Mamici de sept-oct 2006 (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Slava Domnului ca exista PAMPERS !!!

Sandra 32+ burtik + poze

inca un pic
mare si munte
BB 28sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

buna dimi!

fetelor din buc, ziceti-mi si mie va rog, unde anume in piata obor sunt tarabe cu haine si alte chestii? ca eu cand am fost de-am luat cosuletzul ala, n-am gasit decat tarabele de pietzari cu legume...n-am vazut tarabe de haine!

va rogggg, raspundeti-mi si mie daca stiti ca vreau sa ma duc azi sa mai iau ceva pt bb!



raluca 35+
cu alexia-maria
pozishoare
...vinealexutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolstoy spune:

Buna fetelor,

Noi azi intram in saptamana 36 .

Ignatica , referitor la colici,la noi a functionat Bonisan ( e pe baza de plante),cate 5 picaturi,daca imi amintesc bine,dar eventual mai intreaba medicul pediatru.

Am asa o stare de leneeeee si Vladutu' tot trage de mine ,ba vrea una,ba alta... Vai si am auzit ce caldura vine...sambata 37-40 de grade.....,cred ca trebuie sa evadam din Bucuresti.



Nicol 36+ si Vladut (1 aprilie 2003)

POZE
NUNTA
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74827" target="_blank"> Nascut pe 1 aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

Asta cu sexul copilului....eu nu prea am vrut sa ma bag in seama la acest subiect. In primul rand, si eu si sotul "am simtit" ca o sa avem fata, si fu cu putza, de am ramas socati, desi, o viata intreaga, daca ma intreba cineva ce si cati copii vreau eu spuneam "3 baieti", si, totusi, cand am ramas insarcinata, instinctul m-a inselat. Oricum, motto-ul meu in viata este" AI GRIJA CE-TI DORESTI, CA S-AR PUTEA SA TI SE IMPLINEASCA!". Cat despre ce zic ceilalti...toata lumea se uita la mine cu compatimire cand le spun ca e baietzel, si, cei mai multi imi spun "lasa, ca poate s-a inselat echograful", iar eu, de fiecare data raman cu un gust amar in gura, de parca copilul meu ar avea ceva numai pentru faptul ca e baietzel. Si ma doare sufletul, pentru ca-l iubesc deja enorm.

35+RADU ANDREI

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dori_ch/album?.dir=62d5re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mini_me spune:

Mirabelac eu una o sa o tin cu pampers si hainute pentru ca nu sunt de acord cu infasatul si legatul copiilor ca sarmalele. Daca as tine-o infasata ca o sarmaluta s-ar uita lumea aici la mine ca la o ciudatenie. Asta e alta chestie care am vazut ca numai la romani se practica: infasatul copiilor si legatul picioarelor pana la x luni ca sa nu aiba picioare strambe cand cresc. Daca ar fi asa toata populatia globului ar avea picioare strambe cu exceptia romanilor.
O sa o tin invelita intr-o paturica cand va fi cazul, dar nu infasata in sensul clasic romanesc.

mini_me 32+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

RALU hainutze gasesti in magazinul obor, care e alcatuit tot din tarabe, nu afara.

35+RADU ANDREI

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dori_ch/album?.dir=62d5re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

microbu, am luat setul acela de body de la baby expo dar nu mai stiu firma care le vindea

Floricika 36+ cu David Stefan
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

Cat despre dosarul ala, eu zic ca exista totusi o logica in a face dosarul DUPA ce nasti, pentru ca nu se stie DOAMNE FERESTE1 ce se poate intampla, lipsa de ... ce vreti voi e in durata de 2 luni, dar traim in Romania, si asta ne ocupa tot timpul, dupa cum bine a spus sora lu Mircea Badea.

35+RADU ANDREI

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dori_ch/album?.dir=62d5re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyana spune:

mirabela, cand ma gandesc la bebe legat in scutece omida care are doar capul afara mi se face rau.
mama nu ne-a legat pe nici unul din noi si n-am avut nici unul picioare strambe si nici capul turtit.
pe vremuri ii infasau si ii legau ca sa nu se desfaca. cam incomod pentru copil nu credeti?
era mai economicos decat sa cumperi hainute pentru bb asa mic cand oricum creste repede.
dar lumea a mai evoulat, nu mai fierbe nimeni scutece (decat cine vrea) pentru ca sunt cele de unica folosinta.
iar in legatura cu hainutele- le prefer in locul scutecelor. eu cred ca bb ar trebui sa se simta lejer, sa se miste cum vrea nu sa fie legat si "ambalat" in scutece, sau sa aiba o surpriza cand isi va vedea manutele si sa nu stie ce sunt alea.


30+ Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mini_me spune:

Ralukutza la Obor tarabele cu haine sunt in partea dreapta a magazinului, spre Primaria Sectorului 2, inainte de hala. Mai gasesti destule raioane cu hainute de bebe si in magazin.

mini_me 32+
poze

Mergi la inceput