Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-11

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

vin si eu la tutunici , plina de speranta!
Zeno, ai programare dupa mine; ar tb sa ne luam de mana, k si eu am emotii...tot prima programare. si grea e asteptarea...Amely, saru'mana mult de info!



Nunta noastra - 3 Iunie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_id spune:

vineri nu merge nimeni la consultatie pe la 5.30? adica in jur de, ca
atunci merg eu..

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salomea spune:

Salutari tututror tutunareselor!
Ma apot declara si eu ceva tutunareasa desi am ajuns mai rar pe la d-nul doctor, dar am maaare incredere in el. Stiu ca el e total impotriva hsg-ului si am refuzat pana de curand sa fac si eu asa ceva, numai ca vazand ca se fac aproape 3 ani de cand nimic am zis ca poate ar fi timpul sa incerc un hsg. Credeti ca o sa se supere daca ii zic ca vreau sa fac hsg in ciuda recomandarilor lui? Si mi-ati putea recomanda un doctor foarte bun cu care sa fac acest hsg?
Pe de alta parte, luna viitoare fiind ultima in care o sa mai fiu in tara as vrea sa fac un set de monitorizari la el, numai ca stiu (de la el) ca ecograful de la cabinetul dansului (particular) nu e foarte performant ca si claritate cel putin, si ca cel de la elias e mult mai bun. Aveti idee cum as putea sa ii cer sa fac aceste monitorizari la spital la elias? Ma duc pur si simplu dimineata la spital in ziua x si il rog sa imi faca o ecografie sau trebuie sa vorbesc cu el dinainte sa vad daca ma poate primi?
Sper sa cunoasteti mai bine ca mine care e protocolul cu programarile astea si sa ma ajutati si pe mine... Merci anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Salomea lasa-ma sa-ti raspund io....se supara este putin spus, era sa ma dea afara din cabinet cand a auzit ca am facut HSG fara recomandarea dansului. Asta este, trebuia sa-mi iasa din cap ca am facut-o si pe asta, nu am vrut sa trec direct la laparoscopie. Eu zic sa nu-i spui ca vrei sa o faci, dar iti trebuie trimitere de la medic pt HSG, eu am facut la Giulesti dar inainte fusesem la un alt medic de acolo si el chiar imi recomandase analiza. Nu stiu ce sa zic, daca vrei neaparat sa o faci, mergi si tu la un control la un medic din Giulesti, il rogi sa-ti dea o trimitere si gata. Pt ca oricum, nu-ti face HSG-ul medicul ginecolog (decat f rar), iti face medicul radiolog.
In privinta monitorizarilor, stai linistita pt ca doar la prima programare (in prima zi de monitorizare) te cheama la cabinet, restul zilelor mergi la elias dimineata
Bafta multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salomea spune:

Alexia, merci mult de sfat! N-am sa-i zic atunci de hsg, dar tu zici ca numai la giulesti se poate face acest hsg? Sau in orice caz, numai intr-un spital? Si doar cu trimitere? Ma gandesc sa incerc la medsana, dar daca nu stiu pe nimeni nici acolo...
Ma bucur ca ne cheama la spital pentru monitorizari.
pupici la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Ce frumos ai spus Ana_id! Eu nu merg Vineri la dr. pt ca nu am de ce, dar parca tare as veni sa mai vad si eu fete dragi!
Va pup mult. Si nu, nu cred ca e ceva, astazi dimineata temperatura era 36.9 pe cand toate zilele astea se incapatana sa fie peste 37,1 sau 37,2./ Asa ca ma cam resemnez. Nu face nimic, ma duc la Dr T din nou pentru o luna de monitorizare cu stuimulare. Sunt vesela, nu mai sunt trista! Vine weekend-ul!!!

Pup

Clau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!!!
Un nou capitol plin de noi gravidute va doresc!!! Va multumesc pentru incurajari fetelor, dar eu nu sunt chiar asa de optimista, sau cel putin nu vreau sa ma cu apa chioara. Ieri dupa CS am mai avut o pata roz, asa ca inclin sa cred ca se apropie rushii. Azi nu am mai avut nimic, dar m-a durut capul f. tare si pe mine ma doare asa si inainte de CM, asa ca sunt mai multe simptome de SPM, decat de bebe. Astept acum, nu am ce face, e doar z20, asa ca nu poate fi vorba de test acum.
Bun venit noilor tutunarese si inmultiti va rog lista gravidutelor!!!
Kitty_nic, Felicia, Ellis, Amely, Zenobia, Alexia28, Claucia, Lauravoinicu, va multumesc, sunteti dragute si as vrea sa fiu si eu asa de increzatoare ca voi, dar eu sunt putin mai pesimista acum, sper sa-mi treaca!!!

Si va veni cu siguranta o zi in care-ti voi zambi implinita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Ioana, nu fi iubita mea pesimista, stiu ca e greu, si mie imi e greu, iti vine sa opresti timpul in loc ca sa intelegi, parca are corpul mintea lui si face ce vrea el. De fapt oricum cam face ce vrea el...
Lasa, nu ai de ce sa te ingrijorezi pana nu stii ceva cu siguranta.
Pana nu vin rushii asa cum sunt ei mai navalitori sau pana nu este ceva concret nu-ti mai bate capul, oricum nu avem cum sa oprim unele lucruri de a se intampla si nici forta altele. Asta e, cu ajutorul lui Dumnezeu poate vine un bb si la noi si corpul va trebui sa fie cuminte sa nu mai supere fata.
Eu sunt increzatoare pentru tine. Tu care esti atat de optimista si de vesela, esti o veselie intreaga cu toata lumea, stiu e altfel cand ai tu nevoie de atentie si de suport... noi suntem aici pentru tine fata scumpa si te pupam mult!

Eu la fel... in curand nici nu o sa mai am ce sa spun ca prea e la fel, nici o noutate. Dar nu ma las. Stau stau mai astept si iau Duphaston daca e ca sa vina. Desi tare as fi vrut sa vina singurel si normal... Uf.

Pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Ioana , hai ca sper eu pt tine , eu zic ca astea sunt semne de implantare , nu stiu , nu prea ma pricep ....... dar am eu un sentiment , eu cu cine mai astept vreo saptamana ..??
Hai nu fi pesimista , fi vesela cum esti tu de obicei......
Claucia , vezi sa nu iei duphastonul pt sustinerea sarcini , eu asta iti doresc.........
Eu nimic deosebit , incerc sa stau cumintica , nu ma doare burta , dar ma dor sanii ceva de speriat , asa am patit si data trecuta , e posibil sa fie de la utrogestan?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Claucia si Lauravoinicu va admir pentru rabdarea de care dati dovada voi si va multumesc Eu asa sunt, mai temperamentala, in general optimista, dar mai cad si eu uneori, ca doar nu sunt din fier. Adevarul e ca nu trebuie sa-ti faci sperante prea mari niciodata, pentru ca daca nu se intampla, caderea e mult prea dureroasa. Cand nu m-am gandit prea mult si nici nu s-a intamplat minunea, am trecut chiar usor peste, dar acum sunt suparata pe mine, ca m-am lasat prada valului. Asta e, nu ma bagati in seama, nici nu vreau atentie deosebita, va spun doar ce simt, pentru ca voi ma intelegeti cel mai bine. Sotului evit sa-i spun toate aceste lucruri, ii spun doar esentialul si nici el nu ma mai streseaza cu intrebarile. Daca incep sa-i spun: cred ca sunt si pe urma: cred ca vine CM, il bulversez total. El nu are cum sa inteleaga tot prin ce trecem noi luna de luna, oricat de mult i-as povesti. Asa ca voi a-ti ramas, sa va stresez, ma iertati, daca sunt prea patetica!! I-mi trece mie odata si odata, nu ma tine mult, va promit!!!
Lauravoinicu sanii te dor de la utrogestan si poate de la bebe!!! I-ti tin pumnii sa fie asa!!!
Si va veni cu siguranta o zi in care-ti voi zambi implinita!!

Mergi la inceput