Mamici de martie - aprilie 2007 (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

La multi ani! tuturor care serbeaza astazi onomastica

Karra bafta multa luni

Alexa8+ si Silviu ( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Buna ziua burtici!Am fost ieri si am luat rezultatul unor analize,am TGP40 in loc de 35 cat este maximum,si anti virus rujeolos IgG pozitive,abia astept ziua de joi sa-mi spuna dr ce si cum.
Greturile continua ,nu prea mai mananc decat o data pe zi si atunci cu mare greutate,talia mi s-a ingrosat si toti vor sa ma convinga ca nu se poate sa am doar 9 saptamani,parca stiu ei mai bine.
In rest copiii sunt copii si-mi dau de lucru toata ziua,mai ales Maria care scoate untul din mine.
M-am apucat sa pun ceva conserve pt iarna,daca tot stau acasa sa nu stau degeaba.
Am vazut ca toate ati facut mai multe ecografii,eu nu am facut decat una,oare ar trebui sa mai fac una,voi vorbi joi cu dr si despre asta.
Va doresc o zi minunata.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 7+ album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Ralualexandrei, IgG pozitiv inseamna ca ai anticorpi pt. boala respectiva, ca ai facut-o candva sau ca ai fost vaccinata. Cand si IgM-ul este pozitiv inseamna ca ai contactat boala recent... Despre cealalta analiza nu stiu nimic...

Geo_78 si eu am programare tot la Herghelegiu, da' la 19 s, pe 31 oct. ca pe urma intra in concediu si nu puteam sa fac programarea la 20 s.

Eu as manca non-stop acelasi lucru... salata orientala si croissant cu ciocolata ... incerc sa ma abtin totusi de la orice cu ciocolata ca mi-au fost suficiente kilogramele in plus de la prima sarcina... nu mai vrea iar...





Eliana si Elena (23 octombrie 2004)www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">
S-a mai nascut o stea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen94 spune:

,,La multi ani!,,tuturor Mariilor...............o sarcina cat mai usoara
geo_78.................sa ai un concediu cat mai placut,vreme frumoasa si sa te distrezi la maxim.,,La multi ani!,,si pentru parintii tai.

Mie cand mi-e foame,cand nu-mi este.in schimb greturile de dimineata au devenit mai suportabile,dar cele de seara..................sunt groaznice!!!iar mirosul de prajeala nu-l suport de nici un fel!!!

Va pupic pe toate!!!!

carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_b spune:

In primul rind La Multi Ani tuturor Mariucilor si unul in plus pt. Mari-lu!

Apoi multam fetelor pt. incurajarile primite acum 2 saptamini, cind am avut singerarea aia cu emotii. Intre timp am mai avut o hemoragie in toata regula si am stat 4 zile internata. Din fericire am scapat si de data asta si sint bine ambii puiuti. Si fiindca tot intreba Geo de echografii... cred ca eu sint campioana. Am facut deja 8. Una la 5 sapt. pt. confirmarea sarcinii, alta la 6 cind s-a confirmat sarcina gemelara, 3 la 8 sapt. cind am avut prima singerare (astea au fost toate transvaginale) si am mai facut 3 de joi incoace cu ocazia hemoragiei. Ieri, la ultima, l-am vazut pe "grasun" dind de zor din labute si am fost tare fericita. Sper sa nu mai avem probleme pina luni, la urmatoarea echo si sa-l vad si pe celalalt, pe "maruntel" mai vioi.
Karra iti tin pumnii sa fie bine. Eu recunosc ca nu ma preocupa testele. Cred ca si daca mi-ar spune cineva ca o sa nasc monstrii... nu as putea renunta la ei. Oricum, la cit sint de rezistenti mititeii mei... cu siguranta sint sanatosi tun. Spre deosebire de mamica lor, din pacate.
Vacanta placuta fetelor care pleaca in concediu si sa ia o gura de aer si pt. mine, fiindca eu sint in continuare lipita de pat.


Monica 10+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula75 spune:

La multi ani tuturor Mariilor!
Ma apropii de 12 saptamani....greturile s-au dus si e asa bine ca se poate manca..Am fost un week-end la munte la Cheia si vreau sa va spun fetelor ca face bine mersul la munte la sarcina si la moral!
Asa ca daca puteti mergeti ca nu se intampla nimic rau!
Fetelor cate kg. ati luat deja ca eu una am luat 3 kg. dar trebuie sa spun ca mananc zdravan!
Pupici
Paula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valide spune:


LA MULTI ANI tuturor celor cu numele de Maria.
Nu am mai scris de ceva vreme dar am fost plecat in concediu. Starea generala este buna. Nu am greturi, dar am o pofta incrdibila de mancare.
Eco m facut luna trecuta cand bebe era foarte mic, atunci s/a confirmat sarcina.
Medicul meu este in concediu, dar cred ca o sa fac o eco la alt medic. Sunt foarte curioas sa/l vad pe bebe.
Va pup si distractie placuta celor care petrec azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada_rozz spune:

Monica...offf...ai grija...suntem alaturi de tine.Iti tin pumnii.Sa dea Dumnezeu sa nu mai ai probleme.
Eu mananc de sparg.Aproape ca nu ma mai recunosc.Eu de felul meu sunt slaba...sau cel putin eram slaba...acum am luat proportii.
Paula_75 am fost si eu la Cheia weekendul asta.Am stat la Hotel Zaganu.A fost super frumos.
Nu in ultimul rand vreau sa urez LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor de astazi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jaana spune:

Paula, ce usurare sa citesc ca la 12 saptamani ti-au trecut greturile! Eu ma apropii de 11 sapt. dar greturile ma chinuie rau... si seara e cel mai rau. Aseara mi-a fost asa rau, mi-era greata dar nu puteam vomita. Tu ai avut greturi puternice? Sa sper ca voi scapa de ele peste vreo saptamana?
Ai scapat si de oboseala? Ca la mine e crunta oboseala...

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

monica multa sanatate, si putere sa fie totul bine pana la capat

Alexa8+ si Silviu ( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput