Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

Florentina G, mi-au placut tare mult pozele..super...la ce spital vei naste??

dolores 23+David Cristian
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


Plangi cu sufletul,fara a-ti umezii ochii,razi pentru a putea reusi, iubeste pentru a-ti umple inima cu adevarata dragoste. e tot ce-ti trebuie pt a putea fi fericit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

madaluta super pozele..de ce nu pui burtik la funny faces??

dolores 23+David Cristian
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


Plangi cu sufletul,fara a-ti umezii ochii,razi pentru a putea reusi, iubeste pentru a-ti umple inima cu adevarata dragoste. e tot ce-ti trebuie pt a putea fi fericit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Florentina, la ce spital ai nascut? Sunt tare curioasa!!!! Pozele sunt super! La fel si ale tale, Madaluta! Frumoasa burtik de 22 de saptamani!!! V-am tzucat...

Oana 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Am pus pozele si la funny faces, dar ce nu pot eu sa fac este sa pun linkul sub forma unui singur cuvant. Ma puteti ajuta si pe mine? Am facut cum explica Miro pe mail, dar nu-mi iese....

Madalina 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Dolores, o sa nasc la CFR 2 cu Dr. Nayel.
M-am uitat si eu din nou la poze si nu-mi vine sa cred cat de repede a trecut timpul! Parca mai ieri abia nascusem!

Madaluta, ai o burtica tare simpatica! Si marisoara pe deasupra... desi suntem cam de aceeasi varsta de sarcina a mea abia se observa. Asa a fost si data trecuta, abia de la 7 luni se vedea ca sunt insarcinata, altfel ziceai ca sunt un pic grasuta!

Pupici!

Tina 21+ cu si Maya
Pozele noastre
Maya dupa 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

madaluta, trimit pm

dolores 23+David Cristian
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


Plangi cu sufletul,fara a-ti umezii ochii,razi pentru a putea reusi, iubeste pentru a-ti umple inima cu adevarata dragoste. e tot ce-ti trebuie pt a putea fi fericit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Madaluta, ai uitat sa pui ghilimelele dupa = si inainte sa inchizi paranteza!(mai exact link-ul trebuie pus in ghilimele)

Asiza, pe Maya am nascut-o in State, de data asta nu stiu daca va mai fi la fel. Si de un singur lucru mi-e teama - de atitudinea personalului ca dotarile spitalului nu conteaza la fel de mult ca o vorba buna si o incurajare venita in momentul cand ai nevoie.



Tina 21+ cu si Maya
Pozele noastre
Maya dupa 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Florentina, am "mirosit" eu ca n-ai nascut aici! Intr-adevar, ai dreptate in ceea ce priveste atitudinea personalului...cel mai important lucru e sa fii tratata frumos si corect...eu la asta ma astept oricum...vom vedea!

Oana 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Dolores si Florentina: multumesc mult.Mai incerc odata
poze,

cred k de data asta am reusit
pupici fetelor cara m-au ajutat

Madalina 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Buna ziua dragutelor,

MarcelaC,si eu auzisem ca tot din cauza anesteziei care trece in laptele matern nu ai voie sa il alaptezi pe bb primele zile.
luly, felicitari pentru fetita, stiu ca taticul ar fi vrut baietel,dar cine stie ce planuri are doamne doamne pentru voi.Sunt cazuri in care fetele iti pot aduce mai multe bucurii decat 10 baieti la un loc.
Florentina felicitari pentru baietel si pentru Maya felicitari, ca e tare dulcica.

Dolores si voinicul meu e foarte activ.Abia daca sta linistit 3 ore pe zi.Oare asa va fi si dupa?Cred ca o sa alerg mult dupa el.:)

Acum ca v-am vazut pe voi am intrat si eu sa vad cum arata patuturile si caditele si mi se par tare scumpe pe internet.FETELE DIN IASI, unde sunteti, sa vedem unde gasim si noi produse pt bebei?
Noi nu vom avea camera sparata pt ca stam cu socrii.. e intr-adevar casa, nu apartament, dar tot sufar dupa lipsa spatiului meu personal.Nu e zi in care sa nu oftez pt asta.
Cel mai mult ma ingrijoreaza viitoarea atitudine a buncilor care ma vor exaspera cu siguranta si ma vor ajuta sa intru mai usor in depresia post-natala.Intentiile poate sunt bune, si iadul e pavat cu intentii bune..dar ii vad cum fac cu fata lor..in continuu o cicalesc si mereu i se opun cand ii spune celui mic "nu e voie"- si uite asa el baga la cutiuta si mami devine cea rea care nu il lasa sa faca ce vrea si el cel mai mult o iubeste pe bunica flo.
Na ca m-am descarcat si eu.. :)

Va doresc week-end frumos!
Lavinia 24+

Mergi la inceput