Mamici de sept-oct 2006 (63)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

Na, ca mi-am incalcat promisiunea si am intrat. Cred ca am capatat dependenta

PUFY- Magne B6 il pot lua fara sa intreb pe nimeni? Si pe mine ma scoate din depresii, dar de cand am bb in brtk n-am mai luat! Multumesc de pont. Si eu sunt ingrijorata ca la echo bb era tot timpul mai mare cu o saptam si vineri mi-a spus ca e mai mic Prbl e ca nu avem ce face decat sa-i rugam sa mai creasca putin! Uite o pt tine

ELOISE- multumesc de incurajari! Adevarul e ca acum, pe finish- incepe neuronu' sa faca tot felul de scenarii si sa trezeasc tot felul de ... cat despre listeria, m-a incurajat si LALIQ cand a scris ca se inmulteste si-n frigider... Na, ca pana nasc nu mai mananc nimic din frigider

MIRABELA- am scris Listeria cu semnul intrebarii ca nu stiam de ea. La analizele uzuale mi-a dat rez intr-o zi!

GRIPO- daca dai search pe google vei gasi un link cu acest subiect chiar pe DC! AColo am citit cazul unei mamici care a avut listeria de la inceput si pana la finalul sarcinii! Acum are o super fetita!

ALESSIA80 34+
poze
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;29/st/20060925/k/fb69/preg.png[/image]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

adameasca, tu cate saptamani ai acum?

Floricika 36+ cu David Stefan
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

INNI-ce putin mai ai...te incadrezi la podium?

ILEANA-Offf, sa fie bb sanatos ca restul le rezolvi tu!

ALESSIA80 34+
poze
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;29/st/20060925/k/fb69/preg.png[/image]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanacn spune:

Buna fetelor,

Pufymic bine ai revenit. De de nu faci cezariana chiar inainte sa plece doctorul tau la conferinta? Nu cred ca e prea devreme cu 12 zile inainte de termen.
inni , te-ai intors la servici , te inteleg, si eu inca mai merg la servici, si inca full time, imi voi lua numai 2 zile libere inainte , si asta numai pentru ca ultima zi trebuie sa merg la spital pentru analize, la doctor pentru ultimile discutii... si chestii de astea.
Sotul meu a avut pana pe autostrada intr-o zona in care nu avea semnal la telefon. A stat acolo mai bine de 4 ore pana cand a trecut o masina de politie si a chemat ajutor , adica o firma care l-a tractat pana la primul exit si i-au rezolvat problema la masina, a ajuns acasa pe la 12 noaptea. Cum a iesit la exit m-a sunat de la un tel public, am fost tare ingrijorata .

Noi am cam pregatit tot pentru venirea lui bebe, mai avem de ansamblat caruciorul si fixat car seat-ul, dar le vom face in weekend, trebuie sa merg si cu masina la spalat inainte.
Nu prea mai am rabdare, stiu ca intr-o saptamana o voi tine pe ratusca in brate .

Oana 36+ cu Lisa Maria

Poze

Varsta Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Buna, burtici!

Multumesc celor care mi-au raspuns ieri.

Si acum, intrebarea de azi, ptr mamicile care au nascut cu epiziotomie: dupa cat timp v-ati reluat viata sexuala si cum a fost primul contact? Dureros? Neplacut? Aveti aceeasi sensibilitate locala ca inainte sau s-au diminuat senzatiile?

Inni, si eu ma duc zi de zi la farm, fara program, cand vreau eu, doar ca sa alung plictiseala...

Ingerasa, Adameasca, Cri, fiti curajoase si optimiste, curand veti fi cu bebeii in brate! Nastere usoara!

Sanatate la mamici si bebici!
Lili sapt 31 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

Pupicei la burticei si la mamici,

Pufymic, bine ai revenit din concediu. Ce curajoase sunteti sa plecati...noi ar trebui sa mergem la un botez la Calimanesti sapt viitoare dar mi-e frica sa nu nasc pe acolo, asa ca nu vom onora cu prezenta. Ma simt confortabil aproape de spital.

Alessia, hai ca ai fost haioasa cu mancarea din frigider. Nu ai de ce sa te stresezi. Chiar si un titru marit de peste 1/320 nu reprezinta neaparat infectie, ci un raspuns imun al organismului. Am citit multe cazuri de gravidutze care aveau titrul marit si au facut tratament antibiotic, insa tittrul nu a scazut toata sarcina, iar bebelusii au fost perfect sanatosi. Acum...mi-e si frica sa nu gasesti alt motiv de ingrijorare in mesajul postat de mine. Pupicei.

Ignatica, ma bucur tare pt bebe David ca e ok. Tineti-o tot asa.

Woawwwwwwwww, Inni, vei fi in capul listei de mamici. Supeeeeeeeeeeeeer...iti doresc o nastere usoara.

Ingerasa, nastere usoara si refacere rapida.

Cri, da-ne de veste despre tine!!!!!!!!!!!!

putzuruca 33+ cu Andreea-Iuliana

poze cu dragoste






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Deci incepem deja galeria pentru ingereasa, inni, Oanacn, cri, adameasca Nasteri usoare si bebei sanatosi!
Pufy, sunt sigura ca va fi totul bine pana la urma, nu-ti mai face griji
Vad ca va inchesuiti toate sa nasteti in august, numa' eu intru de maine in sapt. 37 si burta mea e tot sus si nici vreo presimtire n-am. Se pare ca bebelusei mele ii place tare mult acolo inauntru. O inteleg...

36 cu Maria Cornelia
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Ignatica- ma bucur mult ca bb David creste in greutate si ca voi sunteti bine.
Eloise- sincer ca decat vremea urata si friguroasa de saptamana trecuta prefer caldura asta.De frig ne-om satura noi la iarna.
Ingerasa- bafta multa sambata si sa fie asa cum vrei tu. Noi iti tinem pumnii.
Gripo- diareea nu e cumva din cauza fierului? Poate ca in combinatie cu fructele da o diaree si mai mare.Eu de o saptamana jumatate nu mai iau fier tocmai din aceasta cauza. Trebuie sa reiau dar in doza mai mica.
Adameasca- iti tinem pumnii sa fie totul OK iar bb sa stea in butik atat cat trebuie iar tensiunea ta sa se regleze.
Oanacn- nasoala faza cu pana de cauciuc. Daca era pe autostrada.in RO putea sa faca orice ca nimeni nu-l baga in seama.
Pufy- cred ca nu e prea repede daca nasti cu 2 sapt. inainte. Eu stiu ca e important sa treci de 38 de sapt.iar bb o sa creasca atat cat trebuie. Stii si tu ca masuratorile nu sunt intotdeauna ok .




Cristina siDragos (31.01.2004)+Victor
Poze
POZE YAHOO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

PUTZURUCAA fost o gluma! Adevarul e ca la ce paranoia am avut in ultima vreme nici nu ma mira ca nu mai stie nimeni cand glumesc.!
Nu mi-am facut analiza si cred ca nici nu mai e cazul sa o fac! Asta e, cu Dumnezeu inainte!


ALESSIA80 34+
poze
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;29/st/20060925/k/fb69/preg.png[/image]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Inni, Ileana, Oanacn, Cri, Ingereasa
Sper din suflet sa avem numai bebici sanatosi, cat mai la termen si mamici care se refac repede!

Totusi de Roxana01 nu mai stiti nimic?????

Oanacn nu voi naste mai repede cu medicul meu fiindca nu e adeptul cezarienelor "la rece"....prefera sa astepte declansarea travaliului....
O sa vedem cum va fi.....sper sa fie bine...indiferent de situatie!

Ma duc sa curat prima tura de vinete....

Pupici!


Ioana(35+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru
Poze Yahoo
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput