea Alexia? Da scumpa, iar m-am apucat de analize... as vrea intr-adevar sa fac IAS prin septembrie-octombrie, dar mi-a mai scazut nitel entuziamul mai ales cand m-am lamurit ce rata mica de suces au inseminarile... Dar cum incercarea moarte n-are, o voi face si pe asta, sa nu zic ca n-am incercat. Mai nasol e cu stimularea, ca inca nu mi-a dat nimeni... poate il conving pe T. sa imi prescrie ceva usor, pt. inceput (desi mi-e o frica de chisturi...)

Hitomi, cine ti-a prescris stimularea cu menogon, dr. T? de ce nu ti-a dat mai intai stimulare mai usoara? de fapt, sincera sa fiu, ma gandeam ca poate imi da si mie direct menogon, sa nu ma mai "incurc"... apropos, de unde ai luat menogon? ca stiu ca nu se mai gaseste. Eu ma gandeam sa fac rost de puregon, Silvana a fost o dulce si mi-a zis ca ea oricum nu-l foloseste... Oricum, trebuie sa discut mai intai cu nenea ca si la mine ar fi tot prima stimulare...

Ariana, sa stii ca si eu simt uneori ceva oarecum asemanator cu invidia cand vad colege/prietene mai tinere sau de o varsta cu mine care deja se gandesc la al doilea copil. Mi se intampla chiar sa refuz o invitatie la mot/aniversare bebe pt. ca nu sunt intr-o pasa extrem de proasta si mi-e teama ca nu voi putea face fata. Nu e nici o rusine sa simtim asta, nu inseamna ca suntem uracioase, sau ca nu ne bucuram pentru prietenii/colegii nostri, e pur si simplu o frustrare normala, doar ne dorim si noi atat de mult, si nu intelegem de ce la ei da, si la noi nu... Cu ce am gresit? E greu, e foarte greu de inteles. Dar va veni si vremea noastra, fii sigura de asta!

fetele frumoase!

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

quote:
Originally posted by ana_id
...sotul meu m-a amenintat ca divorteaza pentru ca abuzez de statutul meu de sotie si imi cer drepturile(). ...


asa "abuz" mai zic si eu! al meu sot ar fi in al noualea cer! si banuiesc ca si al tau e la fel, dar glumeste pe seama ta! Dati-i bataie, poate iese ceva bun din treaba asta!

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Amely cunosc, cunosc treaba cu 'entuziasmul', cam asa simt si eu luna asta in legatura cu ISA, dar nu dau inapoi, o fac luna asta fie ce-o fi. Eu fac stimulare usoara 'cica' cu Ova mit si tot ma simt cam nasol sau sunt eu fitzoasa

Ana ai fost tare spor la treaba in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_id spune:

iti dai seama ca glumeste.....e doar socat de cheful meu de......viata..

Mergi la inceput