Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (75)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simona dragusin spune:

Buna fetelor.
ANDA,dr mi-a spus ca de curind se vb ca vigantolul ar fi valabil doar doua saptamini si de aceea a optat pt pastilute.
Calciu nu ne-a dat,a zis sa asteptam pina pe la sfirsitul lui septembrie cind ii vom face un set de analize.
Mi-a spus ca nu are rost sa o intep acum pt ca oricum nu-mi va schimba dozarea la vigantol ,fiind vara.
Deci pina atunci,f multe lactate,ficatei si suc de portocala si putina lamiie ,dar FF important,sucul in afara de faptul ca trebuie servit imediat dupa stoarcere nici nu trebuie mutat dintrun recipient in altul sau strecurat.Adica intervenit cit mai putin pt ca isi pierde imediat vitamina C.

Si sa raspund si eu la sondaje..
apa bea f putina nu stiu cita exact pt ca mai mult da pe bluzite ca o vrea numai din canuta.
kk o data pe zi
EU as vrea ca Patricia sa lucreze in diplomatie...ea..nu stiu ce ar vrea..
Mai sint bebici bolnaviori? daca da le uram sanatate daca nu... cu atit mai bine.

SIMONA si PATRICIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

Incerc si eu o postare rapida, pt ca am treeeaaabbbaaaa de nu o pot duce; m-am saturat si de interviuri cu toti ciudatii, si de rapoarte tembele pe care trebuie sa le corectez de 100 de ori si de subordnati pe care mi-e nu stiu cum sa ii atentionez ca au luat-o prin maracini. Trebuie sa ma fac rea. Adica sa imi iau iarasi concediu.
Noki cu casa, stress total. Azi ma duc sa fac actele la vanzare, deci diseara sunt mai saraca cu un imobil si mai bogata cu ceva euro. Ce naiba fac cu ei, cred ca o sa fac imfarct daca ma abordeaza pe strada vreun necunoscut cu ei in geanta... Maine ma duc iar la notar, sa fac antecontractul de vanzare cumparare pentru noua casa, alt stress, sper la finalul zilei sa nu ma apuce damblalele si mai ales sa nu ma apuce in urmatoarele doua luni: bine ca am cazut cu barbatu' de acord ce culoare o sa fie gresia in bucatarie, macar am facut ceva constructiv...
Anda si eu vreau tot doctor sa se faca, nu celebru ci doar cunoscut, as prefera sa fie obstretolog, sa tina femeile de mana si bebeii de cap la nastere. Sau poate ca nu, mai avem timp sa ne gandim, si ma uit la al meu sot si mama-sa cea isteata cum se cearta ca el nu s-a facut nu stiu ce soi de inginer proiectant in industria lemnului, in loc sa se bucure si ea de realizarile lui... Ma rog, sper ca timpul sa ma lumineze si pe mine, deocamdata sunt (inca) sub anestezia de la nastere, unde am auzit cat se cotizeaza si am vazut de unde sunt banii cu care si-a facut doctoritza mea vila aia din Beneasa Residential Park.
Tot Andei ii urez muuuullltttta rabdare referitor la asteptatul momentului in care copilul va fi cuminte. Poate ar trebui sa iti doresti ca Nichita sa devina intradevar poet, poate un pic de atitudine boema sa faca dintr-un baietel ceva care poate fi numit "cuminte". Al meu e cuminte doar cand nu e sanatos. Ceea ce se intampla extrem de rar.
Si ca sa va fac un pic invidioase, al meu baietel se joaca cu mine de-a "ucenicul", adica ii pun pe el un sort mare cand gatesc, si il trimit sa imi aduca diverse din camara, frigier, etc., sa duca la gunoi, sa guste...E ucenicul meu bucatar si e foarte mandru de asta.
Un pic de rabdare, mai sunt doar... 4 ani!

Va pup, ma intorc la treaba. Ca am unde!

Pisi mamica lui Boscu' mic de 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

pisi, de unde catre unde te muti?

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

maria alexia, pai au scapat cand au intarcat:)

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Eu vreau sa stie foarte multe limbi si sa se faca translator....
de ce?
Am auzit ca in ro un translator de limba araba cistiga 6000Euro, bine translator care lucreaza in ambasada si institutii de-astea de renume!

Dar pina atunci abia astept sa-i treaca problema de la stomacel...pina acusa mi-a umplut 5 pampersuri!

Ziceti-mi de Ecoflorina, va rog!!!!![/b]

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

eu nu stiu nici macar ce-i aia, dar uite niste discutii :
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=48284
http://reclamaaaaaaaaa/forum/viewtopic.php?t=867&sid=9b533ee77454851675e98d4e02019118
http://www.egirl.ro/medicamente/display/2045/ECOFLORINA.html

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Anda, Monet, si io vorbeam singura ca TV cind am ajuns in Rominia si trebuia sa dau 25 $ pe o cutie de humana ha!aici iau 3 cutii de banii astia!



Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Mersi, Anda!

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Unde sunteti? Eu si cu Anda avem exclusivitate pe pagina 2!

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

io cre'ca plecara toate la mare...

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput