Mamici de martie - aprilie 2007 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mada_rozz spune:

Hello,

Eu m-am pus azi pe cantar si am descoperit ca m-am ingrasat 2 kg.O fi bine,o fi rau? Voi cum stati cu kilogramele in plus?
Ecografie nu am facut de cat una pana acum,la 8 saptamani,dar m-am programat vineri pentru inca una.Curiozitatea...ce sa ii faci...
Sunt curioasa daca in afara de balonare,i-a crescut cuiva burtica?Mie mi s-a intarit jos...dar nici urma de .

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana Stefana spune:

Buna fetelor
Eu sunt iar euforica, am fost azi la consultatie si ecograf, am vazut bebeul cu manute, picioare, sira spinarii si ochi, inimioara ii bate cu 160 la ora ... extaz nu alta.
Am mai intrebat odata daca pot merge la mare, si mi-a zis ca pot, si am mai intrebat daca in mod exceptional pot bea un pahar de sampanie, am doua aniversari importante, si mi-a zis da si la asta.
Alionushca la mine nasii(de cununie) au inceput sa se vaite- ceva de genul "ne vreti pe noi?-sa ne spuneti din timp, sa punem cate 500 de mii deoparte" asa ca eu cred ca trebuie sa-mi caut altii, sa vedem daca se poate, sa nu iasa scandal in familie ca nasii de cununie sunt si cumnatii mei totodata, la insistentele soacrei.
Cum spuneam, maine sper sa plec la mare, sper sa va gasesc bine sanatoase, cu greturile trecute si cu vesti bune.
Numai bine, Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

2 echo am si eu pana acum una la 6 si una la 8 saptamani
dr meu e Dan Prunescu de la Sf Pantelimon


Alexa8+ si Silviu ( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alionushca spune:

Mada_rozz stau si eu ,,bine,, la capitolul balonare - o stare timpita. Eu am slabit cam 1 kg - nu prea am cum sa ma ingras - maninc putin si de regula merg la ratze - avem formata o regula - mergem la razuste dimineata si seara

Oana Stefana - la noi nici nu s-a discutat cine va fi nashul copilului - ai mei nashi au fost ieri la un botez - si nashul imi spune , iar voi face notite - trebuie sa stiu ce trebuie sa fac la botez,,- prea au astepta ei finutul acesta ca sa spuna nu acum - desi la noi asta e regula nashul de cununie e si nashul de botez al bebelului. Acum doar sa ne rugam la Dumnezeu sa fie totul bine, bebeii nostri sa fie sanatosi - ca nashi se vor gasi Apropo - odihna placuta

Interesant pe unde-i Karra - da Doamne sa fie bine cu sarcina ei.

8 +



Aliona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Eu ma simt cu totul altfel decat la prima sarcina.Imi este rau cam toata ziua dar nu atat de intens,merg des la toilet si desi au trecut doar 5 saptamani de la ovulatie si 7 de la UM am o mica ,mica butrica.Prima data nu am simtit nimic la inceput ,din luna a2a mi-a fost foarte rau pana in luna a3a si burtica a inceput sa se vada din luna a3a..Fetelor si eu visez sa ajungem cu bine la capat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

multumesc ca va interesati si de mine....deocamdata stau si astept pana lunea viitoare cand treb sa repet analiza....pt ca rezultatul la lgM era in scadere si era o diferenta mica intre unul negativ si rez meu adica al meu era 0.660 si neg ar fi treb sa fie 0.599...asa ca docrorul a zis sa asteptam ca daca in 10 zile mai scade si se negativeaza e de bine ca inseamna ca am luat-o inainte de sarcina si nu ar mai treb avort....apropo am vb cu 2 medici..unul din TM si unul din Arda...si la fel mi-au zis.....mai ales ca lgG e mare si inseamna ca organismul a reactionat si format anticorpi......
Sa de-a D-zeu sa fie bine
M-am rugat in toate felurile posibile sa-mi arate cale cea buna sa nu cumva sa aduc pe lume un bebel cu probleme dar cred ca semnul final e luni in functie de cum va iesi analiza.
In rest cu greturile ma gescurc asa si asa...adica de la orice miros mi-e rau dar trece
Va pup si va doresc numai bine
Noi azi avem 9+

Karra
http://pg.photos.yahoo.com/ph/carminutzaa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La multi ani, Mari-lu!

Karra tinem pumnii sa iasa bine rezulatul la analize.

Geaninaelena avem sanse sa ne vedem prin spital cand o fii sa nastem (ca avem DPN apropiata)... sau pana atunci cand mergem la consultatii...

Eu stau bine la capitolul greturi... am avut cateva zile cand mi-a fost mai rau, dar acum sunt bine...




Eliana si Elena (23 octombrie 2004)www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">
S-a mai nascut o stea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

La Multi Ani Mari-lu!

roxana & the baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_78 spune:

In primul rand, "La Multi Ani cu sanatate si noroc in toate!" tuturor Mariilor si celor care aveti Marii in familie, prieteni si care sarbatoriti :)
Si "La multi ani!" si pentru dragii mei parinti!

In al doilea rand, multumesc tuturor celor care mi-ati raspuns la intrebarea mea referitor la ecografii.
Eu pana acum am facut 2 eco, una la 6s (la un doctor), alta la 8s (la alt doctor) si vineri la 11s5z voi face iara eco...

Apoi plec in concediu pentru 2 saptamani sa ma linistesc si sa imi pun ordine in ganduri :)

La 15s am programare la eco + TT la CMU la Iosup
La 20s am programare la eco morfo la Herghelegiu la Sanador...

Si cam asta ar fi programul meu de ecografii (e mult? e putin? nu stiu...) oricum sper sa nu fie alte probleme sa mai fac alte eco...

Pana acum (11s) m-am ingrasat 1kg, de la 46kg, la 47kg, oricum sunt miniona :) si ma stradui sa mananc cat mai sanatos si din toate, pap toata ziua, cat pot.
Burtica nu se vede deloc, doar ma balonez dupa-amiaza, si talia s-a ingrosat, iar cu greturile nu am avut nici o problema.
In schimb, nu am renuntat la cafea, o jumatate de cescuta dimineata cu lapte, altfel nu pot functiona.
Voi, ce alte noutati?

Pupici si o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jaana spune:

Buna fetelor! Si eu la raport!

Ma lupt cu greturile din greu, mai ales dimineata si seara e greu... Alionushca, acum ma scol si eu cu biscuitii la cap si nu ma dau jos pana nu bag cativa in gura. Parca ma simt mai bine asa.
In timpul zilei, ma apuca raul cam din ora in ora si trebuie musai sa mananc, asa incat stau cu sandwich-uri si biscuiti tot timpul prin apropriere. Nici nu mai stiu ce sa mananc...

Voi stiti ceva de ceaiurile de tip negru sau verde? Sunt ok in sarcina?

La Multi Ani Mariilor si Marianelor!

Mergi la inceput