Gata!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

huhhhhhhh.....babyblue,cred ca telepatia functioneaza.....daca rasfoiesti subiectele pe aii,tocmai intrebasem de tine la un subiect mai vechi,tocmai speram sa stie cineva ceva de tine.....
imi place ce aud despre tine,nu pot spune ca ma bucur,ca nu-i o bucurie sa treci prin asa ceva si nici o mangaiere ca s-a terminat,dar imi place ca esti puternica si lupti,imi place ca tii capul sus,imi place ca speri in continuare si ca esti optimista....
te pup si-ti doresc tot binele din lume!

p.s.:tot ID-ul acela il ai pe mess?

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

nu trebuie sa fii ingrozita,s-ar putea sa mai traiesti astfel de momente,sau altele de genul asta......s-ar putea sa mai ai dezamagiri,esecuri,dar asta nu inseamna ca nu vei gasi perechea potrivita la un moment dat
vorbim mai multe pe mess.....



BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helga spune:

babyblue, ma bucur pt puterea ta de a merge inainte.

Spune-mi cum au reactionat parintii tai, dar ai lui?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

babyblue,se cam contrazic afirmatiile tale de aici,cu cele din jurnal....cred ca se da o lupta in tine si....cred ca ar cam fi timpul sa stabilesti invingatorul.....

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Babyblue, eu intru odata pe an cred ca subiectul "In unul, in doi.....". Nu stiu ce mi-a venit acum si asa m-am bucurat sa vad mesajele tale!

Daca iti mai amintesti, am discutat mult epe PM atunci...........Ma bucur ca ai gasit in tine puterea de a merge mai departe si mai ales, de a "taia" raul de la radacina!

Iti doresc multa bafta la examenul care acusic bate la usa si.........sa de-a Domnul sa fii fericita!

PS si eu am tot ID-ul vechi.........


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

quote:
Originally posted by babyblue

pai dc ai stii in ce haotism am ajuns sa traiesc....



chestia asta cu sasha m-a facut sa imi aduc aminte ca radu,
_

Babyblue va pupa pe toti!!

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." [/red]






pai vezi? tu faci in permanenta,comparatie intre cei doi.Pt.ca numai pe cei doi i-ai avut.Insa acum,nu mai esti cu nici unul.De ce te mai framanta persoana lor si de ce te mai obosesti sa faci comparatii?
Gata! S-a terminat! Te asteapta o alta viata,unde poate gasesti un barbat care sa te iubeasca sincer,din suflet,fara palme,fara mame-soacre,fara egoismuri si lasitati.
Lasa telefoanele cu radu si invata! Atit!
Incearca sa tragi linie sub tot ce a fost pina acum si sa mergi tot inainte!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nuschu spune:

babyblue, ai o poveste... de viata !

Si Brenda are dreptate, niciunul nu te merita, niciunul nu e mai bun decat celalalt. Si eu am avut un episod in care mi-am dat seama ca eram, intr-un fel, dependenta de ideea de relatie; m-am complacut in niste situatii deloc fericite pentru mine numai de teama de a nu fi singura !

Acum, savurez momentul: ma vad cu prieteni, citesc, nu mai am nicio explicatie de dat nimanui, nu mai am nicio restrictie de respectat. La mine, o relatie de f. lunga durata cu un om care se considera si acum "pusti", or eu am nevoie de un barbat. Si cand am crezut ca am gasit "barbatul", a ales ca pentru el mai importanta e "mamitza" si linistea ei !

Nu a fost bine ca am trecut prin astea, nu a fost usor, dar am invatat multe despre mine si despre relatiile cu ceilalti. Cred acum ca sunt mai pregatita pentru viata .

Oricum, esti o invingatoare .

************
Li

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

babyblue,ai fost foarte inteleapta ca te-ai despartit definitiv si de al II-lea. Cred ca ar fi fost mai rau decat primul (care cel putin nu te admolesta). Si parintii mei s-au impacat foarte bine pana a aparut primul copil. Apoi viata mamei a fost un cosmar. Vina nu a fost doar a tatalui, ci si a neamurilor care se bagau prea mult in viata lui si a mamei care nu a avut curajul sa spuna: GATA! Diferite motive, pretexte (eram 3 fete), i-a tinut pe amandoi legati. Acum mama e vaduva, tata cand s-a dus a lasat-o cu f. multe datorii, dar Dumnezeu a fost mare, si acum e f.bine.
Parerea mea este ca nu se merita sa speri intr-o casnicie in care nu te simti multumita, cand cel de langa tine nu te pune mai presus de el, cand nu e gata sa te apere in fata celorlalti. Fireste, nu exista casatorie fara certuri, dar acestea nu tr. sa fie insotite de violenta si cuvinte urate!

Mihaela 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

babyblue,esti atat de tanara! Prin cate ai putut sa treci! Curaj, nu esti nici prima, nici ultima!
Din cate am citit pana acum, cred ca radu e un baiat bun, dar sub papucul mamei. Sunt f. multi ca el. Nu stiu daca voi stateati singuri sau cu parintii lui. Am citit ca odata ai plecat si el nu a venit dupa tine. E foarte trist si inteleg ce inseamna ca si eu am plecat de multe ori si imi amintesc cat plangeam pana ma suna. Norocul meu a fost ca de fiecare data a venit dupa mine. Apoi am descoperit ca asa puteam sa pun capat oricarei discutii. Cand ne certam f.f.rau, imi faceam bagajele (puneam intr-o sacosa ce lucruri nimeream) si ma indreptam spre usa. Atunci ceda si dorea sa ne impacam.
Nici al meu nu poate sa ii spuna nimic mamei lui desi aceasta se poarta cu el ca si cand ar avea 4 ani.
Poate ma insel, dar cred ca este cam cum era Radu. De crezi de cuvinta, acorda-i o sansa dar pastreaza distanta fata de parintii lui: vizitati-va dar discutati strict despre vreme (e un fel de a spune).
Pe de alta parte, pe langa S si R sa stii ca exista si alti baieti cumsecade!

Mihaela 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nuschu spune:

babyblue, esti confuza, esti obosita, esti derutata... Toate aceste stari sunt normale, dupa atatea experiente pe care le-ai trait intr-un timp atata de scurt.

Eu abia am implinit 25 de ani si am momente cand ma uit in jur si ma intreb incotro s-o apuc. Nu stiu, dar nici nu trebuie sa iau acum o hotarare, pe loc ! Asa ca da-ti si tu timp sa traiesti tot ce ti s-a intamplat, sa devina din suferinta amintire si din amintire experienta. E greu sa ai rabdare, dar e cel mai bun "remediu".

Si da, nu sunt ei singurii barbati de pe lume. O vreme vei trai cu acest "criteriu", "standard", cum vrei sa-i spui si poate te vei gandi la unul prin contrast cu celalalt si la toti ceilalti barbati pe care ii intalnesti in contrast cu ei doi, dar trece !

Si NIMENI nu merita lacrimile tale (iti spun ca si cum as vorbi despre mine , nu e un simplu cliseu). Tu esti TU, si e un sentiment minunat sa fii CU TINE, nici cu Sasha, nici cu Radu, ci tu cu tine. E drept, uneori e greu, dar slabicunile asa se trec, depasind momentele grele. Si cand ti-e greu, gaseste un umar pe care sa plangi (forumul, fetele de aici, oricine ai simti ca-ti poate fi aproape).

Din ce spune mihacarm, eu am retinut ca nu exista numai doi barbati intr-o viata de om .

************
Li

Mergi la inceput