Mamici de sept-oct 2006 (63)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laliq spune:

again,

Pufy - bun venit acasa! Subscriu si eu la ce zice sotul tau. Nu te mai ingrjora. Vezi si tu ca dimensiunile lui bebe difera de la ecograf la ecograf. Eu merg o saptamana la un centru, cealalta la alt centru si diferentele la greutate bebe sunt destul de mari, dar nu mai imi bat capul pt ca oricum acestea sunt estimari.

Ileana, bine ca e bebelina in grafic cu greutatea, chiar daca vine mai repede. Sa fiti voi sanatoase! Si eu am placenta bitrana si daca n-o sa nasc prematur din cauza izoimunizarii o sa fie din cauza placentei. Cand mai mergi la doctor?

Gripo, Alssia si celelalte fete ingrijorate de Listeria - nu e cazul sa va alarmati inutil, infectia e rar intalanita in sarcina. Banui ca toate gravidutele constiinciose mananca lactate pasteurizate, spala bine fructele si legumele inainte de a le consuma, iar carnea o mananca bine preparata - asta e suficient pentru casapirea bacteriei oricat ar fi ea de "insistenta".
Alessia , de ce crezi tu ca esti o posibila "clienta" pentru toate problemele care pot aparea intr-o sarcina? Asa o sa fii si ca mamica? Relax, pls.

Inni - esti de basm cum ti-ai pus tu poseta pe umar in s38 si ai plecat... la servici. Pai asa nu m-as mira sa ne anunti maine sau in w-e ca bebelina a iesit si ea la aer. Io deja ma pregatesc sa-ti fac galerie .

Oana - bebe sanatos si refacere rapida iti urez si tie!

S-auzim de bine.

Larisa 29+ Horia Matei
mie-mi place in vacantza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

CRISNEMES, asa banui si eu, si i-am zis doctorei, dar ea a zis ca POATE fi si de la o infectie si ca de ce am asteptat atat, de-asta ma stressez atata, asta nu inseamna ca nu e de la fier, ca am observat, cand intrerup nu mai am nimik, chiar daca mananc fructe si alte alea. In fine, sa speram ca o sa fie bine.
Saptamana asta vad ca s-au adunat vestile mai putin bune, dar vreau sa urez din tot sufletul nastere usoara, fara atatea griji, si muuult laptic si bebei frumosi(oricum sunt) si sanatosi lui: INGEREASA, INNI, OANACN, CRI, ADAMEASCA.

35+RADU ANDREI

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dori_ch/album?.dir=62d5re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Stati asa...nu incepeti galeria pt. mine..ca nu cred ca nasc zilele astea. Daca era sa nasc.... nu-mi spunea medicul ????? Ca eu cred ca se obs daca esti cu cateva zile inainte de declansarea travaliului, nu ?
Adica io nu prea m-am gandit asa ca voi .
De medic m-am despartit cu "ne vedem saptamana viitoare".
Dar pt. ca sa nu ma ia pe nepregatite fug sa-mi fac bagajul.
Am dormit bustean...la noapte bufnitez sigur.


Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Fetelor, nu uitati de Credo! Si ea naste sapt viitoare.

Sanatate la mamici si bebici!
Lili sapt 31 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Inni, nu te-ai prins? Eu am inceput galeria in speranta ca voi castiga pariul cu tine!


Ignatica, ma bucur mult ca ne mai dai vesti despre voi. Tinem pumnii sa-i treaca repede icterul lui bebe David

36 cu Maria Cornelia
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Inni- cand incepe travaliul sigur nu vei fi pregatita .

Cristina siDragos (31.01.2004)+Victor
Poze
POZE YAHOO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

quote:
Originally posted by anangel_lexi

Inni, nu te-ai prins? Eu am inceput galeria in speranta ca voi castiga pariul cu tine!



Aaaa..vrei pampersu'...ai ?


Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

Buna fetelor!!!!!!!!

Din pacate nu mai am antivirus la PC asa incat de fiecare data cand am vrut sa va scriu m-a scos de pe net, mi s-a oprit pc-ul si tot felul de prostii ca-mi vine sa arunc laptopul. Dar nu am reusit sa fac rost de antivirus.
Asa ca voi fi fffff scurta. Le multumesc fetelor care ati intrebat de mine. Din pacate va citesc pe sarite din cauza antivirusului inexistent. INteleg ca suntem mai multe care suntem fff aproape de a naste. Sunt printre voi si eu, maxim sapt viitoare se va intampla. bebe e f mare, dar nu are chef sa iasa. Mi-a zis medicul ca as fi in sapt 39 dupa cum arata bebe. Dar lichidul este inca destul si capul copilului inca nu f jos. Experimentez niste mici contractii care ma fac sa sper, dar nimic altceva. In fiecare seara ma culc cu gandul ca noaptea urmatoare sau ziua urmatoare va fi decisiva si ... nimic.

Nu ma mai lungesc, sa nu ma scaota iar. Va dau vesti despre Cri: din pacate au internat-o in spital, are nu stiu ce ruptura de muschi si va trebui sa ramana internata vreo 2 saptamani. Mi-a spus sa nu va ingrijorati, ea este o optimista. Vroia doar sa stiti de ea si ca inca nu naste. Va sta sub supraveghere, inca vreo 2 sapt spera ea. Mi-as dori s-o vizitez maine la spital, asa ca, daca o voi face, revin cu vesti. Se gandea la Raluca si la Adameasca, care au avut tot timpul probl cu tensiunea. Acum si ea are, in plus picioarele fff umflate nu ii dau vesti bune.

inchei repede, sa nu ma scoata si iar sa nu va pot scrie.

Va pup si mi-e tare dor de voi!

Mult succes fetelor care urmeaza sa fie mamici zilele astea! Sper sa fiu printre ele! Am deja mesajul pregatit pt voi!!!

Roxana, +38 (sau 39?) sapt cu Daria Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Roxana, multa bafta si nastere usoara si tie ! Multumim mult pentru vestile despre Cri. Te rog, daca o vizitezi la spital sa-i transmiti toate gandurile noastre bune si sustinerea noastra.
Cri, iti tin pumnii sa fii sanatoasa, sa ti se refaca repede si bine (atat cat se poate) muschiuletii, sa-ti revina si tensiunea si picioarele la normal. Uite un pup super dulce de la mine si bebelusa mea pentru tine si bebelul tau

36 cu Maria Cornelia
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Inni, sa stii ca eu am totusi pampersul pregatit...pentru orice eventualitate

36 cu Maria Cornelia
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput