Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monet spune:

iubitelor,

imi propusesem sa intru si eu de pe la servici dar uite, cu timpul super-ocupat cu treburi strict de business, n-am reusit sa trec pe la voi de vreo saptamina buna....

sa va zic de maya: o grasunica care se lungeste pe zi ce trece si i se subtiaza bucutzele dealtfel consistente . are cam 10.5 kile si e luuuuuunga. umbla bine cu rotomobilu' peste tot, de-a busilea deloc, in schimb ne cocoseaza vrind sa paseasca ca oamenii.
zice "tata", "mama", "vava" (vali o cheama pe tanti care are grija de fetele mele pe timpul cit sint eu la servici), asa ca sint incintata.
maninca de toate, e tare pofticioasa, nu refuza nimic. asta seara am avut cartofi la cuptor (una din favoritele mezinei familiei) si piept de pui la gratar - eu nu i le mai blenduiesc mincarurile, le mesteca ea, e maestra! de-abia astept sa treaca astea doua luni jumate s-o pun pe lapte de vaca ca ma seaca la portofel latele praf enfamil - e $26 bucata, mor. :)
in rest, cinta, danseaza, se bitziie cu sora-sa. apropo de lia, maya o adora! asa ma bucur.....

in weekenduri nu ne prinde nimeni pe-acasa. mergem pe unde apucam. fetelor le place enorm la plaja, deci profitam cit mai sintem in florida.

cam atit. o sa incerc sa mai citesc din urma, poate miine.
va pup si mai vorbim. adica stiu ca de obicei zic si io ceva aici, da' nimeni nu ma baga-n seama. nici o suparare, e vina mea, vin asa rar. da' va pup negresit. fiti sanatosi si cuminti!

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)


POZE MEXICO 2006
MAYA DE IULIE 2006
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Cine-mi spune si mie cum se da Ecoflorina????
Finaly, am gasit la o farmacie!

Aseara s-a trezit plingind pe la 3 dimineata, facuse un ditamai kk, diaree, si apoi urla de foame!I-am dat orez fiert, ce mai aveam in frigider si nu i-a fost suficient.N-am avut incotro si i-am completat cu lapte!Abia dimineata am reusot sa ajung la farmacie sa cumpar humana hn!
Marea noastra prob e ca dupa fiecare masa facem si kk, uneori moale alteori aproape normal!

Nu ma uitati cu ecoflorina!
Ela, am luat si Hipp ors, abia astept sa vad daca-l bea!

Fee, 600 ml de apa???

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

buna dimineata!
ALEXANDRINA, am crezut ca numai eu am facut greseala de a-l adormi exclusiv la san , bine ,exceptie face plimbarea cand adoarme si in carucior, dar in rest... nu ma plang, ca e totusi comod, dar ce ne facem la intarcat? incerc sa-i stabilesc si alte repere ca e ora de somn, poveste, pupaceala, mici ritualuri, dar deocamdata tot tzitzi e de baza... om vedea si mai incercam si alte metode...
BULUCI, MULTA SANATATE LUI SIMON!si noi mai avem caca imprastiat,face caca cel putin 1 data , dar deseori cel putin de 2 ori pe zi. apa bea putina, ca e inca pe laptic de mami si se autoserveste.
sa avem o zi frumoasa cu totii!e tare frumos afara!

Bianca, mama lui Serban

10 decembrie 2005
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551231989&security=bIObPb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

quote:
Originally posted by fee


(mi se pare ca nu fac frazele cam corecte , para am uitat romana ...din pacate nu o vb foarte des , sa vedeti ce tampenii si balbaieli pe mine can dvb la telefon cu ai mei ), asta seara sunt tare incoerenta ..



Monica et Daniel (04.11.2005)


ÉPICTÈTE

« N'essaie pas que ce qui arrive arrive comme tu veux, mais veux ce qui arrive comme il arrive, et tu couleras des jours heureux. »
<VIII p.1114>




...dar cu Daniel nu vorbesti in romineste??

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

buluci, 1. foarte putina apa bea, 200 ml
2. de 2 ori de obicei, cateodata de 3.

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

simona, da, unii medici zic ca-si pierde proprietatile, altii ca nu.
pai inseamna ca si al meu si a lui noki au rahitism...nichita are ditamai gauraaa. trebuie sa-l mai vada pediatrul in curand...stiam eu ca ma mosteneste pe mine, este exact la fel: eu aveam o mare burta in fata, fara sa fiu neaparat slaba in rest, mi-au iesit foarte tarziu dintii, mi s-a inchis foarte tarziu fontanela, iar acum, cand intind bratul, nu face 180 grade ca la oamenii normali, ci 'fo 200 grade...astea sunt cumva genetice (unele) pt ca am baut cate un litru de lapte pe zi in timpul sarcinii (d-aia ma facusem cat malul lat..)si de cand s-a nascut ia 4 siropuri pe zi. si tot are predispozitie copilul...
patricia ia si calciu? nichita ia.

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

ce frumoase sunt pozele din mexic, monet!!!
foarte scump lapte enfamilul asta-26 usd!! Si pe mine ma cam cocoseaza laptele, nan-HA, e cel mai scump dintre sortimentele de Nan, pt. alergici. bine, nu e ca enfamilul tau, dar 10 usd cutia e destul pentru salariile romanesti. mananca 3 cutii pe saptamana, deci 120 usd pe luna. acum, fiindca am vazut ca n-a mai facut niciun acces de dermatita, m-am apucat sa introduc Nan normal, caci e mai ieftin. bag cate o masura in plus pe saptamana, asa ca mai dureaza mai mult de o luna pana fac trecerea totala:)

fetele cu adormitul la san, asta e, n-aveti ce face, toti copiii prietenelor mele care au alaptat mult faceau asa.Lasa, asta sa fie baiul, bine ca-i mai alaptati inca.

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

unde este cristinamh?! e cumva in concediu?

am uitat sa va spun o veste buna: a zis bbalinus ca o sa reintre pe forum in curand.

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Alexandrina, welcome back! Am mai intrebat si eu de tine, dar uite ca la metoda cea mai simpla () nu m-am gindit. Ne regasim 99% in postarea ta, doar suntem cam de-aceasi varsta, numai faza cu turele in patutz n-o stim inca. De fapt, cand sa invatam daca suntem tot in brate sau in carucior, altfel e jale mare??

Si noi tot numai la san adormim ... Sau plimbat in brate de tati. Cu bunicii nu merge chestia. A stat in cateva randuri, cand nu eram prin preajma, si 5-6 ore treaz, maraiala maxima, pentru ca sa cada lat in urmatoarele 2 minute cu mine...

Anda, si cum au scapat prietenele tale de obiceiul asta?
Noi am reusit seara sa-l culcam singurel in patutz, atunci primeste un biberon cu cereale (completare), scoatem aerul si il punem in patutz. Se rostogoleste si-si canta pana adoarme
Dar ziua nu e chip, am incercat si sa-l pacalesc, sa-i fac intuneric in camera, dar nu s-a lasat prostit

Maria & Cristian (22 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

imi dati voie sa umplu eu pagina 2 din scutec, vad ca vorbesc singura p-aici?
ina, mai scrie, te rog, pe forum, ce mai face sotia lui nichita. a intrebat baiatul de ea si n-am stiut ce sa-i spun.

INITIEZ POLL-UL ZILEI: CE V-AR PLACE SA "SE FACA" ODRASLA? sa nu incepeti cu ce vrea el si la ce se pricepe si pentru ce are chemare, ca asta e de la sine inteles, normal ca nici eu nu o sa-i impun nimic si o sa-l sustin catre ce vrea el, chiar daca asta ar insemna sa fie artist de circ, dar intrebarea mea este ce v-ar place sa fie

spun eu prima: mi-ar place sa fie un doctor de maaaareee renume si mare pricepere, sa-l caute oamenii de peste mari si tari (nu radeti) sau mi-ar placea sa fie un pictor celebru, dar celebru, cu c mare, un altfel de picasso:)) dupa cum vedeti, am fluturi in cap, vreau sa fie glorios baiatul

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput