Mamici de sept-oct 2006 (63)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicolstoy spune:

Mirabelac , tot ce pot sa-ti spun e ca Vladut nu a fost infasat decat in maternitate si daca stau bine sa ma gandesc, nu era infasat in adevaratul sens al cuvantului pt ca era cu Pampers.Are piciorusele drepte, caci se pare ca asta ar motivul pt care se tot infasau copii...din cate am auzit eu cel putin.

Nicol 36+ si Vladut (1 aprilie 2003)

POZE
NUNTA
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74827" target="_blank"> Nascut pe 1 aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

Mey fetelor, ma distreaza asta micu' al meu...da niste sutulete pe la sani de ii ridica(si cam are de munca nu gluma), de parca ar vrea sa fie sigur intr-una ca ii are acolo, ii verifica intr-una.


35+RADU ANDREI

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dori_ch/album?.dir=62d5re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Flori, poate iti aduci aminte sau macar zi-mi ce scrie pe eticheta...

Pt fetele care nasc la Municipal, este pe B1 invitata Dr. Elena Jianu (neonatolog/pediatru) de care am auzit ca este f buna, face si vizite la domiciliu...

Sandra 32+ burtik + poze

inca un pic
mare si munte
BB 28sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mini_me spune:

Gripo ii controleaza sa vada daca sunt pregatiti pentru el

mini_me 32+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Gripo, dosarul se depune dupa terminarea postnatalului, nu dupa nastere imediat. Eu ziceam ca din oct cand nasc pana in ian cand se termina cele 126zile sa depun dosarul, sa aiba timp sa-l "proceseze" mintile luminate ca sa nu stau fara bani 2luni si sa-i primesc retroactiv, ci la zi.

Sandra 32+ burtik + poze

inca un pic
mare si munte
BB 28sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Buna dimineata burtici! Nu prea postez da` sa stiti ca va citesc din scoarta in scoarta. Noi suntem bine, crestem si..." boxam" de mama focului.
Pe vremea lui Ceausescu in maternitati nu exista sistemul Rooming-in si erau 2-3 asistente la 50-60 de nou-nascuti. Va dati seama ce ar fi insemnat,la fiecare 3 ore cand bb-ii tb schimbati,sa deschei si sa inchei atata amar de nasturei!! Plus ca intr-adevar,nu sponsoriza(evident)nimeni spitalele cu pampers.
pupice
Dana29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Asta cu infasatul ca o sarma e o barbarie, iar chestia cu picioarele strambe daca n-au fost legate, o mare gogomanie... Bietii bebei... ati vazut cum se mai agita ei si "pedaleaza", dau in continuu din piciorushe daca sunt lasati in voia lor... cum sa-i legi, cred ca se simt tare rau...

Eloise 31+ cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

Sheryll si eu imi iau concediu prenatal de pe 1 sept si atunci voi avea 32 sapt si cateva zile. Sper sa fie bine asa...

30+

Varsta_bebe_
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

Acu ma duc sa citesc din urma ca am ajuns abia la pag 13 din cap.62. Mai am mult de rrecuperat.

30+

Varsta_bebe_
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

wow fetelor intru si eu acuma dupa cateva zile de absenta si ce sa vad: in listuta avem 2 bebe. Draga Bibi sa-ti traiasca minunea mica, sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii!
Eu fetelor sunt bine, tot ma plimb , intr-o zi sunt in Baia-Mare, in alta in Cluj ,2-3 zile la parinti, iar zilele astea trebuie sa merg pe la serviciu si banca sa-mi reinnoiesc cardul caci mi-a expirat, etc. Am in schimb si o nelamurire: de cateva dimineti ma trezesc din cauza durerilor de picioare, mai exact la incheieturi, parca oasele dor, habar nu am cum sa explic. Voi ati patit asa ceva? sau stiti de la ce ar putea fi?
pupici la toate burticutele!

33+

mai avem un pic...

Mergi la inceput